Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Black Friday

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
229 replies to this topic

#217
reddevilnb1

reddevilnb1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 13.12.2007
Chiar daca le-au trimis cu intarziere e bine de stiut ca au onorat comenzile chiar daca stocul nu era atat de mare.

#218
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007
Eu am anulat comanda facuta la eMAG. Prima data au spus ca o sa-mi vina ieri sau cel tarziu azi. Dupa ce am intrebat ce s-a intamplat de nu mai ajunge comanda,mi-au spus ca o sa vina in prima jumatate a saptamanii viitoare. Sa stau sa astept doua saptamani pentru un produs care ajunge de la Bucuresti,chiar nu am de gand.
Auzisem numai cuvinte de lauda la adresa eMAG tocmai de aceea am spus sa dau comanda de la ei,dar acum mi-am schimbat parerea. Am inteles si de ce ofera transportul gratuit la o comanda peste 90 RON,tocmai ca sa faca livrarea cand au chef.

#219
loccoxxl

loccoxxl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 11.05.2007
Recunosc, am fost partas la nebunia de "Black Friday". Am evitat eMag-ul pentru ca nu aveam nevoie de nimic din ce au scos la promotie si vad acum ca bine am facut. In schimb, am comandat de la evoMAG o tableta, pentru asta urmaream eu, si am avut surpriza sa finalizez comanda cu succes. Am prins Samsung Galaxy TAB de 7 inch la 1000 de lei. Am facut comanda la 08.00 dimineata si m-au sunat la 13.00 sa confirme. Circumspect din fire, am intrebat: "Sigur vine la 1000 lei sau e ceva teapa si e cazul sa anulez? (asta pentru ca la 08.30 pretul era 1600 lei). Raspunsul m-a amuzat oarecum: "Ati prins-o la 1000 de lei. Ati fost NOROCOS". What? Pai parca erau reduceri, nu tombola! Luni a venit produsul sigilat si in regula (paranoia din mine a verificat in detaliu). Aaa...si inca ceva amuzant. M-au rugat sa postez un comentariu pe site cum ca am prins promotia, pentru ca au foarte multe sesizari. Cam asta a fost experinta mea cu "Black Friday". Asteptam si alte pareri ca sa stim cum ne miscam pe viitor!

Edited by loccoxxl, 02 December 2011 - 21:30.


#220
priderzaur

priderzaur

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,309
  • Înscris: 26.02.2010
Si o prietena si-a luat un laptop de 17, care era de fapt vreo 19 la ei(in alte locuri mai putin, fara reducere), si nici astazi nu i-a venit. Nenorocitii....

#221
nicub

nicub

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 11.04.2006
La mine a ajuns smartphone-ul la timp, adica conform celor spuse de operatorul de la eMag.
Am comandat vineri 25 nov (black friday) si am primit marti 29 nov. Eu cred ca a fost bine tinand cont ca a fost si weekend.
Eu nu am decat cuvinte de lauda!

#222
djlove

djlove

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 09.11.2005
cam multe resigilate la tel galaxy SII in ultima vreme
sa fi avut ceva modelele de blacfriday?

#223
reddevilnb1

reddevilnb1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 13.12.2007
Nu cred,dar trebuie sa ti cont ca e un smartphone cu touchscreen si ele se strica relativ rapid.Chiar am vazut un Galaxy S II vs Iphone 4S drop test si Galaxy S II ramanea intact de la cadere de la 1,50 m pe cand un Iphone se facea bucati.

#224
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Eu am plasat o comanda pe 25 noiembrie la ora 18.59 si nici astazi nu am primit componentele. Reducerea a fost de 10%, dar am avut surpriza sa constat pe parcursul
saptamanii ca aceleasi componente le-as fi putut achizitiona din alte magazine la un pret chiar mai mic. Astept pna luni confirmare pe SMS si nr AWB-ului. Daca nu primesc confirmarea, comand
in alt magazin ca oricum nu am ce pierde Am o vaga banuiala ca mai mult de jumatate din cei care au comandat au si renuntat la comenzi. In concluzie Emag, pcgarage si altii sunt doar niste tepari neseriosi in relatia cu clientii. Pe mine oricum m-au pierdut de client. Nu voi mai comanda niciodata de la ei, nici eu si nici
prietenii, cunoscutii mei. Le doresc FALIMENT grabnic.

PS. Ce ma mai amuza cum se plang aici de neseriozitatatea Emag si pcgarage tocmai userii care obisnuiau sa le faca reclama recomandandu-le produsele. :thumbup:

Edited by spider_zero_sapte, 03 December 2011 - 23:37.


#225
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,569
  • Înscris: 15.06.2004
Azi ar fi trebuit sa inceapa la emag Cyber Monday, dar se pare ca au uitat de promotia asta, dupa ce au amanat-o o saptamana...

#226
nicub

nicub

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 11.04.2006
Poate te referi la evoMag!!!

#227
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Mda, exact cu banuiam. Am primit pe mail factura, certificatul de garantie, nr. AWB, dar...au uitat sa trimita intregul colet, au trimis doar o parte din componente pe care le-am comandat, incat am fost nevoit sa ma cert cu cei de la Fancurier pentru ca nu eram de acord sa primesc ce nu am primit.

  Sa inteleg ca doar eu am avut norocul acesta?

LE. Am primit un SMS in care isi cer scuze pentru inconvenientele create si ma ASIGURA ca voi primi componentele in perioada 5-12 decembrie. SMS-ul l-am primit dupa ce i-am sunat, a treia oara sa le spun ca anulez comanda.

#228
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,569
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Poate te referi la evoMag!!!
Se pare ca m-am pacalit eu :D. nu stiu de ce ramasesem cu ideea ca e vorba de emag...

#229
funiest

funiest

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 31.07.2009
C-am asa arata showroomul eMag in prima zii dupa BlackFriday [ adica Luni ].
Asta inseamna o ora de asteptat.

Attached Files



#230
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008
am luat tableta Serioux S101TAB  de black fraierday de la emag. mi-a sosit tableta si cu surprindere am constatat ca a fost folosita!!! produsul era resigilat! cutia era invelita in folie gen aceea pt alimente. urme pe tastatura, butoane sterse, urme pe folia de pe ecran. mai presus de asta avea si un pixel defect (aprins verde permanent) pe ecran. motiv pentru care am trimis-o imediat la service, unde dupa evaluare am primit raspunsul: testat - produs in parametrii producator , 1 pixel aprins nu afecteaza functionalitatea produsului (sic!).

totusi mi-a fost inlocuita cu o tableta care pare a fi nefolosita, momentan e la incarcat, inca nu am testat-o. prima tableta pe care am avut-o se misca destul de bine.

pe certificatul de garantie nu s-a trecut nici o interventie service, nici nu s-a prelungit garantia cu perioada care a stat in service.

acum stau sa ma gandesc daca o returnez sau nu, avand in vedere tzeapa pe care ne-a tras-o emag de black friday. prefer sa pierd 30 lei (transport retur) decat sa fiu luat de fraier. pot sa confirm ca tableta Serioux S101TAB este pe stoc la real (deva) la pretul de 499 lei. cu toate accesoriile oferite si la emag. lipseste doar un banner cu 50% REDUCERE!!!
tzeapa tipic romaneasca, de data asta si la emag. rusine!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate