Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

eMAG intra pe piata asigurarilor RCA online

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,754
  • Înscris: 23.05.2013
Intrebare de baraj, vreau sa fac RCA la o masina inmatriculata pe persoana juridica, pot sa eliberez factura pe persoana fizica?
Nu stiu datele companiei in afara de CIF, nu stiu cum as putea sa dau comanda pe site la eMag fara ele...de pe contul meu.

#20
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,754
  • Înscris: 23.05.2013
Am rezolvat-o... Factura tot pe persoana juridica, abia am facut rost de date dar e partea a doua. Pretul foarte rezonabil desi unii nu inghit compania asta.
Ieri am fost contactat la nici o ora de la lansarea comenzii de o domnisoara SUPER simpatica, amabila si cu o voce placuta.
Azi am si primit asigurarea, totul in regula, decont, hartii de constatare amiabila in plic. Curier rapid si amabil (Fan Curier).

Oferta eMag cu voucher de 143lei (50%) pe care-l pot folosi luna asta la comenzi de peste 1000lei dar nu o sa fie cazul... Decat daca gasesc pe cineva care sa dea comanda asa sa ne ajutam reciproc.
Toate bune, chiar ma bucura ca au introdus si oferte de RCA, lucreaza cu companii serioase, chiar ii recomand. :)

#21
Razvan2ks

Razvan2ks

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.03.2009

View Postd4m4g3, on 13th April 2012, 12:08, said:

Am rezolvat-o... Factura tot pe persoana juridica, abia am facut rost de date dar e partea a doua. Pretul foarte rezonabil desi unii nu inghit compania asta.
Ieri am fost contactat la nici o ora de la lansarea comenzii de o domnisoara SUPER simpatica, amabila si cu o voce placuta.
Azi am si primit asigurarea, totul in regula, decont, hartii de constatare amiabila in plic. Curier rapid si amabil (Fan Curier).

Oferta eMag cu voucher de 143lei (50%) pe care-l pot folosi luna asta la comenzi de peste 1000lei dar nu o sa fie cazul... Decat daca gasesc pe cineva care sa dea comanda asa sa ne ajutam reciproc.
Toate bune, chiar ma bucura ca au introdus si oferte de RCA, lucreaza cu companii serioase, chiar ii recomand. :)

Salutare,

Oricine poate plati orice asigurare pentru orice masina indiferent care este proprietarul acesteia.
Pe polita apar datele politei iar pe factura datele celui care vrea sa plateasca.

Am un voucher cu o reducere de 5% pe site-ul www.asigura.ro de aici: http://blog.gerasoft...ta-obligatorie/
Codul voucher-ului este 5BU3K8BG
Se poate folosi de oricine oricand de oricate ori (roman sa fie) pe site-ul www.asigura.ro.

Este testat, functioneaza corect.

#22
papina

papina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 27.12.2010
Eu am facut pe www.rcapenet.ro

Am fost sunat imediat si in 2 ore agentul a fost la usa (in bucuresti :)) nu cred ca au agenti in toata tara ... nici nu am intrebat.

Eu unu nici nu mai caut in alta parte :)

#23
alexxxxyy

alexxxxyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 12.01.2012
Mai puteti face intr-un fel, avand in vedere ca RCA urile se vor scumpi incepand cu 2013.  Luand in calcul si eliminarea CASCO pentru masina. (Care speram va fi inclusa in RCA , sau cine stie cum va fi).

Cautati-va un broker, deveniti asistent in brokeraj, printr-un contract de colaborare.

Primiti un soft de cotatie, iar astfel va faceti voi RCA-ul la ce companie de asigurari vreti, in functie de pret sau alte criterii, plus ca va veti primi tot voi banii pe RCA ul respectiv.

Si poate insemna si un ban suplimentar la buzunar, daca ai cunostinte multe.

#24
nasa_usa89

nasa_usa89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 24.12.2007
Eu am o parere de rau cu aceasta asigurare si din partea emag si din partea celor de la asigura.
Am dat comanda pe net, am primit confirmarea din patea emag dar cu adresa gresita la alta scara si confirmarea cu asigurarea online din partea asigura dar numai ca in dreptul numarului de inmatriculare scria "pentru inmatriculare" am sunat toata ziua de vineri la ei si nimic, am sunat la emag mi-a zis sa le trimit un e-mail cu problema, am sunat iarasi la emag si mi-a zis ca o sa ma contacteze cineva de la asigura si nimic.OK am zis sa astept asigurarea sambata ca asa trebuia sa ajunga si a ajuns luni cu numarul de inmatriculare gresit si tot sun la ei sa vad ce fac. Dar la asigurare am gasit cel mai ieftin pe 1 an 540 lei fata de 650 la alti brokeri, macar atatPosted Image Si pe langa asta m-am uitat acum pe emag, asigurarea este 750 lei cu tot cu reducere, bine ca am facut-o in timp util pana in 2013

Edited by nasa_usa89, 03 January 2013 - 13:34.


#25
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Am comandat si eu un RCA de pe emag insa nu mi-au trimis vigneta, e vreo problema? Imi trebuie neaparat aceasta vigneta?
Mentionez ca pe asigurare e trecuta seria vignetei.

#26
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Am comandat si eu azi de la eMag o polita RCA. Completarea formularului necesita o atentie deosebita, mai ales ca sunt solicitate detalii care in mod normal nu se cer. Oricum, a fost mai simplu asa decat sa ma deplasez pana la o societate de asigurari...
Am ales plata online cu cardul si am observat ca se poate plati si in rate, ceea ce ar fi mai avantajos pentru unele persoane.
Cand am completat formularul am observat ca numele era trecut la prenume si reciproc. Am efectuat modificarea de rigoare, am completat formularul si am verificat exactitate datelor incrise inainte de lansarea comenzii.
In aproximativ o ora de la comanda am primit atat confirmarea comenzii cat si o copie a politei de asigurare care urmeaza a-mi fi livrata prin curier.

#27
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
AM facut si eu recent la emag asigurarea. Mi-a venit in aceeasi zi acasa prin DPD. Am platit cu cardul.

#28
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Si eu am facut anul asta, dar ce chin cu completarea... cine naiba mai stie in ce an ti-ai luat permisul daca ai vreo 50 de ani de condus? Faceam cinci asigurari la broker in timpul ala. Apoi din cauza ca am avut doua de facut, browserul mi-a memorat niste detalii pe care din oboseala am omis sa le mai schimb la a doua, a trebuit sa-i sun sa le zic sa faca modificarea inainte de trimiterea asigurarii.
Apoi ca pensionar trebuie sa trimiti copii dupa talonul de pensii si talonul masinii.
Am mancat pierdere de vreme pe paine.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate