Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Intarziere plata adsense?

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#19
d33pic313lu3

d33pic313lu3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 02.11.2011
daca va primiti platile pe 28 (cei care nu au primit inca platile) lasati si voi un mesaj aici sa stim cum mai sta treaba cu platile, daca azi nu primesc plata o sa trebuiasca sa le scriu un mail ca sigur e ceva in neregula

#20
Nik75

Nik75

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 06.05.2010
Si eu am aceiasi problema ca voi si am avuto si luna trecuta . Un prieten de al meu a loat bani vineri pe 25 noiembrie si stiu sigur ca am fost cu el sai ridice , deci iar au probleme cu platile

#21
byrev

byrev

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 14.12.2005
Aceasi "problema" ... speram sa intre pana la sf de luna.

Pe luna trecuta am primit MTCN-ul prin email si am ridicat banii abia pe 5 Nov. Ptr moment insa nu pare ca ar exista o problema (cunoscuta) ... ceea ce ma mira este ca altii au luat banii pe 24 si la altii intarzie !

Am incercat si linkul direct https :// www. google.com/adsense/v3/statement-of-earnings?billingEventInput=***** dar da eroare, o fi un semn ca ceva nu s-a actualizat ? (codul billingEventInput se afla din html-ul paginii id="link**********")

Este o sansa sa fie inca ceva legat de sincronizarea platilor , dar mai asteptam, n'o fi foc insa o zi :)

#22
d33pic313lu3

d33pic313lu3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 02.11.2011

View Postspamer-mic-prost-si-ofticat, on 28th November 2011, 10:18, said:

Aceasi "problema" ... speram sa intre pana la sf de luna.

Pe luna trecuta am primit MTCN-ul prin email si am ridicat banii abia pe 5 Nov. Ptr moment insa nu pare ca ar exista o problema (cunoscuta) ... ceea ce ma mira este ca altii au luat banii pe 24 si la altii intarzie !

Am incercat si linkul direct https :// www. google.com/adsense/v3/statement-of-earnings?billingEventInput=***** dar da eroare, o fi un semn ca ceva nu s-a actualizat ? (codul billingEventInput se afla din html-ul paginii id="link**********")

Este o sansa sa fie inca ceva legat de sincronizarea platilor , dar mai asteptam, n'o fi foc insa o zi :)


Eu nu am reusit sa gasesc codul ala, unde se afla mai exact ca vreau si eu sa incerc link-ul ala.
De fapt l-am incercat si am pus codul de editor si am primit doar o eroare "Eroare
Ne pare rău pentru neplăcerile cauzate, dar în prezent nu putem procesa cererea dvs. Inginerii noștri au fost anunțați despre această problemă și lucrează pentru a o rezolva."

@beke76 pana la urma ai primit un raspuns din partea celor de la google?

#23
byrev

byrev

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 14.12.2005

View Postd33pic313lu3, on 28th November 2011, 15:18, said:

Eu nu am reusit sa gasesc codul ala, unde se afla mai exact ca vreau si eu sa incerc link-ul ala.
De fapt l-am incercat si am pus codul de editor si am primit doar o eroare "Eroare
Ne pare rău pentru neplăcerile cauzate, dar în prezent nu putem procesa cererea dvs. Inginerii noștri au fost anunțați despre această problemă și lucrează pentru a o rezolva."

@beke76 pana la urma ai primit un raspuns din partea celor de la google?

Codul este in pagina HTML. Cu Firefox se poate gasi usor, selectezi "Payment in progress - details" din pagina de Payment (ultima linie) si cu butonul drept al mouse-ului alegi "View Selection Source"

O sa-ti apara codul sursa HTML unde o sa vezi ceva de genul

id="link**********" class="gwt-Hyperlink"

Ce este dupa link reprezinta codul cautat.

#24
beke76

beke76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.03.2005

Quote

@beke76 pana la urma ai primit un raspuns din partea celor de la google?

Nimic !
Am vazut ca sunt mai multi cu problema asta pe forumul Google... insa pana acum nici un raspuns oficial nici acolo.
Sunt aproape sigur ca este o eroare cauzata de trecerea la noua interfata.
Eu cred ca pana miercuri  se rezolva.:)

#25
d33pic313lu3

d33pic313lu3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 02.11.2011

View Postspamer-mic-prost-si-ofticat, on 28th November 2011, 14:33, said:

Codul este in pagina HTML. Cu Firefox se poate gasi usor, selectezi "Payment in progress - details" din pagina de Payment (ultima linie) si cu butonul drept al mouse-ului alegi "View Selection Source"

O sa-ti apara codul sursa HTML unde o sa vezi ceva de genul

id="link**********" class="gwt-Hyperlink"

Ce este dupa link reprezinta codul cautat.

Era usor de gasit intradevar dar imposibil daca nu stiai unde sa cauti , oricum imi scrie aceiasi chestie cu eroarea.

@beke76 sper sa fie pana miercuri desi eu depindeam oarecum de banii astia, si aveam nevoie urgenta de ei pana azi. Stiu ca banii vor fi platiti pana la urma dar cand oare o sa fie? Poate o sa primim MTCN-ul pe mail dar abia pe data de 8 din cate am inteles eu de la cei care au primit asa luna trecuta. Si eu am primit MTCN pe mail pe 8 noiembrie dar plata se facuse oricum pe 25 octombrie si primisem codul in contul adsense.

Pana la urma nu am mai rezistat tentatiei si am dat un click pe "semnalati o problema" si le-am trimis feedback celor de la google despre aceasta problema. Acum sper doar sa primesc un raspuns de la ei.

#26
byrev

byrev

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 14.12.2005

View Postd33pic313lu3, on 28th November 2011, 16:30, said:

Era usor de gasit intradevar dar imposibil daca nu stiai unde sa cauti , oricum imi scrie aceiasi chestie cu eroarea.

@beke76 sper sa fie pana miercuri desi eu depindeam oarecum de banii astia, si aveam nevoie urgenta de ei pana azi. Stiu ca banii vor fi platiti pana la urma dar cand oare o sa fie? Poate o sa primim MTCN-ul pe mail dar abia pe data de 8 din cate am inteles eu de la cei care au primit asa luna trecuta. Si eu am primit MTCN pe mail pe 8 noiembrie dar plata se facuse oricum pe 25 octombrie si primisem codul in contul adsense.

Pana la urma nu am mai rezistat tentatiei si am dat un click pe "semnalati o problema" si le-am trimis feedback celor de la google despre aceasta problema. Acum sper doar sa primesc un raspuns de la ei.

Eu am primit MTCN-ul mai devreme (prin email) si am ridicat banii pe 5 Noiembrie, e posibil si acum sa fie aceasi problema !

Acum in Mountain View, California, United States este Monday, 28 November 2011, 06:03:03, adica 6 dimineata, deci nicio sansa ca cineva sa citeasca mesajele pana la pranz :) ...

Din experienta altora se pare ca cele mai bune rezultate cu report-urile apar cand mesajele sunt trimise intre 20-24 ora Romaniei !

#27
d33pic313lu3

d33pic313lu3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 02.11.2011

View Postspamer-mic-prost-si-ofticat, on 28th November 2011, 10:18, said:

Pe luna trecuta am primit MTCN-ul prin email si am ridicat banii abia pe 5 Nov. Ptr moment insa nu pare ca ar exista o problema (cunoscuta) ... ceea ce ma mira este ca altii au luat banii pe 24 si la altii intarzie !

Si pentru luna trecuta ai avut PIP in contul adsense pana in data de 5 noiembrie si ai primit doar pe mail MTCN? Eu pe luna trecuta am avut PI in data de 24 in contul adsense iar apoi mi-au mai trimis odata MTCN si pe mail pe 8 noiembrie, oricum eu ridicasem banii in 24 octombrie cand am primit MTCN in contul adsense.

#28
Andreasgv

Andreasgv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 23.07.2010

View Postecklesiastru, on 28th November 2011, 04:45, said:

In aceeasi situatie sunt si eu. Sper ca astazi sa primesc plata...
Tot acelasi lucru imi arata. : plata in curs de efectuare, insa daca dati click pe venituri finale , detalii, acolo arata ultima plata EMISA in data de 23.

Iata copy paste:
Ultima plată emisă
Sumă ...,.. €
Pentru Câștiguri neplătite înainte de 01 noiembrie 2011
| Emisă | 23 noiembrie 2011
Metodă
Western Union Quick Cash
vedeți detaliile în istoricul plăților >>>

Sold la sfârșitul lunii octombrie
noiembrie 2011
23 Nov

Plată în curs de efectuare - >>> Detaliile privind plata nu sunt disponibile momentan. Încercați mai târziu.

#29
mariusxcom

mariusxcom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 06.06.2006
un raspuns de la google gasit pe forumul lor : http://www.google.co...e...en&start=80


"Google issues AdSense payments between the 24th and 30th/31st of each month. If you crossed the payment threshold last month and removed all holds from your account by the 15th of this month, you can expect to receive a payment. Please check your Payments page again after the 29th for a message saying that your payment has been issued."

so , have to wait another day !

I try to acces payment with direct link https://www.google.c...entInput=****** but not working:

"Error
We apologize for the inconvenience, but we are unable to process your request at this time. Our engineers have been notified of this problem and will work to resolve it." !!!

Deci mai asteptam. Oare cat mai dureaza erroarea asta a lor .. ca m-am saturat ... am inteles traiesc in romania si trebuie sa accept toate kkt-urile dar totusi de la google am pretenti :D

#30
beke76

beke76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.03.2005

View Postmariusxcom, on 28th November 2011, 18:30, said:

un raspuns de la google gasit pe forumul lor : http://www.google.co...e...en&start=80
Ala nu e raspuns oficial, se discuta si acolo ca si aici !

#31
byrev

byrev

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 14.12.2005

View Postd33pic313lu3, on 28th November 2011, 18:16, said:

Si pentru luna trecuta ai avut PIP in contul adsense pana in data de 5 noiembrie si ai primit doar pe mail MTCN? Eu pe luna trecuta am avut PI in data de 24 in contul adsense iar apoi mi-au mai trimis odata MTCN si pe mail pe 8 noiembrie, oricum eu ridicasem banii in 24 octombrie cand am primit MTCN in contul adsense.

Da, PIP a fost pana cand am primit MTCN-ul in email. In ziua in care am primit codul MTCN pe email, a aparut si PI in contul adsense, adica au "rezolvat" problema ,dar dupa cum se vede, probabil partial !

#32
d33pic313lu3

d33pic313lu3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 02.11.2011

View Postspamer-mic-prost-si-ofticat, on 28th November 2011, 19:46, said:

Da, PIP a fost pana cand am primit MTCN-ul in email. In ziua in care am primit codul MTCN pe email, a aparut si PI in contul adsense, adica au "rezolvat" problema ,dar dupa cum se vede, probabil partial !

Dar luna trecuta le-ai timis vreun email sau ceva sa le spui ca nu s-a facut plata sau s-a rezolvat de la sine si ti-au trimis plata pe 5 noiembrie?

Poate au disponibilizat din personalul care se ocupa cu platile si din cauza aia se intarzie atat de mult :D sau poate nu au avut bani sa ne plateasca pe toti....

Glumeam si eu putin dar totusi sper sa ne primim cat mai repede banii

#33
geoaf89

geoaf89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.11.2011
@beke76 ,ai primit vreun raspuns din partea echipei Google Adsense ?

A rezolvat cineva problema ?

#34
beke76

beke76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.03.2005

View Postgeoaf89, on 29th November 2011, 12:01, said:

@beke76 ,ai primit vreun raspuns din partea echipei Google Adsense ?

A rezolvat cineva problema ?

Da am primit ! Un raspuns automat intr-o romana stricata :

Quote

Vă mulțumim pentru a aduce această problemă în atenția noastră. Eu sunt în prezent de lucru cât de repede pot pentru a investiga problema dvs. și voi fi sigur să vă trimită un alt e-mail de îndată ce am orice fel de informații mai multe. Vă mulțumim pentru răbdare, și vă rog să-mi spuneți dacă există orice altceva va pot ajuta cu în acest timp.


#35
Andreasgv

Andreasgv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 23.07.2010

View Postgeoaf89, on 29th November 2011, 14:01, said:

@beke76 ,ai primit vreun raspuns din partea echipei Google Adsense ?

A rezolvat cineva problema ?
INca nimica.. same shit

#36
geoaf89

geoaf89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.11.2011
A mai ramas o zi ,sa vedem cat de punctuali sunt cei de la adsense ..pentru ca scrie in fiecare cont ca plata va fi trimisa pana pe data de 30 a fiecarei luni.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate