Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Help me plsssssssssssssssssssssss

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
Nu cred ca ai inteles: codul e mult prea incarcat, totul se putea face de 5 ori mai mic! Poti sa setezi multe chestii doar din CSS, iar scripturile alea poti sa le pui in fisiere externe: cand vine un spider nu prinde cinspe mii de linii de cod care nu il intelege!

De tabele nu ai nevoie atat de mult pe cat crezi! Eu folosesc Joomla (un CMS) si in pagini la fel de mari ca a ta am cu mult mai putine tabele.

In concluzie: scoate un 300-400 de euro din buzunar (pe care sigur ii vei recupera prin clienti in urmatoarele luni) si ia un designer cat de cat profesionist.

ps: pentru imagini foloseste Photoshop (functia save for Web, daca imi aduc aminte) si salveaza ca jpg, avand in vedere ca e destul de mare imaginea!

#20
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
Am reusit sa fac altfel de linkuri la site acum sunt de genul asta http://www.targmasin..._Anunt_1331.php
Am facut de asemenea descrierea, titlu si cuvintele cheie, sa se autogenereze cu ceea ce e pe pagina respectiva.
Am creeat si un sitemap.
Va rog mai dati-mi o idee ce sa-i mai fac la site sa fie mai bine indexat in google.
Astept sugestii.
va multumesc

#21
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
Se pare ca nu mai vrea nimeni sa scrie pe acest topic ,sa-mi mai dea si mie o sugestie referitor la optimizare :(

#22
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Daca nu-l faci pe google sa-ti "iubeasca" site-ul degeaba.

Trebuie sa ai cod bine aranjat , site foarte bine structurat , simplu si la obiect cu ceva care sa faca diferenta intre tine si concurenta site-ului

#23
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
Mai Dragoserv, pana acum ti-am dat vreo 5 reply-uri in care ti-am spus ce trebuie sa faci. Intelege ca nu ai nici o sansa cu site-ul tau in halul in care e acum! Ti s-au dat deja raspunsuri peste raspunsuri, dar tu nu vrei sa intelegi.

#24
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005

preacher, on Oct 12 2005, 19:02, said:

Mai Dragoserv, pana acum ti-am dat vreo 5 reply-uri in care ti-am spus ce trebuie sa faci. Intelege ca nu ai nici o sansa cu site-ul tau in halul in care e acum! Ti s-au dat deja raspunsuri peste raspunsuri, dar tu nu vrei sa intelegi.

<{POST_SNAPBACK}>

Pai ma frate eu inteleg ce vrei tu sa zici dar cine sa mi-l puna la punct?
Te pricepi cumva la monjavi ?
asa e site-ul meu facut am intrebat cativa programatori si se uita la cod ca la altea alea.
Daca tot zici preacher ca sa fac cine stie ce treburi fa-l tu si iti platesc dar nu stiu daca o sa te pricepi,ca aici toti ziceti ca nu e bine ca trebuie facut asa si asa dar hai faceti-l cum stiti voi eu platesc.deci site-ul e facut cu monjavi daca ai lucrat cu asa ceva e perfect daca nu nu ai nici o sansa sa-i faci nici cea mai mica modificare.

Astept un raspuns de la tine,sau ma rog de la cine se pricepe.

#25
Rares_Pintea

Rares_Pintea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 18.11.2004
trimite-mi te rog un PM cu ce ai nevoie si ce buget ai . si vb ce si cum

#26
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
Dragoserv, drept sa spun nu am lucrat cu Monjavi (habar n-am ce e) si oricum acum ma concentrez pe proiectele mele.

Trebuie sa gasesti pe cineva care se pricepe sau te muti pe alt sistem, pentru ca nu ai sanse in competitie cu altii (2 490 000 de rezultate pentru "anunturi auto") decat daca bagi bani in SEM de parca maine e sfarsitul lumii. Ma rog, nu ar fi chiar atat de multi, dar pe piata noastra nu cred ca i-ai recupera prea curand.

#27
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005

preacher, on Oct 13 2005, 02:44, said:

Dragoserv, drept sa spun nu am lucrat cu Monjavi (habar n-am ce e) si oricum acum ma concentrez pe proiectele mele.

Trebuie sa gasesti pe cineva care se pricepe sau te muti pe alt sistem, pentru ca nu ai sanse in competitie cu altii (2 490 000 de rezultate pentru "anunturi auto") decat daca bagi bani in SEM de parca maine e sfarsitul lumii. Ma rog, nu ar fi chiar atat de multi, dar pe piata noastra nu cred ca i-ai recupera prea curand.

<{POST_SNAPBACK}>


Sanse sunt chiar daca sunt in competitie (2 490 000 de rezultate pentru "anunturi auto") sunt pe locul 11 la aceasta cautare si eu zic ,ca pentru inceput e destul de bine.
l-am gasit pe Raresh ,care a zis ca-mi pune site-ul la punct,acum om vedea ce o iesi.
Daca mai aveti vreo sugestie ce sa-i mai fac la site va spuneti-mi ca oricum e in lucru si acum sunt binevenite pararile si sugestiile.
va multumesc.

Dragos

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate