Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

ULTRACOD

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
erty3456

erty3456

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.11.2011
Buna seara. Acum doua saptamani am luat o pastila de Ultracod. La doua ore de la administrare, am inceput sa am probleme la respiratie. De atunci am nasul infundat. Ce as putea sa am? In prospect scrie ca ar putea produce ingustarea bronhiilor (astm) si reactii de hipersensiblitate (senzatie de lipsa de aer,edem larigian etc.). Am avut edem larigian,dar a trecut de la sine,lucru cam ciudat. Am luat miofilin,teotard,prednison,medrol - dar nimic. Nu tusesc,nu ma doare in piept,respiratia nu e suieratoare,deci nu ar fi astm. Mentionez ca am avut doua momente cand mi s-a desfundat nasul,dar apoi s-a infundat la loc. Nu am sinuzita,rinita. Va multumesc anticipat.

#2
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
pentru ce ai luat-o? Vorbește cu medicul să-ți schimbe tratamentul, inhibiția centrului respirației e unul din efectele secundare cunoscute ale codeinei.

edit: acum am văzut că au trecut două săptămâni, nu cred că e de-acolo. Medic, analize, investigații suplimentare, inclusiv endocrinologie.

Edited by adadoi, 27 November 2011 - 10:29.


#3
erty3456

erty3456

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.11.2011
Am osteoartrita la genunchiul stang. Am dureri mari. Din aceasta cauza am luat pastila asta. Multumesc pt. raspuns.

#4
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010
cine ti-a recomandat pastila?
daca dupa 2 saptamini de la administrarea pastilei  tot ai nasul infundat, sigur ai o problema nazala, nu sunt de vina bronhiile
pe alt topic cautai naloxona, cam 'schioapata' povestea ta. eu cred ca de fapt tu ai o cu totul alta problema

#5
erty3456

erty3456

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.11.2011
nu am alta problema. am crezut ca am depresie respiratorie. hidrocortizon hemisuccinat desfunda nasul definitiv?

#6
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,769
  • Înscris: 25.11.2009
Nu. Du-te la doctor trebuie sa traiasca si ei.

#7
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010

 erty3456, on 1st December 2011, 13:38, said:

nu am alta problema. am crezut ca am depresie respiratorie. hidrocortizon hemisuccinat desfunda nasul definitiv?
nu il desfunda. tu iei medicamente dupa ureche, patesti diverse si apoi cauti alte medicamente sa incerci sa remediezi problema. e un cerc vicios.
tu ai nevoie de un consult psihiatric, eventual si un tratament tintit dat de un psihiatru.

#8
a09z09

a09z09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.12.2014
Se recomanda medicamentul Ultracod pentru durerile de coloana toracica (dorsala ) ? ce doza pentru cifoza dorsala ?>

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate