Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)

- - - - -
  • Please log in to reply
261 replies to this topic

#199
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,381
  • Înscris: 10.03.2009
@DaniJ90

Eu in filmele de genul asta nu tin cu personajele pozitive neaparat Posted Image Apreciez mult mai tare un Orc fata de un Hobbit sau Pitic. In LOTR am tot asteptat sa o violeze un orc pe elfa aia frumoasa (Arwen) insa nu s-a intamplat :( poate am mai mult noroc in Hobbit.

#200
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View PostAlex-Softpedia, on 20 decembrie 2012 - 21:58, said:

In LOTR am tot asteptat sa o violeze un orc pe elfa aia frumoasa (Arwen)
Posted Image

#201
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View PostAlex-Softpedia, on 20 decembrie 2012 - 21:36, said:

La voi Dwarf era tradus ca Gnom ? Pe mine m-a enervat rau chestia asta... mi s-a parut penibil.
Asa e tradus si la Timisoara

#202
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,035
  • Înscris: 10.04.2006
Tot un LOTR care arata mai bine, e mai fun, Gollum se vede ca e facut mult mai realist, insa parca nu e asa epic pe cum a fost LOTR, cum zicea si Jackson, e mai mult un film pentru copii.

#203
kAos

kAos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 20.12.2005
L-am vazut in HFR.

Ma asteptam sa nu imi placa povestea dar sa compenseze cu efectele. A fost exact pe dos, mi-a placut povestea (cu exceptia finalului care a fost WTF) dar nu m-au dat pe spate efectele. De cateva ori am si uitat ca ma uit la un film 3D. Insa sunt  uimitoare calitatea imaginii si nivelul detaliilor, totul este clar si perfect chiar si in scenele in miscare. Nu am experimentat ameteli sau eu stiu ce altceva, de niciun fel. Din contra mi s-a parut ca spre deosebire de alte filme 3D vazute nu am fost nevoie de perioada aceea de acomodare.

M-a surprins ca mi-a placut desi nu sunt fan LOTR pe care nu l-am inghitit desi am incercat de mai multe ori insa acum poate ii mai dau o sansa. :)

Ca minusuri ar fi faptul ca uneori mi se parea ca imaginile se misca un pic prea repede, de parca filmul era pe fast forward 1.5x si faptul ca in unele scene dwarf-ii parca alergau prin aer nu pe pamant. Aaa... si m-am plictisit un pic la scena din casa hobbit-ului inainte de plecarea in calatorie, mi s-a parut exagerat de lunga. :)

E clar ca HFR reprezinta viitorul, deabia astept sa apara Avatar 2 in 60 fps. :D

Edited by kAos, 21 December 2012 - 08:55.


#204
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

View PostkAos, on 21 decembrie 2012 - 08:46, said:

Aaa... si m-am plictisit un pic la scena din casa hobbit-ului inainte de plecarea in calatorie, mi s-a parut exagerat de lunga. Posted Image



Viata din interiorul casutelor alora, e o parte importanta a povestirii, pentru ca descrie de fapt hobbitii, nevoile si... asteptarile lor.
Mie mi s-a parut ca, dimpotriva, au intrat prea repede in actiune, in detrimentul lui "In a hole in the ground there lived a hobbit"

#205
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View PostDaniJ90, on 20 decembrie 2012 - 21:39, said:

Silmarillion? Nu cred ca au inca tehnologia sa il faca, acolo sunt bataliile supreme...
Macar Ankallabeth.
Sa inteleaga privitorii de unde vin semintiile si cum a ajuns lumea aia asa cum e.
Ar fi un bun intermediar intre filmele existente si partile mai grandios-mitice ale Opusului.

#206
kAos

kAos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 20.12.2005

View PostEnigel, on 21 decembrie 2012 - 09:05, said:

Viata din interiorul casutelor alora, e o parte importanta a povestirii, pentru ca descrie de fapt hobbitii, nevoile si... asteptarile lor.
Mie mi s-a parut ca, dimpotriva, au intrat prea repede in actiune, in detrimentul lui "In a hole in the ground there lived a hobbit"

M-a scos din sarite hobbit-ul cu calmul si politetea lui englezeasca in conditiile in care aia ii invadasera casa si ii mancau ca porcii alimentele. Imi venea sa ii trag o palma peste ochi si pe aia sa ii dau afara: "hai duceti-va dreacu la treaba odata". Posted Image

In rest, nici nu stiu cum a trecut timpul. Posted Image

Edited by kAos, 21 December 2012 - 09:48.


#207
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View PostAlex-Softpedia, on 20 decembrie 2012 - 21:58, said:

In LOTR am tot asteptat sa o violeze un orc pe elfa aia frumoasa (Arwen) insa nu s-a intamplat Posted Image
In lipsa de altceva poti sa te uiti la clipul pentru Givenchy al lui Liv Tyler.

#208
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

View PostkAos, on 21 decembrie 2012 - 09:47, said:

M-a scos din sarite hobbit-ul cu calmul si politetea lui englezeasca in conditiile in care aia ii invadasera casa si ii mancau ca porcii alimentele. Imi venea sa ii trag o palma peste ochi si pe aia sa ii dau afara: "hai duceti-va dreacu la treaba odata". Posted Image


:lol:

Pai asa sunt hobbitii, amabili, pasnici, ospitalieri si cu camarile tot timpul ticsite.
Eram sigura ca in film o sa arate o zi mancacioasa din viata unui hobbit, cele vreo 15 mese adica :D, da' n-a fost sa fie :sadwalk:

#209
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View PostAlex-Softpedia, on 20 decembrie 2012 - 21:58, said:

@DaniJ90

Eu in filmele de genul asta nu tin cu personajele pozitive neaparat Posted Image Apreciez mult mai tare un Orc fata de un Hobbit sau Pitic. In LOTR am tot asteptat sa o violeze un orc pe elfa aia frumoasa (Arwen) insa nu s-a intamplat Posted Image poate am mai mult noroc in Hobbit.
S-o fi gindit orcul ca se incurca cu aia, dupa care il pune sa faca treaba prin casa, sa schimbe robinetii, sa-i repare rezervorul de la buda pina nu mai curge deloc, sa traga apa cu galeata din fintina, sa-i sparga lemne, sa-i peticeasca soba si hornul care si alea lasa fum pe la imbinari... si a hotarit sa nu-si complice existenta. Mai bine minca un hobbit.

Edited by Dihorul Razboinic, 22 December 2012 - 10:48.


#210
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,381
  • Înscris: 10.03.2009

View PostDihorul Razboinic, on 22 decembrie 2012 - 10:48, said:

S-o fi gindit orcul ca se incurca cu aia, dupa care il pune sa faca treaba prin casa, sa schimbe robinetii, sa-i repare rezervorul de la buda pina nu mai curge deloc, sa traga apa cu galeata din fintina, sa-i sparga lemne, sa-i peticeasca soba si hornul care si alea lasa fum pe la imbinari... si a hotarit sa nu-si complice existenta. Mai bine minca un hobbit.

Nici nu mai stiu exact, parca Elful ala frumos (Legolas) era fratele ei sau naiba stie, erau rude, cert e ca nu era barbasu. S-a indragostit de uratul ala, Aragorn :(. Orcul era in postura de amant latin in situatia asta, la treburile gospodaresti o ajuta Aragorn Posted Image

#211
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008
Orci sunteti voi, ati auzit? :lol:
Si Aragorn nu e urat, daaa?? Posted Image

#212
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007

View PostEnigel, on 21 decembrie 2012 - 10:15, said:

Posted Image

Pai asa sunt hobbitii, amabili, pasnici, ospitalieri si cu camarile tot timpul ticsite.
Eram sigura ca in film o sa arate o zi mancacioasa din viata unui hobbit, cele vreo 15 mese adica Posted Image, da' n-a fost sa fie Posted Image

nu le cam faci o imagine de harciogi? Bine, nici casele lor nu sun departe, dar totusi....

#213
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Attached File  TTAlbinoOrcBig.gif   128.02K   9 downloads

Ar fi bun ca animal de companie :lol:

#214
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

View Postpierre_de_timp, on 22 decembrie 2012 - 19:25, said:

nu le cam faci o imagine de harciogi? Bine, nici casele lor nu sun departe, dar totusi....


Departe de mine gandul asta :-). Dar, trebuie sa recunoastem, pranzurile, pranzisoarele, ceaiurile si ceisoarele ocupau o mare parte din timpul hobbitilor.

Edited by Enigel, 22 December 2012 - 19:35.


#215
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007

View PostEnigel, on 22 decembrie 2012 - 19:35, said:

Departe de mine gandul asta :-). Dar, trebuie sa recunoastem, pranzurile, pranzisoarele, ceaiurile si ceisoarele ocupau o mare parte din timpul hobbitilor.

iar restul timpului si-l petrec sa isi procure mancarea.... deci sunt cam harciogi.... ;)

#216
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008
... si sa o gateasca. Hai sa le zicem 'casnici' totusi, suna mai bine decat harciogi Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate