Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 

Help me plsssssssssssssssssssssss

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
Hai salut
Am site-ul www.TargMasini.ro ,este facut de aproape 2 luni, google nu stiu cum dar a 2 a zi de cand am facut site-ul mi l-a indexat.
Problema este ca am foarte putine vizite din google (20-30/zi) spre deosebire de alte site-uri din domeniul auto, site-ul se actualizeaza in fiecare zi pentru ca anunturi vin si totodata se sterg in fiecare zi,deci este vizitat de google zilnic,dar nu ma pricep la optimizare sa-mi pot da seama de ce nu am mai multe vizite din google.
Nu a fost facut bine sau nu stiu ce sa mai cred,ma uit la alte site-uri auto care au mii de vizite din google pe zi si eu am...... ,va dati seama ca e foarte naspa.
Va rog spuneti-mi ce ar trebui sa-i fac?

#2
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005
In primul rand creca siteul e prea tanar.

In al doilea rand nu cred ca ai suficient 'Link Popularity' adica 'Incoming Links' adica siteuri care sa contina linkuri catre siteul tau.

Google si mie mi se pare FOARTE CIUDAT

#3
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
Deci nu e vorba ca e prea tanar ca stiu site-uri care in 3-4 saptamani de la lansare aveau foarte multe vizite din google si linkuri am destule cred ca e inscris site-ul in toate directoarele si topurile romanesti si schimb de linkuri cu zeci de site-uri.
Problema cred ca este la cod dar nu stiu unde .
Pot da un exemplu anunturi-auto.ro are in jur de 1000 vizite pe zi din google si a avut multe vizite din a 2 a saptamana de la lansare,dar linkurile sunt foarte diferite de ale mele ,adica tot codul mi se pare diferit.
As vrea ceva concret daca stie cineva pe aici ce tre sa-i fac la site sa am vizite multe din google ,nu neaaparat sa fiu in primele pozitii dar sa apar la diverse cautari.

#4
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005
ai FRAME-uri pe site?

in ce e facut?

#5
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
frame-uri nu cred ca am pe site,si facut sincer nu stiu in ce e ,dar daca te uiti putin nu-ti poti da seama in ce e facut?
Eu nu ma pricep si nu l-am facut eu de aceea intreb si eu pe aici poate cineva stie mai multe ca mine si isi da seama unde e problema.

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
codul sursă este varză... încearcă măcar să-l faci valid
apoi, dacă tot ai folosit mod_rewrite, trebuia în loc de:
http://targmasini.ro/index.php/action/Cauta/module/Default
să pui
http://targmasini.ro/index/action/Cauta/module/Default
sau să scoți de tot index din nume..
ar mai fi câteva chestii.. de ex sitemap de la google ;)

Edited by i0nutzb, 05 October 2005 - 14:08.


#7
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
Deci nu ma pricep dar am vazut la alte site-uri exact cum zici tu fara index.php si scrie in link ceva de genu /vand_audi_a6_fabricatie......
Cine poate sa-mi faca codul asa sa ma sunt la 0724775277 sau sa vb pe messenger id dragoserv.
Astept oferte !   (contra cost bineinteles)

Edited by Dragoserv, 05 October 2005 - 14:37.


#8
pedro100ro

pedro100ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.10.2005
la fiecare anunt in parte tie iti apare in titlu "Detalii anunt". ce bine ar fi sa iti apara "vand Skoda octavia"... "vand volvo S80"... "vand solenza"... etc

Edited by pedro100ro, 06 October 2005 - 08:28.


#9
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005

pedro100ro, on Oct 6 2005, 08:28, said:

la fiecare anunt in parte tie iti apare in titlu "Detalii anunt". ce bine ar fi sa iti apara "vand Skoda octavia"... "vand volvo S80"... "vand solenza"... etc

<{POST_SNAPBACK}>



Stiu ca asa ar trebui sa apara dar daca as sti php ar fi bine dar nu stiu ,daca tu ai putea sa-mi faci asa ceva sau cine stie sa-mi faca treaba asta sa lase aici un nr de tel,sau un id de messenger. :D

#10
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

Dragoserv, on Oct 5 2005, 15:27, said:

Deci nu ma pricep dar am vazut la alte site-uri exact cum zici tu fara index.php si scrie in link ceva de genu /vand_audi_a6_fabricatie......
Cine poate sa-mi faca codul asa sa ma sunt la 0724775277 sau sa vb pe messenger id dragoserv.
Astept oferte !   (contra cost bineinteles)

<{POST_SNAPBACK}>

vezi poate te ajuta ce am facut eu pt http://www.autolist.ro/

postul asta si urmatorul:
http://forum.softped...ndpost&p=823316

#11
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003

i0nutzb, on Oct 5 2005, 14:08, said:

ar mai fi câteva chestii.. de ex sitemap de la google ;)
Si ajuta la ceva in cazul unui site nou si fara IBL?

#12
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
Ok, acum sa lasam mod_rewrite-ul ca se poate si fara. Tu ai probleme mult mai grave:

1. Cine ti-a facut asta (daca l-ai platit) trebuie batut cu Frontpageu' peste bot!

2. Nu stiu cate tabele ai acolo, dar sigur sunt cu 50 mai multe decat ti-ar trebui. Ce sa mai zic despre celule.

3. Scripturi peste scripturi, ingreuneaza pagina de nu mai stii de ea. Reclame, traffic ranking si inca vreo 15 chestii care nu ar trebui sa fie acolo.

4. Imaginea de sus - 79 kb! WTF?!?

Ce iti recomand eu (in caz ca vrei sa reusesti):

i. Gasesti un designer care stie sa lucreze conform standardelor (poti chiar incerca aici pe forum).

ii. O iei de la capat cu tot site-ul si macar stii ca faci ceva! De asemenea, lasa culorile stridente, gen albastrul ala, pentru pagini personale. Tu ai o afacere, fa ceva serios!

Iti spun sincer: nu ai cum sa repari site-ul existent! Trebe unul nou.

Bafta!

#13
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005

zuppy, on Oct 6 2005, 19:39, said:

vezi poate te ajuta ce am facut eu pt http://www.autolist.ro/

postul asta si urmatorul:
http://forum.softped...ndpost&p=823316

<{POST_SNAPBACK}>


Da am inteles ce trebuie dar nu ma pricep,daca poti sa-mi faci treaba asta hai sa vb un pic pe mess ,ai id-ul mai sus ,avem si schimb de bannere ,te rog frumos ajuta-ma ( platesc )
Astept un raspuns de la tine.

#14
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
pai esti concurenta...  :lol:
oricum acum m-am culcat, prea mult splinter cell dauneaza sanatatii  :o

#15
ra00l

ra00l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 30.05.2005
Alta problema ar putea fi multitudinea de poze(din cate stiu marelui GOOGLE nu-i place asta!!! )!


Poate ca nu ai nevoie neaparat de un programator, dar de un designer cu siguranta!

#16
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
am un site numai cu poze (galerie in picassa) care are PR 5 si e pe prima pagina la google, deci asta nu conteaza.

#17
goblenro

goblenro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 13.06.2005
Daca esti din Bucuresti da-mi un mesaj pe private si discutam


Sau daca vrei sa muncsti singur, uite sfaturile:
Genereaza titluri si metataguri diferite pt fiecare pagina

Asta pt inceput  :worthy:

PT help si suport online imi faci un link in stanga acolo si te rezolv moka

#18
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005

preacher, on Oct 7 2005, 00:18, said:

Ok, acum sa lasam mod_rewrite-ul ca se poate si fara. Tu ai probleme mult mai grave:

1. Cine ti-a facut asta (daca l-ai platit) trebuie batut cu Frontpageu' peste bot!

2. Nu stiu cate tabele ai acolo, dar sigur sunt cu 50 mai multe decat ti-ar trebui. Ce sa mai zic despre celule.

3. Scripturi peste scripturi, ingreuneaza pagina de nu mai stii de ea. Reclame, traffic ranking si inca vreo 15 chestii care nu ar trebui sa fie acolo.

4. Imaginea de sus - 79 kb! WTF?!?

Ce iti recomand eu (in caz ca vrei sa reusesti):

i. Gasesti un designer care stie sa lucreze conform standardelor (poti chiar incerca aici pe forum).

ii. O iei de la capat cu tot site-ul si macar stii ca faci ceva! De asemenea, lasa culorile stridente, gen albastrul ala, pentru pagini personale. Tu ai o afacere, fa ceva serios!

Iti spun sincer: nu ai cum sa repari site-ul existent! Trebe unul nou.

Bafta!

<{POST_SNAPBACK}>



Deci tabelele care sunt toate trebuiesc ,reclame daca nu ai intr-un site faci munca voluntara asa ca pentru bani sunt puse nu de dragul de a fi acolo,daca vrei sa mai vezi un site de domeniul auto pe albastru care mie chiar imi place www.autosupermarket.ro ,trafic ranking daca nu ai esti ca si cum nu ai fi pe netul romanesc ,mai ales la un site comercial.Imaginile intradevar sunt cam mari dar nu stiu cum sa le otimizez,daca sti un program bun spune-mi te rog.
Si referitor la ce sa discutat mai sus ca am prea multe poze in site si google nu agreeaza asta ,nu cred ca nu agreeaza poze si mai ales ca acolo daca ai observat se vand masini si daca nu ai cat mai multe poze per anunt esti mort,omu vrea sa vada masina cat mai bine.
Mai astept sugestii de la voi,orice parere este buna si se va tine cont de ea.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate