Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Un PPC mai special

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Pixelut

Pixelut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 11.08.2005
De obicei sistemele PPC (Pay Per Click) clasice se fac pe un site sau un blog. Nu stiu daca se castiga bine sau nu, dar m-ar tenta sa incerc. Situatia mea e diferita insa. Editez o revista in format PDF, pe care o distribui pe blogul personal. Initial am inceput cu un blog, dar pe urma mi-a venit ideea unei reviste. Din cate stiu genul acesta de publicatii se numeste fanzin. Anyway, revista e redistribuibila, si fanii au preluat-o pe blogurile lor, au postat-o pe Scribd sau au adaugat-o pe DC++ (absolut legal, din moment ce permit redistributia). Asta inseamna ca numarul celor care o citesc este mult mai mare decat cei care o descarca de pe blog. Nu am control asupra siteurilor care au preluat-o si nici asupra mediului DC++. Dealtfel am observat un fenomen invers: cu cat se raspandeste mai mult revista, cu atat traficul de pe blogul meu scade.

Dupa cum stiti, PDF-ul permite linkuri. Intrebarea este daca se poate pune la punct un sistem PPC in interiorul PDF-urilor. AdWords iese din discutie, insa stiu cateva servicii PPC autohtone. As fi tentat sa incerc. Ce ma sfatuiti?

Edited by Pixelut, 11 November 2011 - 13:37.


#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Din cate stiam, site-urile PPC iti ofera un cod ce trebuie inserat in pagina, si nu un singur link.

#3
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006

 ATEU, on 11th November 2011, 14:38, said:

Banii se fac muncind, nu cersind. Mi-e mila de voi.

Tu poti sa mergi la sapa, altii castiga aceiasi bani stand la birou si folosind un PC

#4
ATEU

ATEU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 20.10.2011

 FLORIN_MX, on 11th November 2011, 14:50, said:

Tu poti sa mergi la sapa, altii castiga aceiasi bani stand la birou si folosind un PC
Conteaza si cum. In niciun caz asteptand sa dea Mitica click pe un link amarat.
Pentru ca n-ai muncit cu adevarat in viata ta, ai impresia ca munca=sapa. Haha, suntem in sec XXI, dude...

#5
Pixelut

Pixelut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 11.08.2005

 ATEU, on 11th November 2011, 14:57, said:

Conteaza si cum. In niciun caz asteptand sa dea Mitica click pe un link amarat.
Pentru ca n-ai muncit cu adevarat in viata ta, ai impresia ca munca=sapa. Haha, suntem in sec XXI, dude...

Ok, sa-l ignoram pe tipul cu muncitul. Concret, ce pot face?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate