Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

saltele ortopedice

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4619 replies to this topic

#91
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 brandonel, on Sep 18 2007, 11:16, said:

am vazut ca la mobexpert au o saltea gen Tempur, din aceea care se muleaza pe corpul tau.
dar nu costa 3000 de euro cat un tempur, ci 2200 RON (pentru 160/200).

Am vazut-o si eu si mi-a placut. Ma bate gindul sa o cumpar. Stii cum se comporta in timp ca cei de acolo spun ca 10 ani nu ai avea nici o problema cu ea.

#92
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 brandonel, on Sep 18 2007, 11:16, said:

am vazut ca la mobexpert au o saltea gen Tempur, din aceea care se muleaza pe corpul tau.
dar nu costa 3000 de euro cat un tempur, ci 2200 RON (pentru 160/200).

Am vazut-o si eu si mi-a placut. Ma bate gindul sa o cumpar. Stii cum se comporta in timp ca cei de acolo spun ca 10 ani nu ai avea nici o problema cu ea.

Edited by adi_master, 09 June 2008 - 10:00.
reclama comerciala


#93
lucianlucs

lucianlucs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.04.2007

 Courage, on Feb 8 2007, 21:46, said:

Daca vorbim de cele care iau forma corpului sunt si eu interesat.. don king mi-a luat vb din gura...

Se pare ca sunt excelente, dar eu am vazut italiene si erau 2000 euro :(

Ce este drept.. nici nu am cautat oferte..


Daca vreti :nonobad: va recomand sa cautati aici :nonobad:
Atentie datele scrise acolo cat si garantia sunt reale, nu sunt date comerciale (6 ani garantie,12 ani garantie) sunt saltele executate in tara pentru export.
post moderat

Edited by Astra_rullz, 13 April 2008 - 16:35.


#94
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Daca saltelele sunt romanesti mai bine ma lipsesc ca la cat costa mai bine cumpar  TEMPUR care sunt mult mai bune. Mie oricum imi trebuie una de 160 x a90 care costa vad aici 1712 fata de 2100 cit costa un TEMPUR la MOBEXPERT (deci unde e cel mai scump de pe planeta  :lol: ). Oricum si asa diferenta mi se pare foarte mica.

Edited by adi_master, 05 June 2008 - 17:56.


#95
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 30.08.2005
@ Daniel332007: ce vreau eu sa cumpar se numeste Super Plus (spuma poliuretanica+latex), iar pretul pentru una de 90*200 este 720. Nu este marea afacere, dar macar am garantia livrarii si a unui anumit nivel de calitate..

a, si nu are nici un arc ;)

#96
Teo77

Teo77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 06.09.2007
Gasesti cateva modele la Ikea. Cel mai ieftin e in jur de 1.5k si urca spre 2.1k - oricum le poti proba de cate ori vrei pana sa te decizi.
Saltelele din latex nu sunt recomandate celor care transpira mult noaptea.

#97
lucianlucs

lucianlucs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.04.2007

 Clovis, on Oct 11 2007, 17:16, said:

Daca saltelele sunt romanesti mai bine ma lipsesc ca la cat costa mai bine cumpar  TEMPUR care sunt mult mai bune. Mie oricum imi trebuie una de 160 x a90 care costa vad aici 1712 fata de 2100 cit costa un TEMPUR la MOBEXPERT (deci unde e cel mai scump de pe planeta  :lol: ). Oricum si asa diferenta mi se pare foarte mica.

Frate, da tu ai ceva cu romanii?
Daca sunt facute sau asamblate lucrurile de romani inseamna ca sunt proaste, sau TEMPUR-ul ala de care zici tu crezi ca e facut in alta tara?
Nu e facut in alta tara, e facut la noi dar cu componente din afara.

#98
lawrians

lawrians

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.10.2007
recomand saltex
stiu ce zic..:P

#99
popescu_dora

popescu_dora

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.11.2007
Eu folosesc de vreo 2 luni o saltea nemteasca, umpluta cu spuma rece (adica nu latex, nu burete, nu arcuri). Este ortopedica si antialergica. In plus se muleaza foarte bine dupa forma corpului (cei de la firma mi-au zis ca are o structura tridimensionala). Am comandat-o la Med.Care Romania si mi-au adus-o in 10 zile din Germania.
Eu am varianta cu bumbac biologic, o smecherie antialergica. Este buna mai ales pentru sotul meu, atat de sensibil la praf, mucegai, etc :rolleyes:

Si nici nu a fost scumpa fata de cele Tempur. Am dat in jur de 1800euro pentru o saltea 180 x200.

Edited by popescu_dora, 29 November 2007 - 13:17.


#100
ana9

ana9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.11.2007

 popescu_dora, on Nov 29 2007, 14:13, said:

Eu folosesc de vreo 2 luni o saltea nemteasca, umpluta cu spuma rece (adica nu latex, nu burete, nu arcuri). Este ortopedica si antialergica. In plus se muleaza foarte bine dupa forma corpului (cei de la firma mi-au zis ca are o structura tridimensionala). Am comandat-o la Med.Care Romania si mi-au adus-o in 10 zile din Germania.
Eu am varianta cu bumbac biologic, o smecherie antialergica. Este buna mai ales pentru sotul meu, atat de sensibil la praf, mucegai, etc :rolleyes:

Si nici nu a fost scumpa fata de cele Tempur. Am dat in jur de 1800euro pentru o saltea 180 x200.



Dora,poti sa-mi dai mai multe detalii?Mie mi-a recomndat cieva saltea de latex,da parca e destul de ciudat sa stiu ca dorm pe cauciuc.....
ce coontine salteaua asta a ta?Cum adica e antialergica? :rolleyes:

Ana

#101
popescu_dora

popescu_dora

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.11.2007

 ana9, on Nov 29 2007, 13:55, said:

Dora,poti sa-mi dai mai multe detalii?Mie mi-a recomndat cieva saltea de latex,da parca e destul de ciudat sa stiu ca dorm pe cauciuc.....
ce coontine salteaua asta a ta?Cum adica e antialergica? :rolleyes:

Ana



Ana, este o saltea antialergica pentru ca este facuta dintr-un bumbac natural tratat impotriva microbilor. Mai mult, se poate spala pt ca are o husa care se scoate si se baga la masina. Deci, zero microbi!! Daca o desfaci, vezi ca are niste straturi: una este spuma aia rece, care se muleaza dupa corp (daca apesi cu mana, isi revine imediat la forma initiala, nu ramane "gaura"   :rolleyes:  ) si mai are un strat la mijloc, care arata ca niste solzisori de peste (ei zic structura 3D) si asta ajuta la coloana. Practic, printre chestiile alea trece aerul si nu te mai doare spatele.

Eu sunt foarte incantata de ideea ca se poate spala. Am un fix cu igiena desavarsita.  :naughty:

#102
Rohn

Rohn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 06.04.2007

 lucianlucs, on Oct 12 2007, 23:53, said:

Frate, da tu ai ceva cu romanii?
Daca sunt facute sau asamblate lucrurile de romani inseamna ca sunt proaste, sau TEMPUR-ul ala de care zici tu crezi ca e facut in alta tara?
Nu e facut in alta tara, e facut la noi dar cu componente din afara.
Salut, esti sigur........eu am saltea Tempur  :D  si pot sa-ti spun ca nu sunt facute in Romania.   Am lut-o din Germania acun 3 ani si facand o comparatie cu ceea ce am gasit in Ambient....nu vad nici o diferenta...din cate stiu sunt doar doua fabrici in lume, in Danemarca si in America...eeee. e tehnologie NASA si marga Suedeza, e lider mondial la vanzari in categoria asta de saltee....uita-te pe eticheta si vesi ce scrie, Made in Danmark by Tempur-Pedic Int. Co.......!

Eu le recomand tuturor sa le incerce iar cei carora le place sa o cumpere, e o investiti, tine si nu se deformeaza...aaa si creeaza dependenta. Eu nu mai pot sa dorm bine daca dorm la rude pe o alta saltea.

#103
Rohn

Rohn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 06.04.2007

 brandonel, on Sep 18 2007, 10:16, said:

am vazut ca la mobexpert au o saltea gen Tempur, din aceea care se muleaza pe corpul tau.
dar nu costa 3000 de euro cat un tempur, ci 2200 RON (pentru 160/200).
  Sunt Tempur si la 2000 Euro, depinde de dimensiuni...OK ce e ieftin e bun la Romani...cum zici...nu uita sa te informezi referitor si la proprietatile materialelor. Temur are foarte multe calitati.   Eu am avut o perna similara cu cele de la Tempur...un jeg. Nu am dormit nici o noapte pe ea. A fost putin mai ieftina...dar au fost bani aruncati pe fereastra.  Cu cea Tempur e altfel,...nu ma incalzeste , nu transpir si e foarte comodaaaaaaaaaaaaaaa. :D

#104
Rohn

Rohn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 06.04.2007

 Daniel332007, on Oct 4 2007, 17:53, said:

La noi (in Tg. Mures) este o reprezentanta Mobex dar nu mi-a sarit in ochi sa aiba saltele... E drept ca nici nu am cautat la ei asa ceva... O sa trec totusi pe la ei cat de curand posibil sa vad despre ce e vorba... O intrebare... la ce pret ati vazut dvs saltelele de la Mobex? Ca doar n-or fi mai scumpe decat cele de la Tempur... :)
Iti recomanda sa cauti in Ambient...vezi :nonobad: ,  la distribuitori.

Edited by adi_master, 09 June 2008 - 10:01.


#105
Rohn

Rohn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 06.04.2007

 popescu_dora, on Nov 29 2007, 13:13, said:

Eu folosesc de vreo 2 luni o saltea nemteasca, umpluta cu spuma rece (adica nu latex, nu burete, nu arcuri). Este ortopedica si antialergica. In plus se muleaza foarte bine dupa forma corpului (cei de la firma mi-au zis ca are o structura tridimensionala). Am comandat-o la Med.Care Romania si mi-au adus-o in 10 zile din Germania.
Eu am varianta cu bumbac biologic, o smecherie antialergica. Este buna mai ales pentru sotul meu, atat de sensibil la praf, mucegai, etc :rolleyes:

Si nici nu a fost scumpa fata de cele Tempur. Am dat in jur de 1800euro pentru o saltea 180 x200.
Am incercat si eu un de la Med...dar nu se muleaza la fel ca cea de la Tempur...nu mi s-aperut comoda. Si cea de la Tempur are husa antialergica au si garantie pentru ea.   Iar cea Tempur nu este din latex...e un material care respira si ceea ce m-a convins este fabtul ca au facut-o MAESTRII.....SUEDEZII...sunt cei mai tari...in cercetari si domeniu medical...sa nu uitam au facut-o initial pentru spitale si e si recomandata de peste 30.000 de medici din lume.... Caut in continuare o saltea care sa fie the best si sa ma convinga sa o schimb cu Tempurul meu dar nu gasesc........

#106
Lucifer999

Lucifer999

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 191
  • Înscris: 18.12.2007

 maimutzica, on Sep 23 2007, 20:50, said:

Salut ! Vreau sa imi cumpar o saltea la un pret rezonabil max 6, 7 mil lei vechi, ce imi recomandati ? Despre saltele Sultan de la Ikea
ce parere aveti ? Eu ma gindeam la superortopedice ...Multumesc anticipat !!!
am luat azi de la domus o saltea 200 pe 90 cu 283 de lei ,model Ideal,semiortopedica ,cu 2 fete si arcuri ce tin 10 ani
luni mi-o aduce si e superbuna

#107
popescu_dora

popescu_dora

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.11.2007

 Rohn, on Jan 18 2008, 09:39, said:

Am incercat si eu un de la Med...dar nu se muleaza la fel ca cea de la Tempur...nu mi s-aperut comoda. Si cea de la Tempur are husa antialergica au si garantie pentru ea.   Iar cea Tempur nu este din latex...e un material care respira si ceea ce m-a convins este fabtul ca au facut-o MAESTRII.....SUEDEZII...sunt cei mai tari...in cercetari si domeniu medical...sa nu uitam au facut-o initial pentru spitale si e si recomandata de peste 30.000 de medici din lume.... Caut in continuare o saltea care sa fie the best si sa ma convinga sa o schimb cu Tempurul meu dar nu gasesc........


Rohn,daca ai o saltea de care esti super multumit,respectiv tempur,de ce mai cauti sa ti-o schimbi?

Eu sunt multumita de salteaua mea,mai ales ca de cand o am sotul meu care este alergic la acarieni nu se mai trezeste cu nasul infundat dimineata si nu mai tuseste.Sa-ti mai zic ca soacra-mea e medic...si si-a luat si ea una,exact la fel ca a mea cu husa din bumbac biologic antialergic..?Si tot de la med.care romania.

Ma rog...fiecare cu nevoile si gusturile lui.Nici salteaua mea nu contine latex,ar fi chiar culmea sa dorm pe cauciuc... :o Poate acum 10 ani se practica asta,dar mie nu mi se pare igienic.


In alta ordine de idei,eu zic sa nu mai cauti daca te multumeste salteaua pe care o ai ,atat de tare.
Si..ai fost tu la cei 30.000 de medici si ti-au recomandat toti saltelele tempur? :lol: Sau asa ti-au zis tie cand ai cumparat-o?
Esti mortal :rolleyes:

#108
horia_stefanescu

horia_stefanescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.01.2008
Astia de la Med Care nu sunt aia de la care si-a luat Columbeanu saltea fitzoasa cu argint? Ca mi-a zis cineva ca a fost la birou la ei si p-acolo s-a intalnit cu barbosul ala din PSD, cum naiba ii zice...? Numai clienti de seama, domne! <_<  Oare platesti mai mult daca iti fac marime speciala? Stie careva?! :huh:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate