Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Corbeanca Park

- - - - -
  • Please log in to reply
165 replies to this topic

#145
littlemouse

littlemouse

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.04.2014

 draemi, on 05 octombrie 2014 - 12:14, said:



La intrebarea mea nu are nimeni un raspuns, pls?

Buna! Cred ca nu sunt inca vile V10 locuite, daca nu ma insel. Proba il de-asta nu iti raspunde nimeni.:)

Buna! Cred ca nu sunt inca vile V10 locuite, daca nu ma insel. Proba il de-asta nu iti raspunde nimeni.:)

#146
flore2014

flore2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 06.09.2014
Salut,

Ma adresez celor care locuiesc aici de 2-3 ani.
Statia de epurare - cat costa intretinerea ei, s-a umblat vreodata la vreuna din ele? Se ocupa dezvoltatorul sau intra in sarcinile proprietarului?

Multumesc si o zi buna!

#147
PokerT

PokerT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.05.2014
Salut,

Tocmai am intrat pe site si cu stupoare am vazut ca au crescut pretul de la 79900 Euro la 84900 euro(fara tva). Serios??? Sunt atat de cautati incat au marit pretul de la o saptamana la alta?

Ma multumeste mult atitudinea lor ...Posted Image

#148
bestialba

bestialba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.04.2004

 flore2014, on 22 octombrie 2014 - 12:28, said:

Salut,

Ma adresez celor care locuiesc aici de 2-3 ani.
Statia de epurare - cat costa intretinerea ei, s-a umblat vreodata la vreuna din ele? Se ocupa dezvoltatorul sau intra in sarcinile proprietarului?

Multumesc si o zi buna!
Draga Flore,

Pana acum nu a fost nevoie de intretinere sau alte probleme in decurs de 2 ani.
Doar la inceput au fost mici probleme de configurare, imi bipaia chestia aia din casa destul de des, dar au rezolvat-o baietii rapid si a mai fost nevoie de o consolidare a pamantului cu beton pentru ca se turtea rezervorul ala. Doar atat.
Nu sunt sigur, dar banuiesc ca daca apar probleme tehnice, cat timp dezvoltatorul are santierul deschis se ocupa dezvoltatorul.

 PokerT, on 25 octombrie 2014 - 22:42, said:

Salut,

Tocmai am intrat pe site si cu stupoare am vazut ca au crescut pretul de la 79900 Euro la 84900 euro(fara tva). Serios??? Sunt atat de cautati incat au marit pretul de la o saptamana la alta?

Ma multumeste mult atitudinea lor ...Posted Image
Cica in iarna vor fi aproximativ 60 familii, sper sa fi inteles bine.
Daca majoritatea caselor sunt achizitionate inca din faza de proiect, cand nu exista fizic imobilul, e normal sa faca si cresteri de pret si apoi... una e sa ai vecin doar codrul si campul, alta e sa ai infrastructura si 60 de familii mutate.

#149
bestialba

bestialba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.04.2004
In caz ca intereseaza pe cineva, programul microbuzului 449 .
Si inca ceva, am inteles ca sunt 2 firme care fac curse pe linia 449 (unii dimineata altii dupa-amiaza), programul de mai jos e de la o singura firma.

 MembruAnonim, on 22 septembrie 2014 - 18:56, said:

449 nu era din DN1? Pana acolo cu ce ajungi?
Ma refeream la microbuzul 449 care circula in Tamasi, mai exista si un autobuz 449 (RATB) care are traseu doar pana la pasajul CFR Balotesti (unde se termina Otopeni).

Attached Files


Edited by bestialba, 02 December 2014 - 14:21.


#150
riconos

riconos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 11.08.2014
buna ziua,

de ceva vreme cautam si noi o casa in afara bucurestiului si ne-a atras atentia corbeanca park. singura problema care ne da inapoi este naveta cu copilul. avand copilul 5 ani, mai sunt persoane care au copii in complex banuiesc. cum va descurcati / se descurca copii cu naveta zilnica ?

#151
bestialba

bestialba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.04.2004
Pentru cei care sunt locatari si doresc sa se alature, exista un grup numit Corbeanca Park pe Facebook.

#152
Doddi

Doddi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 01.07.2015
Luna trecută cineva din familia mea a încercat o programare pentru vizionare / întâlnire. Folosind numărul de telefon de pe site, i s-a dat un alt număr de contact.
Doamna respectivă a răspuns, a declarat că se află într-o întâlnire și că revine cu un telefon. Nu a făcut acest lucru nici până acum, vreo 6 săptămâni mai târziu.

Între timp ruda mea a început demersurile și va da altcuiva Posted Image vreo 130.000 euro pe o casă într-un complex din zonă.
Pare ciudat că au ratat întrevederea cu un posibil client. Ce motive pot avea?

#153
augustin44

augustin44

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 04.11.2011
Pentru ca anul acesta nu a mai fost nimeni activ pe acest topic .... sa punem putina muzica....Posted Image  cu imagini din complex si cu doi tineri talentati .

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aC3a44EzN-s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by augustin44, 22 September 2015 - 17:11.


#154
sami08

sami08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.12.2010

 riconos, on 23 februarie 2015 - 16:30, said:

buna ziua,

de ceva vreme cautam si noi o casa in afara bucurestiului si ne-a atras atentia corbeanca park. singura problema care ne da inapoi este naveta cu copilul. avand copilul 5 ani, mai sunt persoane care au copii in complex banuiesc. cum va descurcati / se descurca copii cu naveta zilnica ?

Buna, sunt si eu interesat de acest complex. Singurul semn de intrebare este ce voi face cu copilul. Ce variante de gradinite/scoli sunt in zona ?

#155
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002
Destule,cel putin gradinite.Numai la intrarea si iesire din Padurea Tamasi sunt cate una,bineinteles,particulare.Stii vorba aia?banii sa fie

#156
katanel

katanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 24.11.2006
salutare,

sta cineva in noul ansamblu de pe strada Lahovari din Balotesti - Terra Residence sau ceva de genul?

ma interesa cat de tare sau des se aud avioanele acolo - am fost dimineata la o vizionare si s-a auzit unul destul de aproape in intervald e maxim 1h - dar n-as vrea sa fie asa toata ziua...

cu stima

#157
dell99

dell99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,998
  • Înscris: 29.09.2008

 katanel, on 09 august 2016 - 17:25, said:

salutare,

sta cineva in noul ansamblu de pe strada Lahovari din Balotesti - Terra Residence sau ceva de genul?

ma interesa cat de tare sau des se aud avioanele acolo - am fost dimineata la o vizionare si s-a auzit unul destul de aproape in intervald e maxim 1h - dar n-as vrea sa fie asa toata ziua...

cu stima
Se aud in Corbeanca cam toata ziua si toata noaptea [de fapt e o pauza intre 1-4am], cel putin la o ora. Te obisnuiesti ca si cu tramvaiul din oras dupa o vreme cu galagia.

#158
bogdanR2016

bogdanR2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 01.09.2016
Buna tuturor,


Am si eu o intrebare leagata de o V10? Sitit cumva de ce anul acesta acum vreo 7 luni a crescut pretul de la 130000 fara TVA la 198000 fara TVA?

#159
snak3eyes

snak3eyes

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.05.2016
Si eu am avut acest soc cand am aflat de majorarea cu 53% pentru casele individuale + tva 20%, casa v10 ajungand la un pret de aproape 240.000 euro la care se adauga si pretul pentru modificari (de exemplu o priza in plus, o bucatarie inchisa etc). Ma astept pretul final al casei sa fie in jur de 250k. Raspunsul lor a fost "acum avand comunitatea formata, ne permitam sa cerem aceasta suma".

Fara suparare, dar la acesti bani exista multe alternative si nu vad cum ei ar putea concura cu competita.
Inclusiv casele duplex au un pret mai mare. Casele la 78k nu se mai fac,

Felicitari celor care au cumparat la pretul vechi.

#160
sovu

sovu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 29.05.2015
Mai vedem la anu sau peste 2 ani daca mai sunt cu nasul tot asa sus.

#161
snak3eyes

snak3eyes

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.05.2016
Inteleg ca pretul poate sa mai creasca, piata se mai schimba, se mai fac ajutari, perfect de acord!
Dar sa maresti pretul cu 70.000 euro peste noapte...este complet inacceptabil, mai bine ne scuipau in fata si ne dadeau un sut in fund (era mai putin dureros).

Sunt oameni care mai aveau nevoie de putini bani sa-si cumpere casa, faceau economii si isi faceau planuri ca se vor muta in curand intr-o vila v10.
Dar cum este vorba aceea, nu e fraier cine cere, e fraier cine da.

Mult spor la cautari!

#162
draemi

draemi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 26.07.2005
Slaba miscare in ultimul timp cu constructiile prin acest cartier. Oare de ce? La individuale ma refer ..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate