Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Amendă record de 100.000 de lei pentru RCS&RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#37
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,381
  • Înscris: 05.09.2005

View PostParapantaFlavia, on 14th December 2011, 15:14, said:

Pur si simplu RDS isi permite sa sfideze forma actuala a ineptiei "mustcarry" si o demonstreaza si CNA-ului pe cat posibil. Cand nu va mai fi rentabil probabil nu o vor mai face.


Scuze dar clonelor nu le raspund. Interesele sunt o groaza pe aici. Unii isi fac zeci de mii de conturi doar sa-si sustina firma.

#38
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009
Măi,da' voi chiar nu v-ați dat seama până acum că pe ăștia (adică RCS-RDS) chiar nu îi interesează...? Îi doare în fund de amenzile CNA-ului! Și probabil se gândesc că dacă își pun mintea,forța și relațiile o să dărâme CNA-ul și-o să facă un minunat Consiliu Național al RCS-ului...!

#39
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,381
  • Înscris: 05.09.2005
Stau si ma intreb, oare cineva din conducerea RCS citeste pe aici?

#40
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010

View Posta_d_y, on 14th December 2011, 15:12, said:

Vroiam sa zic faptul ca au luat o amenda pentru ca sunt aiuriti. Sunt la serviciu si scriu repede  :D

Multumesc de observatie :D

Nu am considerat-o greseala, stai linistit. Doar ca initial nu am inteles...

Multumesc de clarificare... :peacefingers:

#41
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006

View Posta_d_y, on 14th December 2011, 15:22, said:

Stau si ma intreb, oare cineva din conducerea RCS citeste pe aici?
au alte probleme de rezolvat. semnalul ala nu se furnizeaza de la sine, oricate mofturi ar face abonatul.
e valabil pentru orice alt furnizor de servicii.

#42
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View PostUrsul_Polar, on 14th December 2011, 15:13, said:

nu am zis ca daca sunteti cantitate neglijabila, evident ca nu se vor conforma?
faptul ca tu vrei ceva nu-i un adevar general, universal valabil, chiar daca ti-ai dori cu ardoare asa ceva :lol:

asta am zis si eu. daca toti spuneti "pai de ce dracu sa ma duc sa fac sesizari cand oricum nu le iau in calcul?"
evident ca n-o sa ia nimeni in considerare 1, 2, 10 cereri de genul, dar daca au un numar de 1.000.000 abonati din care 800.000 cer ceva, ma indoiesc amarnic ca nu se vor conforma. problema e sa-i faci pe aia 800.000 sa se sincronizeze :lol:
Și atunci? :w00t:

View Posta_d_y, on 14th December 2011, 14:29, said:

Reprezentanții West TV  au adus la CNA 3.500 de solicitări de la cetățeni din județul Arad,  pentru reincluderea televiziunii în grila RCS&RDS. "Dar mai avem de  cinci ori pe atâtea (solicitări de la cetățeni pentru reincluderea West  TV în grila RCS&RDS, n.r.). Luni a fost și un miting de protest în  fața sediului RCS din Arad, la care au participat 1.000 - 1.500 de  oameni", a mai spus Andrei Ando.
http://www.realitate...l#ixzz1gVlTYMYe

Edited by megafanro, 14 December 2011 - 15:27.


#43
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010

View Postcrislacor, on 14th December 2011, 15:21, said:

...Îi doare în fund de amenzile CNA-ului!...

Nici acolo prietene, nici acolo... cica ar fi naspa rau... :bigwhitegrin:

#44
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 15.10.2010

View Posta_d_y, on 14th December 2011, 15:22, said:

Stau si ma intreb, oare cineva din conducerea RCS citeste pe aici?
Da, dar numai mesajele scrise in maghiara... :naughty:

#45
crematoryro2005

crematoryro2005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 27.12.2006

View Posta_d_y, on 14th December 2011, 15:22, said:

Stau si ma intreb, oare cineva din conducerea RCS citeste pe aici?
Numai asta nu au de facut. Zoli fuge prin lume fugarit de Nasul Moraru (care spunea acum caeva timp ca i-a concediat oamenii fara sa il anunte), acelasi Moraru care astazi spune ca intreruperea colaborarii cu RDS-ul a fost una amiabila...care nu spune nimic despre banii luati de la cititorii forumului lui...pe care i-a facut actionari ai noului post tv. Scuze de offtopic insa Nasul TV suna ca naiba...ar tb sa il faca post tv pentru probleme medicale de natura ORL :). Febra licentelor e mare acum ca vine camoania electorala: tb sa apara Digi News, Giga TV...Nasul TV...oare ce mai urmeaza? Nimic TV, BullShit TV, Pitzipoane TV...la cum judeca CNA-ul acum daca initiatorul ar fi un apropiat PDL trece proiectul si ia licenta.

#46
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006

View Postmegafanro, on 14th December 2011, 15:25, said:

Și atunci?
din cati abonati?

hai sa punem problema altfel, tie ti-ar conveni sa cari cu masina personala, considerand ca ai, 400Kg cu niste obiecte la libera alegere a altuciva, pe costurile tale, si cu echipamentele tale? :w00t:

cati abonati au pe tv si cat reprezinta 15000 de abonati? costurile pierdute cu banda aia ocupata cu o banalitate justifica abonamentele a 15000 de abonati?

#47
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 15.10.2010
Daca exista B(ase)TV, de ce nu ar fi si Ala micu TV, ce el e mai prost?
Eu nu stiu ce se strofoaca lumea pe aici. RDS-ul nu are nici o treaba cu dorintele abonatilor. Daca se creaza un post Furnicuta TV care sa transmita 24 din 24 imagini dintr-o colonie de furnici, daca dau banu cum trebuie il pune RDS-ul in grila direct la pozitia 1...

Edited by mardan66, 14 December 2011 - 15:43.


#48
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
Se agita ei oare pentru 25.000 eur?
Aproximativ 1.300 de abonamente.

Problema se pune altfel: este o lege care trebuie respectata indiferent cum te cheama.
Dar daca merge merge, din pacate.

#49
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,720
  • Înscris: 23.12.2006
Mustcarry trebuie si poate fi inlocuit de un singur lucru. Concurenta.e singurul mod prin care poti avea intr-adevar preturi mici pentru un numar de canale cat mai mare.

#50
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006

View Postxymzar, on 14th December 2011, 15:32, said:

Problema se pune altfel: este o lege care trebuie respectata indiferent cum te cheama.
Dar daca merge merge, din pacate.
nu merge, ca si-au luat amenda.

legea, intr-adevar trebuie respectata, da' nu inseamna ca nu trebuie revizuita cand vezi ca efectele ei nu sunt cele scontate.

indiferent ca-i vorba de UPC, Romtelecom, RCS&RDS, faptul ca cineva se trezeste sa le-o puna pe masa alora de la CNA cu ideile lor cretine, suportand si consecintele actiunii lor, nu poate decat sa fie incantator, pentru mine.

cam asa ar trebui sa actioneze intreaga populatie a romaniei cand vad ca exista abuz constant al celor care stabilesc legea.
o mai fost unu prin antichitate care s-a supus legii numai sa demonstreze doua lucruri: a) nimeni nu-i mai presus de lege; b ) legea, desi superioara, poate fi oricand tampit gandita/aplicata

Edited by Ursul_Polar, 14 December 2011 - 15:39.


#51
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View PostUrsul_Polar, on 14th December 2011, 15:29, said:

din cati abonati?

hai sa punem problema altfel, tie ti-ar conveni sa cari cu masina personala, considerand ca ai, 400Kg cu niste obiecte la libera alegere a altuciva, pe costurile tale, si cu echipamentele tale? :w00t:

cati abonati au pe tv si cat reprezinta 15000 de abonati? costurile pierdute cu banda aia ocupata cu o banalitate justifica abonamentele a 15000 de abonati?

Hai, să nu mai aberăm aiurea, că văd că nu cunoști această firmă. Faci off-topic aiurea.

View Postcristi0304, on 14th December 2011, 15:09, said:

Cainele latra, ursul trece... Parerea mea e ca va tociti in zadar tastatura... :peacefingers:

Ai dreptate! Oricum, ne-am mutat aici dacă tot nu mai avem ce scana! :)

Edited by megafanro, 14 December 2011 - 15:54.


#52
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009

View Postxymzar, on 14th December 2011, 15:32, said:

Se agita ei oare pentru 25.000 eur?
Aproximativ 1.300 de abonamente.
A cotizat Ghita cu mai mult ;)

#53
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006

View Postmegafanro, on 14th December 2011, 15:52, said:

Hai, să nu mai aberăm aiurea, că văd că nu cuno?ti această firmă. Faci off-topic aiurea.
sau poate mai bine decat crezi.
da' daca tu zici ca-i offtopic si tine loc de avertisment, asa o fi :lol:

eu am pus intrebari la care raspunzi astfel, nu cu argumente. probabil nu merit efortul, e posibil si asta si nu m-ar mira. cert este ca interesul firmei este unul economic si orice am abera, mai mult sau mai putin de ambele parti, eu nu pot sa dau crezare ideilor expuse de tine. nimeni din cei ce conduc firma (in speta teszari) nu-i suficient de cretin sa-si bage singur afacerea in groapa pe baza orgoliilor.

cat despre aia care semneaza si protesteaza, se pot rezolva cu 5-50RON si sunt irelevanti cand ii compari cu intreg arealul de abonati. cam cum sunt si eu care fata de restul care inca vor canale romanesti in grlia de programe.

Edited by Ursul_Polar, 14 December 2011 - 16:12.


#54
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004

View PostUrsul_Polar, on 14th December 2011, 14:59, said:

tot e bun! lol
puteau sa o faca din rg6u cu 10000 de amplificatoare pe linie :D

Pai oricum tot au pus la 500m cate un amplif. Si culmea arata mai nasol prin NetCity decat pe stalpi...
Mai ales ca ies din tub, intra in amplif, iar aici au pus mai multe TAP-uri de exterior inseriate prin infiletare cu mufe I unul intr-altul... De-aici un cablu se intoarce in tub si pleaca mai departe, iar celelalte sunt pozate pe bloc pe diverse directii :D
La RDS e doar cutia de fibra din care se duce direct in scara un cablu de fibra si una inapoi in tub.

View Posta_d_y, on 14th December 2011, 15:03, said:

Nu vreau sa par fan UPC cu toate ca daca as fi subiectiv as spune acest lucru. Uita-te la UPC . In ultimii 2 ani au investit foarte mult pe partea de tv.
Si ei si RDS-ul au investit foarte mult. Diferenta este ca RDS-ul a investit in tehnologie de ultima ora, iar UPC-ul in echipamente noi ce-i drept dar uzate moral, de zaceau prin depozitele fabricantilor de ani de zile. Probabil au scos pret foarte bun de si-au permis sa mearga cu QR prin NetCity.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate