Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 

Acte necesare deschidere cinema

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Si cam de ce suma dispui? Imi permit sa intreb asta mai ales vazand ca ai si mentionat "sa imi ziceti daca or fi de ajuns banii". Nu mai stiu in ce stadiu este creditarea in Romania la ora actuala, dar cu ani in urma, cand viata parca tot mai putin imi zambea, iar pentru un ban in plus dincolo de jobul de baza, trebuia sa mai scot si masina noaptea pe strazile Pitestiului cu o firma luminoasa de taxi, am muncit foarte mult la un proiect din cadrul "Phare", terminat cu brio si prezentat la Primaria din localitate. Stii cu ce m-am ales? Cu intrebarea care mi-o pun si acum: "oare ce s-o mai fi intamplat cu el"? Asta era probabil intrebarea care si-o puneau multi tineri care nu erau "nepotu' lui..." sau "cumnatu' lui...". Mi-ar place sa cred ca in ziua de azi lucrurile sunt cel putin mai diferite, ca vei obtine sprijinul de care ai nevoie si iti vei realiza visul.
Succes sa ai!  :peacefingers:

#20
al3xadryan

al3xadryan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 17.12.2011
Da imi cer scuze nu am zis la inceput suma de care dispun, ii raspunsesem unei persoane care a intrebat si i-am zis ca in jur de 100 de mii de euro. Multumesc pentru succesul urat :D

Edited by _DelSte_, 01 April 2012 - 17:07.
scos citat inutil.


#21
flyaway_7073

flyaway_7073

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 30.03.2010
mult banet prietene :)
daca si-au permis altii hai sa-mi permit si eu: credit sau ai tai deja?
nu uita ca creditele se platesc inapoi. gandeste-te si la asta ;)

#22
al3xadryan

al3xadryan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 17.12.2011
Ai mei deja, nu credit:P
Asa ca nu trebuie sa ma ingrijorez ca trebuie sa ii restitui inapoi, dar nici nu vreau sa ii investesc in ceva si sa ii pierd ca ma arunc asa aiurea fara sa cunosc piata, sunt sigur ca ma intelegi ce vreau sa zic:D

Edited by _DelSte_, 01 April 2012 - 17:07.
scos citat inutil.


#23
cooliooo

cooliooo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 06.02.2010

 al3xadryan, on 17th December 2011, 20:49, said:

marii producatori imbratiseaza deja urmatorul val: continutul 4k, a carui rezolutie nativa este 2560 x 1600 pixeli.
pen' ca-mi ieste imposibil sa-ti contest spiritul antreprenorial si cunostintele (e.g. 4k = 2560 x 1600 :roflmao: ), te rog frumos spune-ne si noua de unde ai tras concluzia din citat? ai cumva cifre si surse pentru numarul proiectoarelor 4k raportate la 2k? posezi cumva date privitoare la numarul (si titlurile filmelor) care trec prin DI la 4k? sau altceva?
nu de alta, dar am fi extraordinar de incantati sa le auzim :D

and some word of advice: ai decenta minima de a cauta unele chestii (e.g. 4k) macar pe wikipedia

Edited by cooliooo, 19 December 2011 - 12:03.


#24
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008
Ultima fiță în domeniu este IMAX.

#25
hoffmayer

hoffmayer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.05.2011
In primul rand trebuie sa platesti licenta pentru toate filmele si daca ai un cinema mic nu o sa iti permiti decat file mai vechi nu "avanpremiere" la nivel international sau national.
E draguta ideea dar costa.
Oferta aia de la 3D shop e pentru filme de pus la balci in o camera de 5mx5m sa se minuneze puradeii, nu un cinema adevarat.

gasesti intradevar si variante mai ieftine dar tai din calitate, si poate sa se strice sau sa se arda lampa repede....

Nu ai spus suprafata incaperii si nici marimea peretelui.
Daca o sa ai un ecran de 2-3 metrii nu o sa fie o experienta prea de cinema.
Si intradevar cred ca sunt anumite standarde, pentru ca nu vei primi licenta pentru anumite filme daca nu ai sala/sonorizarea/proiectorul adecvat.

Si costa si mentenanta, la cinema lampile tin 1500 de ore doar si pot costa 1000-2000 pentru a le schimba.
Costa si ecranu cateva mii, pentru ca nu poti sa pui cearsaf.

Si in general in romania nu prea merg chestiile facute asa comod, un cinema dragutz, trebuie sa fie o nebunie dasta imax 3d cu publicitate sa vina lumea altfel se uita pe torrente. In bucuresti la Plaza nu mai venea nimeni pana nu au facut oferta pe fundeal cu 1 leu orice film + popcorn inclus si au vandut 10.000 de bilete sau mai multe.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate