Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Noua taxă auto a fost aprobată de Parlament

- - - - -
  • Please log in to reply
708 replies to this topic

#703
LaMishto

LaMishto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 31.01.2006
Uite taxa, nu e taxa.

Bun, am si eu o nelamurire. Trebuie sa inmatriculez o masina, mai exact este vorba de un Mitsubishi Colt, achizitionat in sistem leasing. Deci prima taxa tot de catre mine a fost achitata. Am toate actele facute de vreo doua saptamani si pana acum am tot asteptat dupa o nenorocita de adeverinta de la finante care sa ateste faptul ca s-a platit taxa atunci cand trebuia si ca intre timp nu s-a cerut restituirea ei. Bineinteles, ca in minunata noastra tara intai se iau masuri apoi se trece la incropirea unei infrastructuri pentru ca acestea sa poata functiona. Mai exact, la finante nu exista o baza de date comuna la nivel national. Si cum eu sunt din provincie, iar firma de leasing din Bucuresti, stai taica si asteapta mult si bine. Functionarele de la finante in afara de "nu stiu" n-au fost capabile sa imi spuna nimic, nici fata in fata nici la telefon.

Acum, cu ordonanta-minune a ilustrilor guvernanti, ce fara indoiala doresc doar binele populatiei proletare, nu imi este clar daca masina in cauza, avand in vedere faptul ca este inmatriculata dupa 01.01.2007 va fi scutita de taxa si pot merge si eu linistit sa depun dosarul la Militie. Ca deja incepe sa prinda panza de paianjan in asteptarea adeverintei aleia.

#704
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Trebuie sa astepti hartia. Ordonanta se refera doar la masinile inmatriculate in RO inainte de 01.01.2007

Ordonanta a fost publicata in MOF marti :

Monitorul Oficial nr. 0079 din 31 Ianuarie 2012
Actul nr. 1 din 30 Ianuarie 2012
Emitent: Guvernul României
Ordonanță de urgență pentru suspendarea aplicării unor dispoziții ale  Legii nr. 9/2012 privind taxa pentru emisiile poluante provenite de la  autovehicule, precum și pentru restituirea taxei achitate în  conformitate cu prevederile art. 4 alin. (2) din lege

sursa

Edited by polizei, 02 February 2012 - 01:48.


#705
CorneliuRos

CorneliuRos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,296
  • Înscris: 05.11.2011
3 Samsari care protesteaza impotriva taxei, urmati de 3 alcoolisti fara munca din 89 . Si uite asa a demisionat preferatul meu Emil Boc.

Edited by CorneliuRos, 06 February 2012 - 21:32.


#706
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,909
  • Înscris: 09.12.2004
ia-ti o lopata si mergi sa-l ajuti la dat zapada

#707
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View PostCorneliuRos, on 6th February 2012, 21:31, said:

3 Samsari care protesteaza impotriva taxei, urmati de 3 alcoolisti fara munca din 89 .

MERITA TOT RESPECTUL !!! Romani(europeni) ADEVARATI !Cautati-i si multumiti-le .

Restul celor afectati care au putut sa iasa si nu au iesit ,sau a celor care comenteaza de pe margine si asteapta sa faca cineva ceva ptr ei,  eu cred ca sunt niste ...(ma abtin de la catalogari ca as abera ca Iulian Urban) :D

Edited by polizei, 06 February 2012 - 22:09.


#708
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008

View PostCorneliuRos, on 6th February 2012, 21:31, said:

3 Samsari care protesteaza impotriva taxei, urmati de 3 alcoolisti fara munca din 89 . Si uite asa a demisionat preferatul meu Emil Boc.

Pai daca ti-e asa drag, ia-l in macaronia, la tine, preferabil cu toata gasca.... :puke:

#709
LaMishto

LaMishto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 31.01.2006

View PostCorneliuRos, on 6th February 2012, 21:31, said:

3 Samsari care protesteaza impotriva taxei, urmati de 3 alcoolisti fara munca din 89 . Si uite asa a demisionat preferatul meu Emil Boc.
Culmea ironiei, am avut si eu carnet de membru PDL.

Insa spre deosebire de tine, m-am trezit si i-am dat foc. Hai.. dormi in pace!

Si ca sa aduc un plus de informatii: bravii nostri conducatori au luat, dupa cum stiti decizia de a ascunde rahatu' sub pres pana la 01.01.2013. Deci puteti merge linistiti sa va inmatriculati masinile fara a fi afectati de legea 09/2012; eu de ieri am numerele noi!

Edited by LaMishto, 07 February 2012 - 23:34.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate