Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

The Elder Scrolls V: Skyrim

- - - - -
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#19
Uncle_Leo

Uncle_Leo

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 214
  • Înscris: 27.01.2010

View PostLuka_luka, on 24th November 2011, 10:44, said:

Eu il joc pe PS3.

Din punct de vedere grafic, e mult peste Oblivion.

Referitor la complexitate, inca n-am apucat sa joc decat vreo cateva ore. Si mie imi place sa il iau incet, scopul RPG-ului nu e sa-l termini cat mai repede, ci sa te bucuri de tot ce e acolo si, eventual, sa-l reiei cu un alt caracter.

Meniul de inventar e diferit, dar nu atat de diferit incat sa nu te obisnuiesti. Daca sunt familiare meniurile de la Bethesda, e ok.

Ce mi se pare ciudat este ca, desi am jucat putin in opinia mea (doar vreo 2 misiuni plus un dragon omorat), am ajuns deja la level 7. Cam repede totusi...

Jocuri gen Oblivion, Fallout 3, Skyrim, sunt facute sa le joci 1-2 luni de zile. Warrior, pe urma mage, pe urma thief/assassin etc. Level up probabil ca o sa faci mai greu mai incolo, dupa lvl 20. Abia astept sa-l joc si eu, cand oi avea timp. Sper sa-mi mearga cu 2,75 GB RAM in loc de 4 GB.
Misto e sa intri in atmosfera jocului si in povestea lui. De-aia e bine sa joci de la inceput toate Elder Scroll-urile. Si sa citesti cartile etc. Sper sa continue seria Elder Scrolls (ma gandesc c-o vor face, ca e serie de succes), oricum tot peste 4-5 ani ar scoate urmatorul Elder Scrolls. Pana atunci o sa apara si Fallout 4.
Pe forumul oficial, sunt deja 1.500.000 de posturi legate de Skyrim!
http://forums.bethso...-elder-scrolls/

View Postmarius ro, on 24th November 2011, 15:17, said:

Nu stiu cat e de mult, dar trebuie sa fie, ca-s 5 ani din 2006 :).

Diferenta e mare, grafica e cu mai multe detalii la dungeon-uri si in general, ma asteptam la asta dupa ce am vazut cat au progresat cu grafica in Fallout 3.

Edited by Uncle_Leo, 24 November 2011 - 15:38.


#20
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
intre timp am 90 de ore si is lvl 43  :first:
am 100 la sneak, archery si smithing. urmeaza enchanting si alchemy.

#21
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
Eu am level 20 la blocking ,50 la one-handed weapons , la destruction 33 si la heavy armor 25. :lol:

#22
wolfyx17

wolfyx17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 02.12.2010
jocu e ceva de genu: mergi distante foarte lungi si iti apar in cale tot felu de dihanii care iti stau in cale. Jocu asadar are nota 10 la enviorment, dar grafica - texturile sunt slabe. Pt ca altfel nu mergea pe calcu meu :)).

#23
RedStormAG

RedStormAG

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 18.11.2011
Stie cineva de unde pot cumpara torte sau sa le fac?

#24
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
Eu am gasit o torta dupa ce am omarat un bandit.

#25
RedStormAG

RedStormAG

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 18.11.2011

View PostCristi_Matesica, on 2nd December 2011, 14:01, said:

Eu am gasit o torta dupa ce am omarat un bandit.

Si eu am gasit intr-o mina 10 dar nu imi ajung am piedut multe prin tot felul de catacombe.Credeam ca se pot crafta sau cumpara de undeva.

#26
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
la ce naiba iti trebuie torte? :huh:
io ma bucur cand nu-s.
mai gasesti vreo 10 in east company warehouse in solitude

#27
RedStormAG

RedStormAG

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 18.11.2011

View PostPengoon, on 8th December 2011, 14:56, said:

la ce naiba iti trebuie torte? :huh:
io ma bucur cand nu-s.
mai gasesti vreo 10 in east company warehouse in solitude

Da intre timp am descoperit vraja candlelight dar tot mai bine e cu torte,au lumina mai calda.

#28
Manyakul

Manyakul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 30.03.2007
am jucat skyrim ... terminat main quest pe la lvl 39 cu un caracter theif ... partea ciudata e ca e jale  cu jocu asta .... iti mananca timp ... am jucat vreo sapt ca sa termin main questul si ceva pe langa, dar preconizez ca in cel mult o sapt sa termin majoritatea questurilor ... mai ales ca acu harta e descoperita undeva la 70% si merge usor cu fast travel.


ca idee skilurile fara de care nu poti juca jocul asta sunt smithing alchemy si enchanting. daca fara cele doua din urma te mai descurci ... fara smithing esti mort, vreau sa zic ca la 100 smithing cu o potiune de improve 80% si niste iteme cu bonus pe smithing un daedric bow l-am urcat de la 100 dmg la 270 deci un pic de diferenta,


pt theif's guild si dark brotherhood cred ca poti face misiuni la nesfasrit in caz de ai nevoie de bani, asasinatele se rasplatesc cu 1000 gold, si dupa ce faci questurile de baza minunata night mother iti da cam aceleasi tinte cu o repetitivitate de iti vine a f... , dar macar asa faci rost de gold si iti poti traina skilele dorite( in cazul meu a fost light armor), si  fiind maestru ferar nu mai ai probleme cu itemele ... de obicei cele facute de tine depasesc cu mult cele gasite prin dungens,

o chestie naspa e ca nu poti sterge enchantmenturile de pe itemele magice, si daca vrei un enchantment mai bun pt itemul respectiv trebuie sa creezi sau sa gasesti unul asemanator.

finalul la main quest e putin dezamagitor si putin cam week adica questurile de la civil war mi s-au purut cumva mai grele.

ma gandesc sa ma mai fac un caracter pe magie .... desi nu nunt sigur ca o sa fie la fel de fun ca theiful meu.

ca si chestii naspa sunt cateva buguri care te pot face sa tampesti ... gen cadavre care danseaza, esben care nu vorbeste si in consecinta nu iti deschide usa, sageti care nu  trec printre gratii si multe altele

vampir poti ajunge f usor desi nu e deloc recomandabil, varcolac chiar si mai usor desi iar nu recomand ca e mai week decat ca si caracter in sine.

mi se pare foarte diluat in comparatie cu oblivion si morrowind. questurile sunt mai simple si sunt dezamagit de cum au ales cei de la bethesda sistemul de traking al questurilor, era mai misto ala din morrowind unde te apucai sa cauti ca disperatu o pestera pe jumatate de harta.

Edited by Manyakul, 14 December 2011 - 14:55.


#29
cristi_dan

cristi_dan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 02.11.2011
Eu cam am o problema.. Sunt un Dunman, am iesit din orasul initial, si ce-am facut ce n-am facut, am hoinarit toata noaptea(vreo 8 ore reale) prin tinutu' ala, am omorat, am murit, am intrat, am iesit, am ajuns la nivel 3. Dar, cand vreau sa dau fast teleport si sa revin la quest, oriunde sunt garzi care ar trebui sa-mi fie prietene, imi sunt inamici. Fac eu cum fac, dar mai mult de juma' de viata nu reusesc sa-i iau la gardian.
Stau si ma gandesc, e bine ce fac?

#30
wolfyx17

wolfyx17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 02.12.2010
probabil ai furat chestii, daca esti nivel 3 fati caracter nou.

#31
cristi_dan

cristi_dan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 02.11.2011
Am facut char nou, am si omorat primul meu dragon! E foarte tare jocul :)

#32
TurocK

TurocK

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 08.11.2008
Nu stiu de ce lumea ridica in slavi acest joc la grafica. Mie personal imi pare grafica cartonata, prea consolizata (l-am incercat la 1080p si detalii la maxim, totul la maxim si nu m-a uimit cu nimic)
Cat despre joc in sine...tot nu mi-a placut. Adica prostiile cu magi, vrajitori, oameni cu cap de pisica  :deadtongue:  (asta a jost tare  :naughty:  ) si restul. Nu mi-a placut si gata.
Nu pot rezona cu astfel de joc. In schimb Fallout, Fallen Earth, Bioshock (numai prima parte) mi-au placut la nebunie (cel mai mult mi-a placut Fallout 3)
Sunt uimit cum toata lumea ridica in slavi acest joc. Grafica canci, sunet praf, baguit ( ca orice joc Bethesda) si consolizat pana-s maduva oaselor.
Poate sunt eu mai diferit. Asta e

#33
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008
wtf? :w00t:

#34
wolfyx17

wolfyx17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 02.12.2010

View PostTurocK, on 19th December 2011, 13:37, said:

Nu stiu de ce lumea ridica in slavi acest joc la grafica. Mie personal imi pare grafica cartonata, prea consolizata (l-am incercat la 1080p si detalii la maxim, totul la maxim si nu m-a uimit cu nimic)
Cat despre joc in sine...tot nu mi-a placut. Adica prostiile cu magi, vrajitori, oameni cu cap de pisica  :deadtongue:  (asta a jost tare  :naughty:  ) si restul. Nu mi-a placut si gata.
Nu pot rezona cu astfel de joc. In schimb Fallout, Fallen Earth, Bioshock (numai prima parte) mi-au placut la nebunie (cel mai mult mi-a placut Fallout 3)
Sunt uimit cum toata lumea ridica in slavi acest joc. Grafica canci, sunet praf, baguit ( ca orice joc Bethesda) si consolizat pana-s maduva oaselor.
Poate sunt eu mai diferit. Asta e
mie imi place mai mult atmosfera de iarna din skyrim decat aia din fallout

#35
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010
Vroiam sa fac un post in topicul asta, pana am luat o sageata in genunchi.

#36
wolfyx17

wolfyx17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 02.12.2010

View Postevon, on 21st December 2011, 20:49, said:

Vroiam sa fac un post in topicul asta, pana am luat o sageata in genunchi.
e plin netu de expresia asta

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate