Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Intarziere plata adsense?

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#1
d33pic313lu3

d33pic313lu3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 02.11.2011
In ultimele doua luni ama avut cateva neplcaeri cu contul meu adsense, in octombrie si noiembrie nu s-au actualizat automat platile ci abia dupa ce i-am instiintat pe cei de la adsense. la sfarsitul lui octombrei, pe 25 am primit codul MTCN in contul adsense la plati iar mai apoi in data de 8 noiembrie am primit din nou acelasi cod MTCN pe email desi ridicasem banii de la Western chiar pe 25 octombrie, in noiembrie am avut aceiasi problema doar ca din data de 23 plata este in curs de efectuare, dubios este ca aceasta procedura dura doar cateva ore si puteam ridica banii in aceiasi zi, acum vad ca se lungeste perioada pe cateva zile lucru care nu mi sa mai intamplat. A mai patit cineva ceva similar, voi ati primit platile luna asta sau doar eu sunt in aceasta situatie?

#2
experthouse

experthouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 13.06.2009

View Postd33pic313lu3, on 25th November 2011, 01:35, said:

In ultimele doua luni ama avut cateva neplcaeri cu contul meu adsense, in octombrie si noiembrie nu s-au actualizat automat platile ci abia dupa ce i-am instiintat pe cei de la adsense. la sfarsitul lui octombrei, pe 25 am primit codul MTCN in contul adsense la plati iar mai apoi in data de 8 noiembrie am primit din nou acelasi cod MTCN pe email desi ridicasem banii de la Western chiar pe 25 octombrie, in noiembrie am avut aceiasi problema doar ca din data de 23 plata este in curs de efectuare, dubios este ca aceasta procedura dura doar cateva ore si puteam ridica banii in aceiasi zi, acum vad ca se lungeste perioada pe cateva zile lucru care nu mi sa mai intamplat. A mai patit cineva ceva similar, voi ati primit platile luna asta sau doar eu sunt in aceasta situatie?

Este o situatie cunoscuta. Din septembrie, paote chiar august ... in momentul schimbarii interefetei - old / new edition au aparut mari probleme de sincronizare intre front si back office :(( Din pacate, o monstruozitate precum Google nu se ocupa si tot amana luni de zile frustarile si nervii partenerilor de afaceri ...
Plata de luna trecuta am incasat-o in 9 ori 10 luna asta ... destul de urat .... oricum sunt optimist .... deci sper ca ii ridic inainte de craciun ...

O seara buna,

#3
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
in sua este thanksgiving / black friday - sarbatoare foarte importanta
nu or fi toti la munca

Edited by onlyone, 25 November 2011 - 02:23.


#4
d33pic313lu3

d33pic313lu3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 02.11.2011

View Postonlyone, on 25th November 2011, 02:22, said:

in sua este thanksgiving / black friday - sarbatoare foarte importanta
nu or fi toti la munca

Or fi cumparat curcani de banii nostrii? :death: si poate asteptam si eu black friday sa imi cumpar Ipad2 la juma de pret dar din cauza lor nu o sa ma pot bucura de aceasta "sarbatoare" inventata tot de inventivii :blink: americani :cursing:    ... totusi mai sunt persoane care au plata in asteptare de aproape doua zile? Sau mai bine zis a primit cineva banii luna asta?

Edited by d33pic313lu3, 25 November 2011 - 02:47.


#5
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Unde are ipad 2 la juma de pret sa-mi iau si eu?
Referitor la plati, da = s-au primit banii luna asta. Esti tu mai ghinionist poate.

#6
d33pic313lu3

d33pic313lu3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 02.11.2011

View Postonlyone, on 25th November 2011, 19:45, said:

Unde are ipad 2 la juma de pret sa-mi iau si eu?
Referitor la plati, da = s-au primit banii luna asta. Esti tu mai ghinionist poate.

Am vazut aseara la emag 1000Ron Ipad2 dar oricum stocurile s-au terminat la scurt timp dupa ce a inceput "Black Friday" la ei pe site asa ca oricum sa cam dus pomana  :confuzzled: ...

La mine apare "Plata in curs de efectuare" din data de 23 noiembrie dar nimic inca... stiu ca multe persoane din romania si din alte tari au primit plata.

Pe pagina plati la mine apare urmatorul mesaj :
"Calculul final al câștigurilor neplătite înainte de 1 noiembrie 2011
În această lună nu se va efectua nicio plată. Veniturile dvs. neplătite înainte de 1 noiembrie 2011 au fost calculate la suma de 0,00 €. Plățile se efectuează în decurs de 30 de zile de la sfârșitul lunii în care veniturile dvs. neplătite ating 70,00 €. "
Desi la rapoarte apare suma de plata pentru luna noiembrie care depaseste pragul de 70E si spune ca plata este in curs de efectuare  :mellow:  la voi a aparut acest mesaj, eu primesc de ceva timp lunar plati de la adsense dar nu am fost atent la acest detaliu si nu stiu daca aparea acest mesaj in trecut.

La voi (cei care ati primit plata) apare(a aparut acest mesaj)? Este posibil ca aceasta sa fie problema?

[ http://img651.imageshack.us/img651/746/paymentadsensenovember2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
beke76

beke76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.03.2005

View Postd33pic313lu3, on 25th November 2011, 02:35, said:

In ultimele doua luni ama avut cateva neplcaeri cu contul meu adsense, in octombrie si noiembrie nu s-au actualizat automat platile ci abia dupa ce i-am instiintat pe cei de la adsense. la sfarsitul lui octombrei, pe 25 am primit codul MTCN in contul adsense la plati iar mai apoi in data de 8 noiembrie am primit din nou acelasi cod MTCN pe email desi ridicasem banii de la Western chiar pe 25 octombrie, in noiembrie am avut aceiasi problema doar ca din data de 23 plata este in curs de efectuare, dubios este ca aceasta procedura dura doar cateva ore si puteam ridica banii in aceiasi zi, acum vad ca se lungeste perioada pe cateva zile lucru care nu mi sa mai intamplat. A mai patit cineva ceva similar, voi ati primit platile luna asta sau doar eu sunt in aceasta situatie?
In aceasi situatie sunt si eu .
Eu am completat astazi formularul de contact de aici : https://www.google.c...t_history_issue

#8
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005

View Postd33pic313lu3, on 25th November 2011, 20:26, said:

Am vazut aseara la emag 1000Ron Ipad2 dar oricum stocurile s-au terminat la scurt timp dupa ce a inceput "Black Friday" la ei pe site asa ca oricum sa cam dus pomana  :confuzzled: ...
esti sigur? ca eu vad ipad 2 pe stoc la peste 2000 lei si suntem chiar in vinerea neagra

Edited by onlyone, 25 November 2011 - 20:47.


#9
d33pic313lu3

d33pic313lu3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 02.11.2011

View Postonlyone, on 25th November 2011, 20:46, said:

esti sigur? ca eu vad ipad 2 pe stoc la peste 2000 lei si suntem chiar in vinerea neagra

sunt foarte sigur.. aseara inainte sa inceapa oferta aveau Ipad2 la 1000 lei, probabil au avut doar cateva in stocul disponibil pentru vinerea neagra, acum vad ca au mai suplimentat stocul cu cateva produse pe site dar doar cu 10% reducere restul cu reduceri mari sunt epuizate de azi dimineata.
Daca dai search la ei pe site au iPad 2 Apple 16GB Negru cu 2099 lei si e exact acela care il aratau aseara pe site ca va fi cu 1000 lei la oferta.

Acum mai au la oferta doar Ipad 2 64Gb cu 3149 lei deci doar 10% reducere pentru ea...

Imi pare rau ca nu am apucat si eu un Ipad la 1000 de lei dar sa asteptam vinerea neagra de anul viitor poate prindem si noi ceva

Edited by d33pic313lu3, 25 November 2011 - 21:02.


#10
d33pic313lu3

d33pic313lu3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 02.11.2011

View Postbeke76, on 25th November 2011, 20:29, said:

In aceasi situatie sunt si eu .
Eu am completat astazi formularul de contact de aici : https://www.google.c...t_history_issue

@beke76 ma poti tine la curent cu ce se intampla si daca o sa primesti un raspuns de la adsense? am mai vorbit cu cineva care foloseste adsense de mult timp si are aceeasi problema cu care s-a mai confruntat in trecut, mi-a recomandat sa nu trimit inca formularul deoarece poate dura pana la 5 zile pana la primirea platii din momentul in care plata apare in curs de efectuare.
Asa ca o sa astept pana luni, daca nici luni nu o sa se faca plata o sa completez si eu acel formular deoarece sigur este o problema la mijloc.

#11
beke76

beke76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.03.2005

View Postd33pic313lu3, on 25th November 2011, 22:23, said:

@beke76 ma poti tine la curent cu ce se intampla si daca o sa primesti un raspuns de la adsense? am mai vorbit cu cineva care foloseste adsense de mult timp si are aceeasi problema cu care s-a mai confruntat in trecut, mi-a recomandat sa nu trimit inca formularul deoarece poate dura pana la 5 zile pana la primirea platii din momentul in care plata apare in curs de efectuare.
Asa ca o sa astept pana luni, daca nici luni nu o sa se faca plata o sa completez si eu acel formular deoarece sigur este o problema la mijloc.
Sigur este o problema. Cel putin la mine !
Pentru ca in Plati in zona dreapta sus scrie clar ca plata a fost efectuata!

#12
d33pic313lu3

d33pic313lu3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 02.11.2011

View Postbeke76, on 25th November 2011, 21:37, said:

Sigur este o problema. Cel putin la mine !
Pentru ca in Plati in zona dreapta sus scrie clar ca plata a fost efectuata!

@beke76 poti pune un print screen aici sau sa imi trimiti intr-un PM?

#13
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005

View Postd33pic313lu3, on 25th November 2011, 21:00, said:

sunt foarte sigur.. aseara inainte sa inceapa oferta aveau Ipad2 la 1000 lei, probabil au avut doar cateva in stocul disponibil pentru vinerea neagra, acum vad ca au mai suplimentat stocul cu cateva produse pe site dar doar cu 10% reducere restul cu reduceri mari sunt epuizate de azi dimineata.
Deci daca chiar a fost asa, ma oftic rau, dar nu stiu de ce am impresia ca daca ai fi incercat sa il comanzi ti-ar fi dat stoc epuizat.
Oricum tu ar fi trebuit sa il comanzi online, pana ajungea se facea luni si puteai sa imprumuti 1000 de lei daca nu ii aveai.
IPAD la banii astia nici in SUA nu gasesti oricat de tari ar fi ofertele de black friday

#14
d33pic313lu3

d33pic313lu3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 02.11.2011

View Postonlyone, on 25th November 2011, 22:22, said:

Deci daca chiar a fost asa, ma oftic rau, dar nu stiu de ce am impresia ca daca ai fi incercat sa il comanzi ti-ar fi dat stoc epuizat.
Oricum tu ar fi trebuit sa il comanzi online, pana ajungea se facea luni si puteai sa imprumuti 1000 de lei daca nu ii aveai.
IPAD la banii astia nici in SUA nu gasesti oricat de tari ar fi ofertele de black friday

Stiu si eu mi-am dat seama prea tarziu  :death: oricum sunt de aceiasi parere ca si tine ca a fost o mare vrajala sau au fost doar 2-3 tablete desi nu cred. Aseara emag afisa multe produse la oferta black friday cu preturi "uimitoare" nu mai retin alte produse sau preturi pentru ca am fost absorbit pe moment de pretul care il afisau la Ipad2.

Later Edit: am verificat lista cu produsele din oferta lor pentru vinerea neagra si nu apare Ipad2, poate a fost doar ceva de fatada sa atraga clienti  inainte de inceperea promotiei si apoi nu au mai pus tableta la vanzare. Oricum am intrebat-o pe prietena mea daca sigur asta era pretul si mi-a confirmat pentru ca i-am aratat si ei oferta aseara

Edited by d33pic313lu3, 25 November 2011 - 22:42.


#15
beke76

beke76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.03.2005

View Postd33pic313lu3, on 25th November 2011, 23:11, said:

@beke76 poti pune un print screen aici sau sa imi trimiti intr-un PM?
Este exact ca in print screen-ul atasat de tine. Acolo scrie clar "ULTIMA PLATA EMISA"

#16
d33pic313lu3

d33pic313lu3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 02.11.2011

View Postbeke76, on 25th November 2011, 22:55, said:

Este exact ca in print screen-ul atasat de tine. Acolo scrie clar "ULTIMA PLATA EMISA"

Inteleg... astept sa-mi spui si mie daca iti raspund cei de la google

#17
Andreasgv

Andreasgv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 23.07.2010

View Postd33pic313lu3, on 26th November 2011, 03:06, said:

Inteleg... astept sa-mi spui si mie daca iti raspund cei de la google
Eu am aceasi problema. Imi arata plata in curs de efectuare din data de 23, si la ultima plata imi arata suma pe care trebuia sa o primesc. Insa m-am uitat in istoric al platilor, unde am observat ca sunt plati emise chiar si in data de 27. Deci nu trebe sa ne facem griji. M-am speriat deoarece stiu persoane carora li sa efectuat plata in 23 luna aceasta. Sa speram ca luni o sa fie ok.
pS; mersi de informatii .

#18
ecklesiastru

ecklesiastru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.06.2010
In aceeasi situatie sunt si eu. Sper ca astazi sa primesc plata...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate