Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Probleme geam termopan care se indoaie

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,682
  • Înscris: 21.08.2008
De ce nu se pune standard si acea inchidere in punctul de jos care e cel mai vulnerabil la intemperii si ar trebui sa fie la fel de bine inchis ca restul? Pina acum nici un termopanist nu mi-a spus asta. Bine ca am pe celelalte 3 laturi.

#20
euribiontuL

euribiontuL

    dibaci

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,275
  • Înscris: 15.07.2006
Attached File  feronerie_schema_bun_de_tipar.pdf   1.34MB   87 downloads
Este standard doar la unele feronerii, serii de feronerii. De exemplu la G-U Uni JET (poză). Funcția oscilantă se realizează cu ajutorul zăvor de mijloc+plăcuță închidereSE situate pe latura orizontal-jos.

La altă serie, G-U Euro Jet, Selve (FT)...oscilarea se realizează cu zăvor inferior+plăcuță de oscilare, situate pe laturile verticale-jos. La aceaste serii, asigurarea și a laturii orizontal-jos, este opțională și se realizează cu zăvor de mijloc+plăcuță închidere (cazul lui andrei76).
Abia în situația în care, lățimea canatului este mare, peste 800-900mm, această opțiune devine obligatorie.  ;)

#21
andrei76

andrei76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 07.04.2007

 euribiontuL, on 5th December 2011, 09:13, said:

feroneri...de_tipar.pdf
Este standard doar la unele feronerii, serii de feronerii. De exemplu la G-U Uni JET (poză). Funcția oscilantă se realizează cu ajutorul zăvor de mijloc+plăcuță închidereSE situate pe latura orizontal-jos.

La altă serie, G-U Euro Jet, Selve (FT)...oscilarea se realizează cu zăvor inferior+plăcuță de oscilare, situate pe laturile verticale-jos. La aceaste serii, asigurarea și a laturii orizontal-jos, este opțională și se realizează cu zăvor de mijloc+plăcuță închidere (cazul lui andrei76).
Abia în situația în care, lățimea canatului este mare, peste 800-900mm, această opțiune devine obligatorie.  ;)


MUltumesc mult se sfat. deci ce tip de feronerie sa cer , daca poti fi mai exlicit?

#22
mihai311

mihai311

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 04.04.2011
@euribiontuL am o problema cu cerceveaua din cate imi dau seama nu a fost calata bine,
diagonala pe care sunt calele principale este mai mica cu15mm ca si celalta si automat coltul din dreapta jos unde este si balamaua de oscilobatant freaca,bine pot sa-i fac reglaje dar nu vreau sa o las asa,am vazut si poza de la pagina 1(cu cale false)m-am gandit ca diagonala unde sunt calele principale(4 buc)la fiecare cala sa mai bag(fortez) un distantier in plus ca sa o ridic in sus si sa echilibrez diagonalele, este buna ideea?

Edited by mihai311, 01 September 2017 - 17:54.


#23
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,802
  • Înscris: 03.02.2007
E cel mai bun reglaj posibil calatul, dar trebuie să ai grijă că poți să spargi geamul.

Cala trebuie să stea  sprijinită pe ambele foi ale sticlei, altfel, geamul se poate sparge când bați bagheta.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate