Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Un gand pentru un sfarsit de an si altul pentru un nou an

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
eugenm

eugenm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 22.01.2006
Intrucat suntem aproape de sfarsitul unui an as dori sa multumesc comunitatii pentru ideile si povestile frumoase care, cel putin pe noi, ne-au inspirat si ne-au facut sa visam la locuri deosebite. Deoarece in cateva zile noi o sa plecam intr-o noua aventura va uram Craciun Fericit si La Multi Ani si la cat mai multe calatorii in anul ce urmeaza.

As dori de asemenea sa va cer sa impartasiti ce ganduri de calatorie aveti pentru anul ce urmeaza, ce locuri exotice ati dori sa explorati ?

#2
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Posteugenm, on 18th December 2011, 12:21, said:

Intrucat suntem aproape de sfarsitul unui an as dori sa multumesc comunitatii pentru ideile si povestile frumoase care, cel putin pe noi, ne-au inspirat si ne-au facut sa visam la locuri deosebite. Deoarece in cateva zile noi o sa plecam intr-o noua aventura va uram Craciun Fericit si La Multi Ani si la cat mai multe calatorii in anul ce urmeaza.

As dori de asemenea sa va cer sa impartasiti ce ganduri de calatorie aveti pentru anul ce urmeaza, ce locuri exotice ati dori sa explorati ?


Thailanda sau Mexic pentru 2012

Drum bun si sa va intoarceti cu amintiri placute pe care sa le impartasiti pe forum!

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
2012: Hong Kong, Macau, Bangkok

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
aprilie - mai : Vietnam(Hanoi - Ha Long Bay - Hoi An - Saigon) - Cambogia(Angkor Wat) - Thailanda(Bangkok), daca cumva gasesc bilete la THAI.

Edited by parabone, 19 December 2011 - 11:56.


#5
danusz

danusz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 05.11.2007
aprilie-mai 2012  Cancun-Las Vegas-New-York

#6
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
@koder  :aceeasi dilema :)

@eugenm : nu vrei sa ne povestesti cum a fost in mauritius ?

#7
eugenm

eugenm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 22.01.2006
.... De fapt trebuia sa incep eu : Fiji, Turks and Caicos (sau Jamaica) si Reunion.
Deabia astept sa povestesc despre Mauritius, doar ca de la intoarcere am stat foarte prost cu timpul...

off topic : Momentan ma chinui sa fac curat prin aparatele foto si camera video intrucat mai avem 4 ore si trebuie sa fim la aeroport. Avem un zbor complicat cu China Southern Airlines, escale mici in Paris si mai apoi Guangzhou. In Franta "bantuie" greva printre cei ce asigura serviciile de securitate (daca am inteles bine) in aeroporturi, iar in China e destul de stresant intrucat nu se vorbeste engleza iar cei de la securitate sunt destul de intransigenti si tiranici. Nu am reusit sa pun nici un film pe ipad sau laptop, drept care o sa caram tone de carti cu noi. Nu gasim Melatonina, etc...

... Poate cu putin noroc o sa postez un filmulet cu spectacolul de artificii de Anul Nou din Sydney.

P.S. Intre timp a aparut si Melatonina ("bye bye jetlag" sper eu, desi la intoarcerea din Bora Bora am stat cu ochii pe pereti 2 nopti la rand intrucat se zice ca este mai greu daca calatoresti de la vest spre est :) )

Edited by eugenm, 21 December 2011 - 01:01.


#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Vacanță plăcută ! :-)

#9
eugenm

eugenm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 22.01.2006

View PostMembruAnonim, on 21st December 2011, 00:59, said:

Vacanță plăcută ! :-)

Multumim !... Recunosc ca sunt foarte curios cum o sa fie...

#10
spaily

spaily

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 19.08.2009

View Posteugenm, on 21st December 2011, 02:08, said:

Multumim !... Recunosc ca sunt foarte curios cum o sa fie...
  Bineinteles ca o sa fie extraordinar,sa aveti vacanta minunata si sa reveniti cu bine pe plaiurile noastre. :thumbup:

#11
fly_dream

fly_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 17.05.2007
Cea dintai experienta exotica m-a decavat din punct de vedere financiar, asa ca deocamdata doar vise pot avea! Daca se intampla vreo minune in lunile care urmeaza, mi-as dori sa mai aterizez in Thailanda (pentru aprofundare), Hong Kong, poate Cambodgia, un pic de China. Sunt enorm de multe locuri fascinante, despre multe ati povestit voi pe aici, am aruncat cate un ochi ici-colo spre documentare si toate sunt interesante!

Revenind din sferele visarii (dar nu complet), sa zicem ca mi-as dori sa ajung in sfarsit sa vad aurora boreala in nordul Norvegiei, sa vizitez Islanda (proiect la care am renuntat in acest an) si daca nu si nu, macar un tur hispano-portughez cu masina.... Ar mai fi ceva Elvetie de atins....., un Sankt Petersburg, dar mos Craciun resimte si el din plin recesiunea.....

#12
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Posteugenm, on 21st December 2011, 01:08, said:

Multumim !... Recunosc ca sunt foarte curios cum o sa fie...

La intoarcere un review va rog.

#13
eugenm

eugenm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 22.01.2006
La Multi Ani si la cat mai multe calatorii si aventuri pentru anul 2012.
Noi tocmai am ajuns acasa dupa un zbor care cu tot cu escale a durat 40 de ore .... dar Sydney-ul a fost o surpriza fantastica pentru noi care a justificat din plin toate eforturile.

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Banuiesc ca ati prins focurile de artificii de anul nou :-) eu le-am prins virtual de pe torrent. Poate faceti in saptamanile urmeaza un trip report despre AU.

#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Nicio impresie publică despre Australia ?

#16
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 08.08.2008

View PostMembruAnonim, on 29th January 2012, 21:35, said:

Nicio impresie publică despre Australia ?

A uitat sa ne povesteasca si de Mauritius.

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
O fi plecat în altă destinație :)

#18
eugenm

eugenm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 22.01.2006
Offf... destinatia in care am plecat se numeste "Turn de Fildes" .... Aici m-am ascuns de cand m-am reintros in tara ....
Imi fac mea cupla si ma reapuc de povestit. Intr-un fel mi se pare incorect ce fac. Eu unul citesc in fiecare zi forumul si ma bucur de povestile voastre, le iau cu mine in turn si ma pun pe visat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate