Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Recomandare tableta, ecran 7" capacitiv, GPS si 3G

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
mihai971

mihai971

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 22.11.2011
Toate bune si frumoase cu tableta asta, singurul MARE dezavantaj de care m-am lovit este suportul.
Am cautat peste tot un update sau ceva soft si nu am gasit nicicum, ma interesa sa pot instala de pe market, tableta are aplicatia dar nu vrea sa instaleze nimic, cica aplicatiile nu sunt compatibile.

#20
erycx

erycx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 16.04.2006
Parerea mea este ca te-ai complicat. Ai dat si bani multi pe ea, la banii astia  imi mentin parerea ca puteai lua Galaxy Tab si aveai si o rezolutie mai buna a ecranului, de suport software nu mai zic. De pe market din cate stiu eu nu se poate update de soft la vreun device, daca la asta te refereai.

#21
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,253
  • Înscris: 24.01.2008
Cred ca se referea la un update de soft, in urma caruia sa poata folosi si el Marketul.

#22
alexandru_viorel

alexandru_viorel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 16.07.2010

View Posterycx, on 8th December 2011, 17:34, said:

Parerea mea este ca te-ai complicat. Ai dat si bani multi pe ea, la banii astia  imi mentin parerea ca puteai lua Galaxy Tab si aveai si o rezolutie mai buna a ecranului, de suport software nu mai zic. De pe market din cate stiu eu nu se poate update de soft la vreun device, daca la asta te refereai.
Galaxy tab e 20 de milioane -_-
La faza cu rootatul uita-te prin meniu dupa vreo aplicatie numita Super User, daca e acolo inseamna ca e rootat daca nu, nu.
Pt market: nu softul e de vina (eu am 2 telefoane cu android, amandoua cu gingerbread (2.3.4) si nu am dat de vreun soft sa zica ca nu-l pot instala)

De ce cred eu ca nu merge marketul? Pai IDEKO TAB 7227 nu-mi spune nimic, si banuiesc ca nici la developeri si nu au adaugat suport, nu varianta softului e de vina ci tableta in sine.

+ ca am gasit tablete cu specificatii asemanatoare la 600-700 lei poate chiar mai bune ;), dar asta e... daca ai fost nerabdator sa-ti iei tableta.

View PostAndroidRomania, on 5th December 2011, 16:51, said:

Ai mai multe variante...

Asus Eee Pad Transformer
[ http://storage0.dms.go4it.ro/media/2/84/2017/8204610/14/asus-transformer-5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Etc...
The best....  ^_^

#23
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View Postalexandru_viorel, on 8th December 2011, 20:02, said:

Varsta?

#24
alexandru_viorel

alexandru_viorel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 16.07.2010
??

#25
erycx

erycx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 16.04.2006
[quote name='alexandru_viorel' date='8th December 2011, 20:02' post='10788641']
Galaxy tab e 20 de milioane -_-
Ma refeream la Tab-ul de 7 inci, care il gasesti la 10 milioane.

#26
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View Postalexandru_viorel, on 8th December 2011, 20:02, said:

Galaxy tab e 20 de milioane -_-
La faza cu rootatul uita-te prin meniu dupa vreo aplicatie numita Super User, daca e acolo inseamna ca e rootat daca nu, nu.
Pt market: nu softul e de vina (eu am 2 telefoane cu android, amandoua cu gingerbread (2.3.4) si nu am dat de vreun soft sa zica ca nu-l pot instala)

De ce cred eu ca nu merge marketul? Pai IDEKO TAB 7227 nu-mi spune nimic, si banuiesc ca nici la developeri si nu au adaugat suport, nu varianta softului e de vina ci tableta in sine.
Daca se interesa mai bine, si nu tinea cu dintii de 3G si GPS putea gasi tablete mult mai cunoscute, care si au suport din partea comunitatii xda-developers (Amazon Kindle Fire, Acer Iconia, pana si Archos au forum dedicat pe xda), singurul inconvenient era ca mai erau nevoie de ceva banuti, dar macar ar fi avut asigurat un suport mai bun din partea producatorului.

@mihai971: vezi daca poti instala aplicatiile daca le descarci de pe mobile9 sau alt site si le transferi pe tableta cu un card de memorie sau stick USB. Pentru asta ai nevoie doar de un file manager si cred ca mai trebuie modificat in setari sa permita instalarea aplicatiilor si din alte surse, nu numai de pe market (ceva in genul "Allow instalations of non-Market applications").

#27
mihai971

mihai971

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 22.11.2011
Momentan am o problema cu tableta, nu mai vrea sa instaleze nici un fel de program (da eroare 101), am vorbit cu cei de la firma de unde am cumparat-o sa-mi dea softul original sa-l instalez din nou si mi-au spus ca nu il au si sa astept cateva zile sa vada daca poate sa faca rost de el !!!!!
Daca pana luni nu dau nici un semn de viata ma duc peste ei cu tot cu tableta.

#28
mihai971

mihai971

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 22.11.2011
Dupa ce criteriu trebuie sa aleg un custom rom, fara sa stric tableta, adica stiu sigur ca trebuie sa fie facut pentru acelasi procesor si altceva ?
V-as fi vesnic recunoscator daca mi-ati recomanda voi ceva sa se potriveasca la tableta mea.
Pun si o poza cu specificatiile ei.

Attached Files



#29
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,253
  • Înscris: 24.01.2008
Un ROM este scris anume pt. un device, adica pt tot ce este hardware in telefon/tableta, nu doar pt procesor.
Daca nu este dezvoltat anume pt tableta ta las-o balta !

#30
miu_dani3

miu_dani3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 25.09.2010
a aparut evotab 2 de 7 inch la doar pretul de 579 lei !!!!  http://www.evolio.ro...1/evotab-2.html

#31
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
evotab 2 se misca prost, ca orice tableta ieftina. Decat sa iei asa ceva si sa te iei cu mainile de cap la cum se misca... Ieri am testat putin o tableta cu procesor de 800 mhz, si am incercat sa intru pe gsmarena.com, am dat pe tableta apoi am scos telefonul si am dat si pe el
pe telefon incarcase siteul si dadea zoom iar pe tableta inca nu. Luati in calcul ca am scos telefonul, am intrat in opera, deci si aici a fost timp.
Singura ok ca pret mi se pare aldro speed, pare in unele teste undeva peste galaxy s-ul meu... Si eu ma gandesc sa o iau dar inca am mari dubii, nu am avut ocazia sa vad decat pe net si nu sunt convins.

#32
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 07.08.2011
Prietene,nu stiu ce tableta ai incercat tu dar Evotab 2 are procesor de 1ghz nu de 800 :naughty:
Probabil tu ai incercat altceva si te arunci cu niste presupuneri care nu sunt obiective.

#33
alexandrruu

alexandrruu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 13.12.2007
Asta cu "prietene" e tare ! :D
O foloseau cocalarii pe timpuri, ca sa impresioneze fraierii.
   Daca nu-ti pui un avatar cu training "adibas" n-ai facut nimic ! De preferat facuta (poza) langa BMW-ul de pe care cade tabla. Astea cu dragoni sau cu litere chinezesti sunt perimate.
    Pentru ca intr-adevar, tableta are procesor de 1GB (cel mai ieftin si prost procesor de 1GB, cred ca il dau producatorii cu 3 euro sa scape de el) dar tableta este VARZA ! Iar eu vand la munca tablete de-astea, deci... crezi ca sunt destul de obiectiv ?



View Postionut_blue, on 20th December 2011, 15:11, said:

Prietene,nu stiu ce tableta ai incercat tu dar Evotab 2 are procesor de 1ghz nu de 800 :naughty:
Probabil tu ai incercat altceva si te arunci cu niste presupuneri care nu sunt obiective.

Edited by alexandrruu, 24 December 2011 - 00:43.


#34
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 07.08.2011
Prietene,nu stiu ce fumezi tu de iti dai filmele alea cu ''adibas si Bmw'' dar cred ca iti face rau.Nu te ambala ca iti plezneste vreun vas.Eu am avut dreptate cu specificatiile procesorului asa ca las-o moarta iar daca tu zici ca vinzi asa ceva probabil esti un vanzator prost.  :peacefingers:

#35
FolderBulk

FolderBulk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 19.08.2007
Mihai ? Pana la urma este multumit de IDEKO 7227 ? Vreau sa eu sa cumpar sau imi recomanzi altceva cu GPS ?

#36
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Te rog frumos sa nu mai poluezi orice topic prinzi cu reclama la magazinul tau sau al unei cunostinte de-a tale. De data asta ai primit "Report post" pentru asta.

Edited by Hider141, 28 April 2012 - 09:35.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate