Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

restaurante prin bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
gabbbi

gabbbi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.10.2005
Help!!!!!!!!!!!
   La anul o sa ma casatoresc si nunta va fi aici,in bucuresti.Pb e ca multe din restaurantele frumoase si relativ decente ca preturi sunt deja inchiriate!:((
  Daca e cineva printre voi care a trecut de curand prin asa ceva please help me cu niste oferte,linkuri, orice e binevenit!  :kisstogether:

#2
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
La Favorit ai incercat?

#3
kleampa

kleampa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 04.06.2005
cort in fata blocului???

#4
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

kleampa, on Oct 9 2005, 13:43, said:

cort in fata blocului???
ha ha ha  :death:

#5
dragos_avram

dragos_avram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,633
  • Înscris: 29.12.2003
Incearca la http://www.ghidul.ro...at.php?idd=2799

Eu am avut petrecerea la un camin militar de pe langa Cobalcescu, tata e ofiter si a stiut unde sa vorbeasca... poti incerca si tu daca ai pe cineva in armata. Sala e (era ?) cam veche dar arata binisor, si cu imbunatatirile noastre (baloane etc. a fost foarte bine). Detalii mai multe nu am, daca ai militari prin familie trebuie sa stie, daca nu ai nu cred ca ai acces...

#6
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
http://www.afterhour...estaurante.html

cel mai complet ghid al restaurantelor

#7
RAN

RAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 04.07.2004
Ia-ti o saptamana concediu si umbla. Eu am avut nunta in iunie si cu emotii si noroc chior am gasit restaurant in ianuarie. Daca intarziam jumatate de ora, se ocupa si ala.

#8
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005
La Herastrau .......am auzit ca nu e  scump si e frumos acolo  :peacefingers:

Edited by Elena2k, 10 October 2005 - 09:24.


#9
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Daca nu e o problema, iti sugerez si restaurantul Cernica. E la vre-o 2 km inainte de manastirea Cernica. Eu am facut acolo in iulie. Este de fapt o terasa partial acoperita si are si o peluza mare care da in lac. Totul e sa fie si vremea buna.

#10
Invisigoth

Invisigoth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 11.08.2003
"La Provence" - am fost la o nunta acolo si a iesit super-misto  :coolspeak:

#11
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,048
  • Înscris: 02.09.2005

gabbbi, on Oct 9 2005, 12:00, said:

Help!!!!!!!!!!!
   La anul o sa ma casatoresc si nunta va fi aici,in bucuresti.Pb e ca multe din restaurantele frumoase si relativ decente ca preturi sunt deja inchiriate!:((
  Daca e cineva printre voi care a trecut de curand prin asa ceva please help me cu niste oferte,linkuri, orice e binevenit!  :kisstogether:

<{POST_SNAPBACK}>



Cred ca ar fi mai bine daca ne-ai spune si ce capacitate ar trebui sa aiba restaurantul fiindca sunt o gramada de locuri bune si ieftine dar care nu pot gazdui mai mult de 60-70 de persoane...

#12
gabbbi

gabbbi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.10.2005

jericho, on Oct 10 2005, 13:06, said:

Cred ca ar fi mai bine daca ne-ai spune si ce capacitate ar trebui sa aiba restaurantul fiindca sunt o gramada de locuri bune si ieftine dar care nu pot gazdui mai mult de 60-70 de persoane...

<{POST_SNAPBACK}>

  

Pai eu o sa am cam 100 de invitati la nunta.As vrea ceva destul de frumos si elegant. Mi-ar placea la Club Polo Floreasca sau Hotel Caro sau Intermacedonia, Hanul lui Manuc,Herastrau,Casa Ardeleneasca. Insa nu stiu nimic despre aceste restaurante,decat le-am vazut in poze pe net si stiu ca sigur organizeaza nunti,dar cat este chiria salii,cat e meniul etc nu stiu...:( Daca cineva a fost la vreo nunta prin aceste localuri mi-ar placea sa-mi spuneti cum a fost. Sau dc aveti alte detalii,orice...

#13
RAN

RAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 04.07.2004
Du-te personal la restaurante, vorbeste cu seful de sala, mananca acolo (desi nu e obligatoriu ca mancarea de la nunta sa fie la fel cu cea pe care o servesc ei de obicei). Daca te duci personal poti negocia unele chestii legate de meniu. Incearca sa aduci tu bautura si muzica, astfel iesi mult mai ieftin si ai mai mult control.
Nu mai pierde vreme, du-te personal. Asa vezi exact despre ce e vorba.

Cateva sfaturi (am facut nunta in iunie si am fost cam la 6 nunti in ultimul an):

- Adu tu bautura. Altfel ori o sa fie cu portia, ori or sa te fure.
- Muzica sa fie cu DJ, nu cu formatie. Chiar daca la unii le plac lautarii, tot cu DJ e mai bine. Nu ia pauze, nu oboseste, "stie" mult mai multe cantece decat lautarii de restaurant  :puke:
- un pret decent este de max 100 - 120 RON pe meniu, fara bautura si decoratiuni (baloane, huse & stuff). Daca te duci mai sus, ori nu vin oamenii ori iesi in paguba. Nu se plateste chirie la local, intra in meniu de obicei. Discuta exact cu seful de sala ce intra si ce nu, d-aia zic ca e bine sa te duci personal.
- de furat or sa te fure sigur :angry: tot ce poti sa faci e sa limitezi pagubele...

Am fost la doua nunti care au iesit cam prost. La una din cauza muzicii, lautari care au cantat numai muzica populara si manele, iar cealalta din cauza chelnerilor care nu te serveau cu bautura decat daca cereai.

#14
morpho

morpho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 16.07.2004

gabbbi, on Oct 10 2005, 17:27, said:

Pai eu o sa am cam 100 de invitati la nunta.As vrea ceva destul de frumos si elegant. Mi-ar placea la Club Polo Floreasca sau Hotel Caro sau Intermacedonia, Hanul lui Manuc,Herastrau,Casa Ardeleneasca. Insa nu stiu nimic despre aceste restaurante,decat le-am vazut in poze pe net si stiu ca sigur organizeaza nunti,dar cat este chiria salii,cat e meniul etc nu stiu...:( Daca cineva a fost la vreo nunta prin aceste localuri mi-ar placea sa-mi spuneti cum a fost. Sau dc aveti alte detalii,orice...

<{POST_SNAPBACK}>


Eu am vazut :
- Club Polo - nu la o nunta, la o onomastica - dragutz, elegant, servire tip bufet Suedez, terasa daca nunta este vara
- Hotel Caro - nu la o nunta, la o petrecere pt angajati - ok, mancare buna - probabil ca pt nunti aranjamentul este altul :)

Dintre aceste doua locatii aleg categoric Club Polo.
Acum depinde, daca ai si invitati care nu sunt din Bucuresti, probabil ca este mai convenabil Caro - ai si posibilitatea cazarii :)

#15
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,048
  • Înscris: 02.09.2005
Eu am facut nunta in iulie la Intermacedonia...Meniul  a fost in jur de 1.100.000 si cu toata bautura inclusa, oricat s-a baut....Cu toate astea, nu prea as recomanda...

#16
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

zuppy, on Oct 9 2005, 14:22, said:

ha ha ha  :death:

<{POST_SNAPBACK}>

S-a intamplat si la case mai mari  :D

http://www.gsp.ro/in...a=24817&shift=1

#17
kleampa

kleampa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 04.06.2005
dar nu era invitat parizez si cortul era de sticla...

#18
ynocentzya

ynocentzya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 05.08.2004
calipso

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate