Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

saltele ortopedice

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4619 replies to this topic

#3799
eugen_udroiu

eugen_udroiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 15.12.2009
Dormeu... ce saltea din latex ai? ...am dat ceva pagini bune inapoi si nu am gasit(ori sunt eu orb).   Nu gasesc pareri despre Morfeus lilium din Latex

Edited by eugen_udroiu, 18 April 2018 - 16:41.


#3800
dormeu

dormeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 13.07.2012

View Posteugen_udroiu, on 18 aprilie 2018 - 16:40, said:

Dormeu... ce saltea din latex ai? ...am dat ceva pagini bune inapoi si nu am gasit(ori sunt eu orb).   Nu gasesc pareri despre Morfeus lilium din Latex

#3783  gabitza76 Publicat: 13 februarie 2018 - 16:52   se numeşte "RUGIADA" - ceccatomaterassi.it/materassi/in-lattice/. Merita 20 de ani garanţie.
Sunt bune si morfeus, numai sa nu fie scris: "schiuma di lattice", sa fie lattice origine naturale.

Edited by dormeu, 19 April 2018 - 14:24.


#3801
utilizatorul

utilizatorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 21.06.2005
Revin cu impresii despre salteaua Pikolin Quebec dupa 4 luni de folosire si pot sa spun ca de 4 luni am uitat ce inseamna durerea de spate dkmineata la trezire si dorm bine indiferent de pozitia de dormit.

#3802
AzADumitru

AzADumitru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 26.11.2022

View Postbehind_da_sun, on 10 martie 2011 - 12:34, said:

Unde gasesc pe cineva sa-mi faca rama de pat din scanduri fixe rezistente? Trebuie totusi cineva care se pricepe... sa nu scartaie dupa o luna sau sa se rupa. M-as duce la ateliere de lemnoase dar nu stiu cat se pricep aia.
Cam asa mi-am facut acum:
https://ibb.co/ikRKin
am cumparat scandura rindeluta deja de la Dedeman si am taiat la cat am nevoie ( patul meu este 160x200cm)

#3803
eugen_udroiu

eugen_udroiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 15.12.2009

View Postdormeu, on 19 aprilie 2018 - 14:20, said:


#3783  gabitza76 Publicat: 13 februarie 2018 - 16:52   se numește "RUGIADA" - ceccatomaterassi.it/materassi/in-lattice/. Merita 20 de ani garanție.
Sunt bune si morfeus, numai sa nu fie scris: "schiuma di lattice", sa fie lattice origine naturale.
Multumesc!


#3804
simona_d30

simona_d30

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.05.2018
mai degraba asta https://sleepline.ro...am-ioni-argint/

#3805
dormeu

dormeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 13.07.2012

View Postsimona_d30, on 13 mai 2018 - 12:43, said:


De ce atăta graba :) ? Vand 2 straturi de spuma cu o structură dreaptă si scriu 7 zone de confort ...bla, bla, bla, ioni de argint. Unde vedem in poza cu interiorul saltelei 7 zone ? Soparla am vazut, mai mult nimic. Beneficiile argintului le cunoaştem si noi, dar asta nu înseamna ca husa asta de 3 lei conţine argint.

#3806
deepblesea2013

deepblesea2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 07.05.2013
Buna, de prestige mob stie cineva ceva ? vreau sa comand o canapea de la ei ,la ei pe site stoc zero, telefoanele nu sunt bune , au produse frumoase cel putin in poze .

#3807
AzADumitru

AzADumitru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 26.11.2022
Doar ca si informatie : http://bio-textima.hu/
Este in Ungureste insa se poate traduce insa au si magazin in Cluj.
http://www.bio-textima.ro/

Pe site-ul .hu sunt mult mai multe saltele. Ce va place se poate da mail pentru informatii .

#3808
proagro

proagro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 04.08.2010
de ce ai recomandat site-ul ala ? pentru reclama ?  te intreb pentru ca nu ai argumentat deloc  de ce ai pus acel link
Eu peersonal nu vad nimic special la acel site

#3809
PopaCodrin

PopaCodrin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 20.05.2013
Salut, ce parere aveti despre aceasta saltea?
http://sleepline.ro/...am-ioni-argint/

#3810
proagro

proagro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 04.08.2010
eu nu vad nimic deosebit , dar nimic , in afara de acei ioni de argint despre care "se zice ca ar avea efect antibacterian"   serios iti spun ca mie nu imi spune nimic decat multa mancatura de  c.......
nici macar o informatie despre materialul din care este facuta husa , ce densitate are , la ce temepratura se poate spala  , nimic
ma apuca rasul cand citesc termenii aia care de fapt nu spun nimic
clientul citeste nu intelege nimic dar se simte incantat de ce citeste , si uite domnule ca si cumpara !!!!!

Bataie de joc , in opinia mea

#3811
AzADumitru

AzADumitru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 26.11.2022
Eu am facut o comanda pentru saltea deja: CoolFlow Deluxe
http://www.isbirbedd...oolflow-deluxe/
Astept sa fie gata marfa * am platit deja 50% si restul la livrare dupa ce marfa este gata*.
Informatii pot sa va dau dupa ce imi vine salteaua si o dorm pe ea o perioada.

#3812
proagro

proagro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 04.08.2010
salut, cat te-a ajuns salteaua ?
de ce ai ales o saltea tuceasca ;  nu pare un lucru facut prost ;  sunt curios de ce ai ales-o si cat a costat
au reprezentant local ?  o poti returna daca nu e ce-ti doresti tu ?

Edited by proagro, 04 June 2018 - 13:24.


#3813
AzADumitru

AzADumitru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 26.11.2022
Salut, au 3 reprezentati : Eu am facut comanda in Bulgaria. Aveam o alta varianta in Austria sau in Ungaria.
Am cumparat o varianta cu multi-pocket-spring si Spuma HR, si un strat de viscoelastic cu densitate buna.
Fermitatea saltele Medie
Pretul final a fost de 960 eur.

#3814
proagro

proagro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 04.08.2010
nu crezi c-ai dat cam mult ?  comparativ cu alte oferte de pe piata  ;  
daca va fi ce trebuie , ai facut o afacere foarte buna ; daca nu ....... ,  ai posibilitatea s-o returnezi ?

#3815
AzADumitru

AzADumitru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 26.11.2022
Buna, am cautat de aprox 2 luni. In Romania eu nu am vazut nici o varianta de saltea medie *nu top* ,care sa imi convina - pret/calitate.
Ce este bun este scump sau foarte scump. Eu am plecat de la 450 euro si am ajuns la 960 euro pret final *am marit suma desi bugetul meu era de maxim 600 euro* deoarece tot ce am vrut sa cumpar si am solicitat informatii nu mi-au dat sau mi-au dat o parte din informatii sau toate informatiile si atunci nu merita banii.
In mod normal se poate da inapoi. Era varianta Ungaria insa pretul era cu 220 euro mai mult. Vorbesc despre acelasi lucru. Ungaria avea pe stoc, Bulgaria nu avea pe stoc insa cu termen de livrare din fabrica. Greutatea mea este intre 80-85kg, 180cm inaltime. Mai devreme am pus poza si cu patul. Sansele sa nu imi convina sunt foarte mici. O sa revin cu informatii dupa ce imi ajunge la mine acasa.

Edited by Mamasitata, 06 June 2018 - 11:18.


#3816
stammi

stammi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 10.10.2005
Mamasitata, pare foarte bine pus la punct site-ul turcesc cred că o să comand și eu aceeași variantă, dar nu de lux. A venit, cât a durat, cum se prezintă? Și cum se comandă, nu înțeleg deloc...

Edited by stammi, 11 June 2018 - 22:09.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate