Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

ip. urgent

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
comeblack

comeblack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 02.10.2011
salut
as avea nevoie de ajutor si din partea moderatorilor deca se poate
de cateva zile, cineva ma ameninta zi si noapte prin apeluri private dar si prin email
prin tel, nu pot detecta numarul
dar prin email sigur se gaseste un program sa-i aflu ip-ul adresa totul despre el

Am nevoie urgent, pt ca politia nu ma ajuta, pana nu se adeversc amenintarile,

#2
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Cu ce sa te ajute moderatorii?

Ar fi fost un pericol extrem de mare daca ar fi putut afla oricine dupa ip tot despre acea persoana. Din fericire (sau nefericire pt. tine) nu exista asa ceva.

La politie nu o sa rezolvi nimic niciodata.

Daca ai telefon smecher, se pot gasi aplicatii, sau chiar din setarile telefonului, sa poti bloca acel numar. Cat despre e-mail, il poti baga la spam.

#3
comeblack

comeblack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 02.10.2011

View Postcomeblack, on 6th December 2011, 15:51, said:

salut
as avea nevoie de ajutor si din partea moderatorilor deca se poate
de cateva zile, cineva ma ameninta zi si noapte prin apeluri private dar si prin email
prin tel, nu pot detecta numarul
dar prin email sigur se gaseste un program sa-i aflu ip-ul adresa totul despre el

Am nevoie urgent, pt ca politia nu ma ajuta, pana nu se adeversc amenintarile,


i-am aflat pana acum atat

IP address 98.138.91.91
Hostname nm15-vm2.bullet.mail.ne1.yahoo.com
ISP Yahoo! Inc.
Country United States United States

#4
trackback

trackback

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 04.08.2011
Compania de la care ai numarul de telefon stie sigur cine te suna.
Trebuie doar sa insisti, poate te rezolva daca te duci la ei si spui faptul ca esti amenintat si ai nevoie toate detaliile posibile.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Te uiti in headerul emailului, trebuie sa fie pe-acolo si IP-ul expeditorului, desi nu prea ai ce face cu el.
Ce ai pus tu acolo probabil e un server de mail Yahoo.

#6
comeblack

comeblack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 02.10.2011

View Postoauzor, on 6th December 2011, 15:57, said:

Cu ce sa te ajute moderatorii?

Ar fi fost un pericol extrem de mare daca ar fi putut afla oricine dupa ip tot despre acea persoana. Din fericire (sau nefericire pt. tine) nu exista asa ceva.

La politie nu o sa rezolvi nimic niciodata.

Daca ai telefon smecher, se pot gasi aplicatii, sau chiar din setarile telefonului, sa poti bloca acel numar. Cat despre e-mail, il poti baga la spam.


ma refer la programe,
sau sa redirectionez apeulul catre cineva cine are smartphone cu softwere ce permite detectarea

sa va atasez un printscreen si apoi

#7
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008

View Postcomeblack, on 6th December 2011, 16:00, said:

i-am aflat pana acum atat

IP address 98.138.91.91
Hostname nm15-vm2.bullet.mail.ne1.yahoo.com
ISP Yahoo! Inc.
Country United States United States

Felicitari, ai aflat ip-ul serverului de Yahoo  :naughty:

View Posttrackback, on 6th December 2011, 16:01, said:

Compania de la care ai numarul de telefon stie sigur cine te suna.
Trebuie doar sa insisti, poate te rezolva daca te duci la ei si spui faptul ca esti amenintat si ai nevoie toate detaliile posibile.

Firmele nu au voie sa dea informatii cu caracter personal, decat pe baza de mandat.

In general firmele de telefonie mobila nu-si bat capul cu idioti d-astia cu cartele pre-paid, chiar daca compania de telefonie le inchide cartela, se duc si cumpara alta, si asa mai departe, deci pierdere de timp pt. companie.


Scoate in plm atasamentu ala, ca nu intereseaza pe nimeni continutul mailurilor tale !


Toate redirectionarile sunt platite de tine, nu de el. Cine te scapa pe tine de nebun si dupa sa il streseze pe el?

Zi ce telefon ai si ce sistem de operare are.

Edited by oauzor, 06 December 2011 - 16:07.


#8
comeblack

comeblack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 02.10.2011

View Postoauzor, on 6th December 2011, 16:05, said:

Felicitari, ai aflat ip-ul serverului de Yahoo  :naughty:



Firmele nu au voie sa dea informatii cu caracter personal, decat pe baza de mandat.

In general firmele de telefonie mobila nu-si bat capul cu idioti d-astia cu cartele pre-paid, chiar daca compania de telefonie le inchide cartela, se duc si cumpara alta, si asa mai departe, deci pierdere de timp pt. companie.


Scoate in plm atasamentu ala, ca nu intereseaza pe nimeni continutul mailurilor tale !


Toate redirectionarile sunt platite de tine, nu de el. Cine te scapa pe tine de nebun si dupa sa il streseze pe el?

Zi ce telefon ai si ce sistem de operare are.


salut
momentan am um un nokia 6234

#9
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008

View Postcomeblack, on 6th December 2011, 16:14, said:

salut
momentan am um un nokia 6234

http://www.getjar.com/

http://java-phones.c...ler-id-blocking

http://www.google.ro...h...920&bih=951

http://www.google.ro...h...920&bih=951

#10
robbie_ro

robbie_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,840
  • Înscris: 24.08.2004
Poate te ajuta: http://www.realitate...mul_886599.html (fara intentie de reclama).

#11
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Salut, iti pot afla orice numar privat indiferent de retea, ai pm

#12
parabestial-u

parabestial-u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 03.12.2011
Fa un testament,macar daca te omoara sa stie politia de unde sa inceapa cautarile !

Lasand gluma la o parte,fi mai serios,niciodata nu am halit fazele astea,,,fi sigur ca daca cineva are ceva cu tine,venea direct si te pocnea,nu mai statea sa te si anunte.Cu siguranta e vre-un prieten de al tau care l-ai suparat in vre-un fel si vrea doar sa te sperie,sa te enerveze.Nu ai dat detalii si nici nu conteaza ce scrie in mail,dar citeste tu cu atentie,si gandeste-te bine,,,oricum dupa cum am zis e un cunoscut de al tau,atata timp cat are si adresa de mail si numarul de telefon.La numere cu secret nu mai raspunde,si la mail,vezi si tu adresa de pe care ti-a trims mailurile si vezi poate poti sa afli ceva pe google.Nu stiu sigur dar e posibil sa ai cumva o optiune la mail si sa iti blocheze mesajele de la respectiva adresa.

#13
comeblack

comeblack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 02.10.2011

View Postparabestial-u, on 6th December 2011, 16:54, said:

Fa un testament,macar daca te omoara sa stie politia de unde sa inceapa cautarile !

Lasand gluma la o parte,fi mai serios,niciodata nu am halit fazele astea,,,fi sigur ca daca cineva are ceva cu tine,venea direct si te pocnea,nu mai statea sa te si anunte.Cu siguranta e vre-un prieten de al tau care l-ai suparat in vre-un fel si vrea doar sa te sperie,sa te enerveze.Nu ai dat detalii si nici nu conteaza ce scrie in mail,dar citeste tu cu atentie,si gandeste-te bine,,,oricum dupa cum am zis e un cunoscut de al tau,atata timp cat are si adresa de mail si numarul de telefon.La numere cu secret nu mai raspunde,si la mail,vezi si tu adresa de pe care ti-a trims mailurile si vezi poate poti sa afli ceva pe google.Nu stiu sigur dar e posibil sa ai cumva o optiune la mail si sa iti blocheze mesajele de la respectiva adresa.

am pus mai inainte un printscreen dar l-am sters
tot a inceput de cand am castigat un free bet  pe site-ul agentiadepariuri
a 2 zi cineva imi scrie un email sa le dau username si parola, am observat ca adresa de email e alta decat cea de pe site, si i-am scrisca e teapa
de atunci a cautat pe net username meu( eu m-am inscris la multe concursuri) si de acolo a aflat numele, numarul meu si adresa

Attached Files

  • Attached File  444.jpg   60.29K   33 downloads


#14
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008

View Postcomeblack, on 6th December 2011, 17:00, said:

de atunci a cautat pe net username meu( eu m-am inscris la multe concursuri) si de acolo a aflat numele, numarul meu si adresa

Cam cat de inteligent trebuie sa fii sa lasi pe forum datele tale de contact? Iti cam meriti soarta...

Tu ce vrei mai exact din topicul asta? Sa facem o echipa de batausi de pe SP sa il snopim pe ala in bataie sau ce?

Ti-am dat mai sus niste linkuri de iei aplicatie care ii blocheaza apelurile, te-ai uitat macar la ea?

View Postparabestial-u, on 6th December 2011, 16:54, said:

Fa un testament,macar daca te omoara sa stie politia de unde sa inceapa cautarile !

Lasand gluma la o parte,fi mai serios,niciodata nu am halit fazele astea,,,fi sigur ca daca cineva are ceva cu tine,venea direct si te pocnea,nu mai statea sa te si anunte.Cu siguranta e vre-un prieten de al tau care l-ai suparat in vre-un fel si vrea doar sa te sperie,sa te enerveze.Nu ai dat detalii si nici nu conteaza ce scrie in mail,dar citeste tu cu atentie,si gandeste-te bine,,,oricum dupa cum am zis e un cunoscut de al tau,atata timp cat are si adresa de mail si numarul de telefon.La numere cu secret nu mai raspunde,si la mail,vezi si tu adresa de pe care ti-a trims mailurile si vezi poate poti sa afli ceva pe google.Nu stiu sigur dar e posibil sa ai cumva o optiune la mail si sa iti blocheze mesajele de la respectiva adresa.

Vad ca tu vrei cu orice pret sa ne arati cum esti injurat in e-mailuri...

Edited by oauzor, 06 December 2011 - 17:13.


#15
comeblack

comeblack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 02.10.2011

View Postoauzor, on 6th December 2011, 17:12, said:

Cam cat de inteligent trebuie sa fii sa lasi pe forum datele tale de contact? Iti cam meriti soarta...

Tu ce vrei mai exact din topicul asta? Sa facem o echipa de batausi de pe SP sa il snopim pe ala in bataie sau ce?

Ti-am dat mai sus niste linkuri de iei aplicatie care ii blocheaza apelurile, te-ai uitat macar la ea?



Vad ca tu vrei cu orice pret sa ne arati cum esti injurat in e-mailuri...


oauzor eu nu mi-am lasat numele adevarat pe forumuri
am cautat chiar si eu pe google numele meu de user'
m-am regasit pe un site unde am castigat un stck de memorie iar acolo scria numele meu si locatia. am mai cautat, si m-am regasit pe site-ul 4tuning, unde postasem un anunt( acolo scria numarul de tel)
se gaseste orice pe google
cineva chiar vrea sa scoata bani de pe urma necazului meu, imi cere 100 ron ca sa imi spuna cine m,a suna cu privat

#16
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Ce mare necaz ma? :o  Ia nu te mai plange atata, ca nu esti cel mai grav caz intalnit.

Nu te lua dupa snapani d-astia care-ti cer bani sa ii afli numaru, asta pot sa-l aflu si eu si nu cer bani, dar nu faci nimic daca ai numaru persoanei respective.

Cauta prin setarile telefonului ceva sa blochezi apelurile cu nr. ascuns, sau uita-te peste linkurile de mai sus.

Incearca sa vorbesti cu cei la care ai informatiile puse pe site/forum, vezi cum reusesti sa le dai jos de acolo.

#17
G1q

G1q

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 31.01.2007
Si tie ti-e frica de unu care face exces de emoticons si care nu stie sa scrie cum trebuie ? Iti dai seama ca e cel mai probabil un copil care n-are ce face ... Cum se stie, toti copii sunt foarte duri in spatele unui telefon anonim sau o adresa de mail.

#18
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 02.09.2006
Daca foloseste proxy-uri, n-ai ce-i face.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate