Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monitor/Display wireless?

De la un proiect in Python la un ...

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...
 Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS
 Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 

Apel anti CARD - SHARING!

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,160
  • Înscris: 05.05.2003
userul @InteligentaX scrie:

''M-am logat in ultimile luni la mai multe servere de cardsharing ale unor membri romani ai acestui board.
Nu conteaza daca merge prost sau bine serverul,daca au sau nu pachete interesante dar toti au pachetul MAX si majoritatea Focus SAT.Fac un apel la toti cei ce au cartele sau peer pentru pachetele romanesti sa inceteze macar pana la sfarsitul anului semnal de decriptare pentru cs.
Poate nu realizati dar faceti rau de doua ori providerilor romanesti :
-pierd potentiali abonati
-programele TV negociaza la preturi marite preluarea in pachetele Focus si MAX fata de Digi TV tocmai datorita piratarii sub aceasta forma.
Incetarea decriptari prin cs ar fi un exemplu de solidaritate fata de acest noi operatori care sunt nu in ceea mai fericita situatie.
Focus Sat este in situatie de faliment si doar subventiile puternice mai tin la suprafata acest pachet,ganditi-va ca pretul de 760.000 lei/luna/abonament full/ va duce cu siguranta la inchiderea definitiva a acestui pachet.Ar fi pacat,e vina lor ca au o politica a preturilor deplasata dar si noi contribuim prin cs la numarul mic de abonati pe care-l au.
Max TV care in acest moment are sub 10.000 de abonati cauta cumparator,Prigoana asteptand intalnirea anuala a cablistilor pentru a lua o decizie urgenta in priviinta viitorului acest pachet.
Odata cu intrarea sigura pe piata a QTV,pachet care dispune de finantare puternica si de experianta managerilor YES pe piata romaneasca vom asista la un duel al granzilor DIGI TV vs QTV.
Mai mult ca sigur QTV va intra pe piata cu ultima versiune de videoguard care nu va permite vizionarea in alt receptor decat cel oficial.
Salvati si voi de la faliment aceste doua mici pachete ! Ideal ar fi sa faceti maca un abonament minim dar daca nu renuntati sa le mai faceti vizionate prin card-sharing.
Nu o sa regretati daca va alaturati acestei actiuni.''
_________________
D.I.L.I.CS
Departamentul International de Lupta Impotriva CardSharingului


Ce parare aveti ?
Eu unul sunt de acord cu cele scrise mai sus... dar nu sunt de acord in totalitate cu ce se spune (anticipeaza) referitor la falimentul unor platforme
Da, si eu am spus mai de mult ca din 4 vor ramane 2, dar e prematur sa dam si nume :naughty:

#2
pytonu

pytonu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 27.06.2005
Parerea mea.
La preturile actuale marea majoritate nu este interesata de cs.

Decriptarea este facuta de pasionati sau concurenta.
Pentru pasionati toata stima pentru ca daca va fi eliminata concurenta si preturile vor creste sigur ii vom cauta. :naughty:

#3
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
Cei de la concurenta ar trebui sa fie cam tampiti sa faca asta; CS-ul deranjeaza providerii in proportii aproximativ similare.

#4
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

La preturile actuale marea majoritate nu este interesata de cs

Astra cam asa este si daca in RO Focus sau MaX cred ca din cauza CS nu au clienti se insala amarnic...

#5
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,160
  • Înscris: 05.05.2003
Exact, cu precizarea ca majoritatea celor care au cont CS sunt in afara... ''clienti'' care oricum nu au acces (dupa lege) la un abonament oficial (deci nu sunt potentiali clienti pentru DTH-urile romanesti)

#6
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

rz, on Oct 10 2005, 12:34, said:

''clienti'' care oricum nu au acces (dupa lege) la un abonament oficial (deci nu sunt potentiali clienti pentru DTH-urile romanesti)

Poti intreba pe cei care fac CS si au servere care includ si accesul la pachete romanesti cam cati din afara sunt interesati de acestea si le acceseaza. O sa vezi ca aproape nimeni ;). Aia din afara sunt interesati de provideri vestici gen SKY UK, SKY Italia, D+ Espana, CSN France, Premiere, CD Nordic si of course :naughty: de XXX-uri cat mai multe si nicidecum de pachetele romanesti. Se pare ca ni s-a cam urcat la cap in ultima vreme cum ca DTH-urile romanesti ar avea cele mai tari oferte :naughty: dar se pare ca pe dincolo nu prea sunt interesati de acestea. Chiar mi-a zis cineva ca sunt destul de scumpe pt. ceea ce ofera :confuzzled:

Edited by LR, 10 October 2005 - 13:36.


#7
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,160
  • Înscris: 05.05.2003
LR, aici vorbim exclusiv despre romanii din afara care se uita la Max & Focus, prin CS!

#8
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002

LR, on Oct 10 2005, 13:34, said:

Chiar mi-a zis cineva ca sunt destul de scumpe pt. ceea ce ofera :confuzzled:

<{POST_SNAPBACK}>

Pentru ca respectivul nu s-ar uita la Etno etc. Daca piata asta cere, asta i se da.

#9
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

mtest, on Oct 10 2005, 14:41, said:

Pentru ca respectivul nu s-ar uita la Etno etc. Daca piata asta cere, asta i se da.

<{POST_SNAPBACK}>


Perfect adevarat  :coolspeak:

#10
adi sony

adi sony

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.07.2006

View Postrz, on Oct 10 2005, 11:23, said:

userul @InteligentaX scrie:

''M-am logat in ultimile luni la mai multe servere de cardsharing ale unor membri romani ai acestui board.
Nu conteaza daca merge prost sau bine serverul,daca au sau nu pachete interesante dar toti au pachetul MAX si majoritatea Focus SAT.Fac un apel la toti cei ce au cartele sau peer pentru pachetele romanesti sa inceteze macar pana la sfarsitul anului semnal de decriptare pentru cs.
Poate nu realizati dar faceti rau de doua ori providerilor romanesti :
-pierd potentiali abonati
-programele TV negociaza la preturi marite preluarea in pachetele Focus si MAX fata de Digi TV tocmai datorita piratarii sub aceasta forma.
Incetarea decriptari prin cs ar fi un exemplu de solidaritate fata de acest noi operatori care sunt nu in ceea mai fericita situatie.
Focus Sat este in situatie de faliment si doar subventiile puternice mai tin la suprafata acest pachet,ganditi-va ca pretul de 760.000 lei/luna/abonament full/ va duce cu siguranta la inchiderea definitiva a acestui pachet.Ar fi pacat,e vina lor ca au o politica a preturilor deplasata dar si noi contribuim prin cs la numarul mic de abonati pe care-l au.
Max TV care in acest moment are sub 10.000 de abonati cauta cumparator,Prigoana asteptand intalnirea anuala a cablistilor pentru a lua o decizie urgenta in priviinta viitorului acest pachet.
Odata cu intrarea sigura pe piata a QTV,pachet care dispune de finantare puternica si de experianta managerilor YES pe piata romaneasca vom asista la un duel al granzilor DIGI TV vs QTV.
Mai mult ca sigur QTV va intra pe piata cu ultima versiune de videoguard care nu va permite vizionarea in alt receptor decat cel oficial.
Salvati si voi de la faliment aceste doua mici pachete ! Ideal ar fi sa faceti maca un abonament minim dar daca nu renuntati sa le mai faceti vizionate prin card-sharing.
Nu o sa regretati daca va alaturati acestei actiuni.''
_________________
D.I.L.I.CS
Departamentul International de Lupta Impotriva CardSharingului


Ce parare aveti ?
Eu unul sunt de acord cu cele scrise mai sus... dar nu sunt de acord in totalitate cu ce se spune (anticipeaza) referitor la falimentul unor platforme
Da, si eu am spus mai de mult ca din 4 vor ramane 2, dar e prematur sa dam si nume :naughty:
Sa va spun un lucru ,nu ma poate obliga nimeni sa imi impart abonamentul ,mamei ,tatalui ,vecinului atata timp cat sant abonat la un Dth ,ex.romanesc .
Domnul ,userul @InteligentaX poate sa faca ce vrea ,nu il obliga nimeni ,dar atata timp cat sant abonat nu ma impiedica nimeni sa fac ,,posta,,  abonamentul meu platit la zii .,este obtiunea mea ,asa ca...

Edited by adi sony, 29 January 2009 - 12:02.


#11
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006
:) Te-ai uitat la data? Topicul asta e vechi de aproape 4 ani. Timp in care initiatorul ti-a luat probabil dream800.

#12
adi sony

adi sony

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.07.2006

View Postzappaf, on Jan 29 2009, 13:18, said:

:) Te-ai uitat la data? Topicul asta e vechi de aproape 4 ani. Timp in care initiatorul ti-a luat probabil dream800.
nu-i problema ,sa vada si altii .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate