Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

traseu auto Bucuresti - Budapesta

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
Salutare,

Bucuresti - Budapesta

Am  cautat traseul insa trebuie sa aleg din cele 3 versiuni date de :

1.iGO - Bucuresti - Pitesti - valea Oltului - Sibiu - Deva - Nadlac ------

2.GMaps - Bucuresti - Pitesti - Petrosani - Timisoara - Cenad ------

3.BingMaps - Bucuresti - Pitesti - Craiova - Drobeta - Herculane - Timisoara - Cenad ------


Ma intereseaza starea drumului ,  daca stie cineva (nu aglomeratia costurile sau km)

Multumesc.

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Eu merg de obicei pe

3.BingMaps - Bucuresti - Pitesti - Craiova - Drobeta - Herculane - Timisoara - Cenad

Drumul cred ca e mai lung, dar e mai bun si sunt mai putini "vanatori".

#3
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
De ce nu folsoesti functia cautare?

Ditamai topicul despre starea drumurilor (sectiunea Pasiuni comune -> Auto -> Calatorii auto), pus sus, la importante, nu l-ai vazut?

Sau info starea drumurilor (sectiunea Traveling -> Turism), pus tot sus, la importante?

Sau, cel mai recent
topic similar
din aceasta sectiune?

Din cate stiu, pe varianta Drobeta inca se lucreaza la drum. E bunicel spre bun, dar eu nu as recomanda. As alege varianta 'clasica' pe Valea Oltului. Chiar daca este posibil sa fie ceva aglomeratie in vama Nadlac. Acum insa tu mergi nu eu, deci, decizia iti apartine. Date ai deja, cat de cat, suficiente. Drum bun!

PS. Vezi ca mai exista un numar de telefon al Comandamentului de Iarna, cu info despre starea drumurilor (care sunt in lucru, care sunt inchise, incidente in trafic, blocaje din cauza vremii nefaviorabile sau accidente etc).

#4
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
Am facut subiectul asta ca nimeni nu a mai dat pana acum o alegere din 3 versiuni - cele mai uzitate zic eu.
Search am dat dar cred ca softpedia trebuie sa isi mai imbunatateasca functia asta :D
Bineinteles ca am gasit si raspunsuri care pe mine nu m-au satisfacut in totalitate.

Multumesc de raspunsuri.

Edited by virtualx, 11 November 2011 - 12:11.


#5
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,112
  • Înscris: 14.09.2007
Valea Oltului all the way.Daca pleci noaptea , te duci intins in 7-8 ore pana la Nadlac.

#6
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
da, noaptea vreau , am uitat sa mentionez

#7
realnick

realnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 22.10.2007

 virtualx, on 11th November 2011, 17:49, said:

da, noaptea vreau , am uitat sa mentionez
eu am fost asta vara pe valea oltului.vreo 7 ore pana la Nadlac.Am prins un transport gabarit depasit vreo 25 de km...si n rest traseu de Romania.Pe la severin am fost acum o luna,cred ca s-au terminat lucrarile...soseaua e super...dar traseul e destul de lung.Cred ca valea oltului rulez .Drum bun.

#8
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005

 realnick, on 11th November 2011, 18:00, said:

eu am fost asta vara pe valea oltului.vreo 7 ore pana la Nadlac.Am prins un transport gabarit depasit vreo 25 de km...si n rest traseu de Romania.Pe la severin am fost acum o luna,cred ca s-au terminat lucrarile...soseaua e super...dar traseul e destul de lung.Cred ca valea oltului rulez .Drum bun.

am fost si eu , dar pana la Deva ...cel mai departe a fost Suplacu de Barcau

asta e - Valea Oltului sigur ....nu stiu cum o sa fie cu < ceata > noaptea prin decembrie  :naughty:

#9
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,112
  • Înscris: 14.09.2007
Ei,cum o sa fie:Daca te cunosti pe tine si esti bazat pe masina n-are cum sa fie decat bine.
In functie de experienta la volan poti face drumul dintr-o bucata sau cu pauza la Arad.Eu am plecat la 22din constanta si pe la 9:30-10 eram pe centura Budapestei , cu o pauza de mancat la unguri pe autostrada .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate