Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Mio Spirit 480 Full Europe

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
sorincis

sorincis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 15.02.2007
Salut,

Deschid acest topic pentru a discuta despre acest aparat GPS, impresii, nemultumiri,intrebari.....
Sper sa nu fie un altul deschis si sa-l nu fi vazut eu :). Daca este scuzele de rigoare.

Am achizitionat acet GPS de curand si de care sunt relativ multumit dar ma confrunt cu cateva "aspecte" cu care poate ma puteti ajuta :

1)Cum pot vizualiza un traseu, pentru a verifica voi fi directionat pe ruta care o doresc ?
In prezent la 'detalii traseu-ruta' nu pot vizualiza orasele prin care voi fi dirijat pentru a ajunge la destinatie, nici in "privire de ansamblu", nici in "viraje",.....) (numai ceva info despre numele drumului E....,).
2) Cum pot activa mesajul de "avertizare" de recalculare a traseului ? In prezent nu nu sunt avertizat in niciun fel ca am gresit traseul si ca va fi recalculat.
3) Cum pot introduce pct. intermediare pe o ruta ?

Multumesc.

#2
blackmilk

blackmilk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 09.04.2007
http://eu.mio.com/me...nual_RO_R00.pdf

#3
nvmarian

nvmarian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 29.03.2007

View Postsorincis, on 20th November 2011, 12:42, said:

...nemultumiri...
Cablul de încărcare cam rigid.

Am cumpărat un aparat pentru un coleg (inițial am vrut să-i cumpăr un Garmin nuvi 1490 LMT dar nu era pe stoc) și el este mulțumit de cum funcționează.

#4
plmokn

plmokn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,444
  • Înscris: 09.02.2009
Salut!

Am si eu GPS-ul asta si am urmatoarea "problema" cu el:

In instructiunile de folosire scrie la prima folosire trebuie lasat la incarcat, in modul OFF vreme de opt ore pentru "formatarea" bateriei insa in pachet nu are inclus si un incarcator de priza "de casa". Am incercat sa il conectez la laptop (pentru incarcare) printr-un cablu USB normal si nu merge. Cu nu poate fi vorba sa il las opt ore la incarcat in masina, vreau sa stiu daca este asa de importanta "formatarea" asta sau pot sa nu o fac si, daca trebuie "formatat", ce solutii am?

Multumesc!

#5
plmokn

plmokn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,444
  • Înscris: 09.02.2009
Pina la urma am optat pentru varianta "fara formatare" pentru ca nu am mai avut rabdare. :)

Daaarrr...acum am o intrebare pentru alti posesori de Mio: in manual/intructiuni spune ca pot inregistra dispozitivul online si, in termen de 30 de zile, pot solicita o actualizare gratuita a hartii instalate. Innsaaa....surpriza!!! am tot cautat pe site-ul lor si nu exista asa ceva.

A actualizat cineva sau e doar o vrajeala de marketing?

#6
bogdan10

bogdan10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 03.10.2006
Trebuie sa iti faci cont pe site-ul MIO si dupa aceea iti inregistrezi aparatul!

#7
Costi_68

Costi_68

    Membru de o r o a r e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,332
  • Înscris: 03.11.2009
Seara buna...

Problema cu Mio Spirit 480.

Am fost pana in Albania la Sarande si m-a dus "animalul" pe toate cararile mai putin pe unde as fi vrut/dorit eu.

La intoarcere din Albania, ajunsesem deja la granita Grecia cu Bulgaria, cand i-am dat Giurgiu/Ruse ma punea sa ma intorc sa o iau pe alte coclauri.

Am incercat: Fastest, Easiest, Shortest si Economic... pe toate era in balarii.

Update software este la zi... asa ca ce sa-i dau frate, ca oricum ar fi... tot nu se pupa cu goagal map...

==========

Am bagat gresit mesajul asta la GPS Hardware... trebuia la software, dar la cautare pe forum asta a fost singurul topic pentru Mio Spirit 480, asa ca rog un Moderator sa mute mesajul meu unde-i locul... si sa-mi spuna si unde.

Multam fain,

Costi

Edited by costicucu, 15 September 2014 - 17:44.


#8
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Daca intrebai inainte, oricine ti-ar fi spus ca mio nu sta prea bine cu hartile in regiunea aceea.

#9
Costi_68

Costi_68

    Membru de o r o a r e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,332
  • Înscris: 03.11.2009
...'poi, l-am luat sa-mi faca treaba pe unde merg, nu musai in Grecia/Albania!

Ma rog, intre timp am bagat pe el soft de iGo... ramane sa caut harti la zi dupa cum am nevoie

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate