Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

cu elevii la roma

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
grosujana

grosujana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.10.2009
Buna,

Sosesc cu 14 elevi la Roma pe data de 9 aprilie 2012.

Suntem cazati la hotel SISTO V. Va rog sa-mi spunet cum pot ajunge la Vatican de la acest hotel> Cum pot rezerva din Romania bilete pt Vatican , Colosseum si Forumul roman.  Unde pot mergesa manacam ceva in genul  autoservire , dar cu posibilitatea de asta la masa.


Va rog sa-mi raspundet la adresa [email protected]


Va multumesc anticipat,


Jana Grosu

#2
danielfp

danielfp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 24.04.2010
Doamna profesoara, asa se fac excursiile?
Folositi Google Maps.

#3
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Danielfp, esti foarte de ajutor, bravo :habarnam:!!!

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Până să ajungeți să vizitați locații istorice, interesați-vă de faptele actuale din Roma ...

Pe jos până la stația Gemelli pentru tren FR3 -> 3 stații coborâre la Valle Aurelia și pe jos până la Vatican 5 minute. De la aceeași stație Valle Aurelia, metroul linia A până la stația Termini și acolo schimbare cu linia B până la stația Colloseum încă 2 stații. Forumul Roman e la 2 pași de Colloseum.


#5
grosujana

grosujana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.10.2009
Multumesc mult ,


Jana Grosu

Buna dev,

Multumesc ca mi-ai luat apararea . Dl danielfp , se vede ca  nu vrea sa fie de ajutor.   Daca poti sa ajuti un om ajuta-l , daca nu , macar nu-l incurca mai tare .


Pupici de la  14 pici + unul de la mine

Jana Grosu



Multumesc pentru sfaturi , d-le Daniel


Cu siguranta ca am auzit de google maps , dar ele nu te informeaza, din pacate, ca ,vrand asa afli  ceva  despre o anumita locatie , poti sa dai si peste oameni ca dumneavoastra care mai mult incurca decat sa fie de ajutor.


La revedere,

Jana Grosu

Multumesc pentru sfaturi , d-le Daniel


Cu siguranta ca am auzit de google maps , dar ele nu te informeaza, din pacate, ca ,vrand asa afli ceva despre o anumita locatie , poti sa dai si peste oameni ca dumneavoastra care mai mult incurca decat sa fie de ajutor.


La revedere,

Jana Grosu

#6
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 05.11.2009

View Postgrosujana, on 10th November 2011, 21:27, said:

Buna,

Sosesc cu 14 elevi la Roma pe data de 9 aprilie 2012.

Suntem cazati la hotel SISTO V. Va rog sa-mi spunet cum pot ajunge la Vatican de la acest hotel> Cum pot rezerva din Romania bilete pt Vatican , Colosseum si Forumul roman.  Unde pot mergesa manacam ceva in genul  autoservire , dar cu posibilitatea de asta la masa.
Va rog sa-mi raspundet la adresa [email protected]
Va multumesc anticipat,
Jana Grosu

Aici sunt muzeele si exista si posibilitatea de a rezerva biletele. Exista pentru fiecare muzeu tipul de rezervare - pret redus, pret intreg sau free. Apoi pe www.google.it introdus muzeul pentru aflarea nr. de telefon sau a e-mail-ului. La grupuri au si gratuitati. Pana in aprilie mai este, asa ca am sa trimit pe mail ce gasesc. Eu plec pe 2 aprilie 2012.

#7
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,714
  • Înscris: 11.01.2005

View Postgrosujana, on 10th November 2011, 21:27, said:

Suntem cazati la hotel SISTO V. Va rog sa-mi spunet cum pot ajunge la Vatican de la acest hotel.
Este destul de departe pozitionat acest hotel, puteati gasi ceva mai comod, eventual aproape de o gura de metrou !

Strict la intrebarea de transport Hotel - Vatican:

Varianta 1 (cu trenul) 7.3 km:

a. pe jos de la Hotel, pana la Gara Gemelli
b. iei trenul FR3 (Ostiense (FR)) - 4 statii
c. te dai jos in statia San Pietro
d. pe jos pana la statia P.ZA STAZIONE S. PIETRO (FR)  - 150 m
e. iei autobuzul nr. 64 (TERMINI (MA-MB-FS)) - 5 statii - circula din 5 in 5 minute  
f. te dai jos la statia ACCIAIOLI
g. pe jos pana pe la capatul stazii Via della Conciliazione care da in Piata San Pietro


Varianta 2 (cu autobuz) 7 km:

a. pe jos pana la statia PINETA SACCHETTI/MONTIGLIO - 150 m
b. iei autobuzul nr. 994 (STAZ.NE METRO VALLE AURELIA (MA)) - 9 statii - circula din 12 in 12 minute
c. te dai jos la statia L.GO BOCCEA
d. iei autobuzul nr. 46 (PZA SAN MARCO) - 12 statii - circula din 10 min in 10 minute
e. te dai jos la statia ACCIAIOLI
f. pe jos pana pe la capatul stazii Via della Conciliazione care da in Piata San Pietro

Sursa: AICI

Attached Files



#8
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 05.11.2009

View Postgrosujana, on 10th November 2011, 21:27, said:

Buna,

Sosesc cu 14 elevi la Roma pe data de 9 aprilie 2012.

Suntem cazati la hotel SISTO V. Va rog sa-mi spunet cum pot ajunge la Vatican de la acest hotel> Cum pot rezerva din Romania bilete pt Vatican , Colosseum si Forumul roman.  Unde pot mergesa manacam ceva in genul  autoservire , dar cu posibilitatea de asta la masa.
Va rog sa-mi raspundet la adresa [email protected]
Va multumesc anticipat,
Jana Grosu
Scuze dar am uitat sa pun link-urile. oricum am trimis un mesaj pe mail.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate