Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

saltele ortopedice

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4615 replies to this topic

#2449
SilviuDan

SilviuDan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 15.08.2006
Memory foam-ul se mai lasa, asa mi s-a spus in magazin, dar nu foarte mult.
Oricum exista memory foam mai tare si memory foam mai moale, depinde de dumneavoastra.

#2450
adyx06

adyx06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 09.01.2006
Buna seara! vreau sa cumpar un topper de la dormeo (dormeo renew) pt a face mai confortabila o canapea extensibila. mai foloseste cineva acest produs? ceva pareri sau sugestii? multumesc!

#2451
dormeu

dormeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 13.07.2012

 adyx06, on 15 octombrie 2013 - 19:54, said:

Buna seara! vreau sa cumpar un topper de la dormeo (dormeo renew) pt a face mai confortabila o canapea extensibila. mai foloseste cineva acest produs? ceva pareri sau sugestii? multumesc!
Numai Nu dormeo si nu fiecare canapea este buna de dormit. Mai mult o folosesc pentru musafiri. 2 zile si "acasa" :).

#2452
adyx06

adyx06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 09.01.2006
Din pacate din lipsa de spatiu, pt moment, canapeaua  din sufragerie nu e doar pt oaspeti asa ca am in continuare nevoie de o solutie pt un somn confortabil. revin cu intrebarea, pentru cine foloseste dormeo renew sau un produs similar, ceva pareri sau sugestii? multumesc!

#2453
woe

woe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 16.11.2005
A testat cineva saltea meradiso de la Lidl?

#2454
LCDMONDEO

LCDMONDEO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 02.05.2011
Buna ziua,
Am o saltea Massimo cam de 3 ani, mi sa parut de la-nceput ca este cam tare, dar.......iar acum ma doare soldul din cauza dormitului pe o parte. Am dat 1000 de lei pe ea si acum nu prea am de gand sa o shimb. Vreau sa pun ceva suplimentar peste, dar nu prea stiu ce, ma poate ajuta cineva cu un sfat?

#2455
socdan

socdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 23.02.2008
Buna seara,....dupa ce am citit mai multe pagini, am ajuns la concluzia ca salteaua fara arcuri (poliuretani+memory foam) ar fi mai potrivita pentru mine si sotia mea, am citit pareri si pareri...asadar , de la cunoscatori, un sfat va rog!
ce sa aleg intre: DELUXE de la Mobexpert; VENEZIA SENAZATIONE de Saltele-Cluj.ro, sau poate  o alta sugestie?....multumesc pentru raspuns!

#2456
hunter86

hunter86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 10.07.2008
Salut! Am citit si eu parerile de spre saltele despre forum si ma intereseaza daca a auzit cineva de saltelele Bellona si cum sunt ... eu am gasit una care mi se pare interesanta aici http://www.e-monalis...ica-reform.html si sunt tentat sa merg sa o probez in Otopeni unde au showroom.
Alte sugestii daca aveti pentru saltele medii sau medii-tari v-as fi recunoscator!

O seara buna!

#2457
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 09.01.2007

 hunter86, on 21 octombrie 2013 - 22:14, said:

Salut! Am citit si eu parerile de spre saltele despre forum si ma intereseaza daca a auzit cineva de saltelele Bellona si cum sunt ... eu am gasit una care mi se pare interesanta aici http://www.e-monalis...ica-reform.html si sunt tentat sa merg sa o probez in Otopeni unde au showroom.
Alte sugestii daca aveti pentru saltele medii sau medii-tari v-as fi recunoscator!

O seara buna!

Mi se pare mult pentru o saltea fara arcuri impachetate, iar descrierea pare foarte "facuta ca sa-ti ia ochii". Numai abereli p-acolo de genul protectie contra radiatilor electromagnetice = antistatic. Sau nano-tehnologie. Ok... sure.
Nu as da banii doar din cauza descrierii, dar daca mergi sa vezi treci si pe la mobexpert baneasa macar.

@socdan - mergi si testeaza-le pe ambele. Diferente sunt multe, de la rigiditate la cat de mult se deformeaza spuma, etc. Trebuie vazut ce-ti place tie.

#2458
hunter86

hunter86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 10.07.2008

 LCDMONDEO, on 21 octombrie 2013 - 13:17, said:

Buna ziua,
Am o saltea Massimo cam de 3 ani, mi sa parut de la-nceput ca este cam tare, dar.......iar acum ma doare soldul din cauza dormitului pe o parte. Am dat 1000 de lei pe ea si acum nu prea am de gand sa o shimb. Vreau sa pun ceva suplimentar peste, dar nu prea stiu ce, ma poate ajuta cineva cu un sfat?

buna, eu am luat saltea suplimentara de la Dormeo de 6cm pentru o saltea mai veche. dupa un an si ceva de folosire pot zice ca e foarte ok.

#2459
hunter86

hunter86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 10.07.2008

 adyx06, on 17 octombrie 2013 - 10:34, said:

Din pacate din lipsa de spatiu, pt moment, canapeaua  din sufragerie nu e doar pt oaspeti asa ca am in continuare nevoie de o solutie pt un somn confortabil. revin cu intrebarea, pentru cine foloseste dormeo renew sau un produs similar, ceva pareri sau sugestii? multumesc!

buna ziua, scriam si mai sus ca am o saltea Dormeo renew de 6 cm si pot spune ca se doarme foarte bine si sunt foarte multumit de ea.

#2460
neasuciu

neasuciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 20.04.2009
Salutare!
Din cunostintele voastre, daca o saltea va sta (o luna, doua) doar pe podea, inainte de a fi pusa pe pat se poate deteriora?
Daca dorm in diferite pozitii: pe burta, pe spate sau pe o parte ce saltea ar fi recomandata?
Eu ma gandeam la spuma, fara arcuri.

BUgetul este de aproximativ 1500 ron.

#2461
mirmicu

mirmicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 24.07.2011

View Postmirmicu, on 25 septembrie 2013 - 19:53, said:

Am cumparat Lineaflex in 2007 cu 950 ron, aceeasi poveste acolo unde mi-am comandat patul, si dupa 6 luni s-a lasat si a facut ditamai groapa. E adevarat ca sotul are 110kg dar totusi s-a deteriorat prea repede. Am tinut-o pana acum pentru ca nu ne-am indurat sa dam banii pe alta dar se pare ca e important sa te trezesti bine dimineata. Eu ma trezesc cu dureri de spate si pe partea mea nu este denivelata. In plus s-a desfacut pe la cusaturile laterale. In concluzie nu-ti recomand Lineaflex.


Eu oscilez intre Mobexpert Five Star si Ikea HESSENG. Ambele sunt 3000ron pentru 160/200cm. Ma poate ajuta cineva? Aveti vreo parere?
Intre timp m-am cam sucit, in sensul ca am ramas pe Mobexpert dar inclin acum mai mult spre Florida. Five Star-ul mi se pare mult prea moale si diferit fata de cel pe care am dormit la Hilton. Are cineva Florida? Sunteti multumiti de ea?

#2462
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 09.01.2007
Cunosc pe cineva care are New York cumparata de la noi si e foarte multumita de ea, de vreo 4-5 ani. Daca te ajuta cu ceva. :)

#2463
mirmicu

mirmicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 24.07.2011

View Postmirmicu, on 31 octombrie 2013 - 17:04, said:

Intre timp m-am cam sucit, in sensul ca am ramas pe Mobexpert dar inclin acum mai mult spre Florida. Five Star-ul mi se pare mult prea moale si diferit fata de cel pe care am dormit la Hilton. Are cineva Florida? Sunteti multumiti de ea?
Gata, am platit-o. Este vorba de Florida. O sa scriu un feedback.

#2464
csorin75

csorin75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 21.05.2008
Buna ziua

Din cei care ati apucat sa incercati saltelele de la Mobexpert ce parere aveti de saltele Premium comparativ cu Deluxe. Am vazut ca cele Premium au o promotie de 30 % in acest moment in limita stocului.
Din pacate pe site-ul Mobexpert nu prea sunt multe informatii despre saltele ( as fii dorit o descriere tehnica mai amanuntita ).

#2465
kooky2000

kooky2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.11.2013
buna seara.
sunt noua aici asa ca nu pot decat sa cer pareri
ce se stie despre saltelele Previ din punct de vedere calitativ si ca rezistenta?
multumesc

#2466
dormeu

dormeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 13.07.2012

View Postkooky2000, on 06 noiembrie 2013 - 21:30, said:

buna seara.
sunt noua aici asa ca nu pot decat sa cer pareri
ce se stie despre saltelele Previ din punct de vedere calitativ si ca rezistenta?
multumesc
Chiar straniu, nu este nici un reprezentant previ aici, sa-si apere fabrica de saltele "italiene" din Bucuresti ? Daca scrii previ aici, nu gasesti nimic bun, numai pareri proaste.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate