Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

cel mai dependent MMORPG

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
gheruta1997

gheruta1997

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 21.08.2011
salut!!!!

care a fost MMORPG-ul acela care va tinea lipit de pc ore,zile,nopti,saptamani,luni........

incep eu:

Metin2 vreo 2 ani (regret ziua in care m-am apucat de acel joc de cacao :thumbdown: )

4story vreo 6 luni (gameplay frumusel)

si ultimul dar nu cel din urma......

WoW 7 luni deocamdata( inca joc si chiar joc cate 4-5 ore pe urma pauza..pe urma iar wow  :naughty:  )

#2
pixu_i33

pixu_i33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 03.11.2009
Nu am jucat niciodata un MMORPG. Motivul? Nu am vrut sa devin dependent de el. Stiu o gramada care stau in fata calculatorului non-stop (de la 6 ore in sus) si se joaca toate prostiile astea de jocuri care te fac sa uiti sa te duci si la baie.

Mesajul meu: Get a life!

#3
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010
Ce-i ala MMORPG? :huh:

#4
pixu_i33

pixu_i33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 03.11.2009
http://ro.wikipedia....

#5
Becoming

Becoming

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 21.09.2009

View PostMUR_I0NUT, on 10th November 2011, 18:58, said:

Ce-i ala MMORPG? :huh:

MMORPG= Massively multiplayer online role-playing game

#6
remyyy

remyyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 31.08.2011
A fost o perioada - Conquer Online. Imi pare rau deja de tot timpul pierdut. Acuma,nu vad rostul unui asemenea joc~pierdere de timp.. <_< ...

#7
Motorhead

Motorhead

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 871
  • Înscris: 17.12.2006
World of Warcraft si eu, dar iti trece dupa o perioada, acum mai joc ocazional de obicei cand ma duc acasa de la facultate. Ma plictisesc rapid. Bine nici cand jucam nu eram foarte persistent, jucam o saptamana apoi vreo 2 imi era sila sa intru. :)

#8
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009
Pierdere de timp dupa parerea mea... nu stiu daca se incadreaza DarkOrbit la MMORPG (cred ca da, ca erau servere multe, jucatori de pe tot globul). Jucam si 7 ore pe zi, ca nebunu'. Nu m-as mai juca acum nici platit.

#9
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
Am jucat wow vreo 2 zile. Cred ca si metin2. Nu m-a prins niciunul.

#10
reddevilnb1

reddevilnb1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 13.12.2007
Cabal Online am jucat un an si ceva pe oficial si pe servere private!
Dekaron am jucat mai mult pe servere private in jur de 3-4 luni!

#11
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 24.05.2007
King of Chaos
De asta m-am apucat prin 2003 (cand eram in facultate si ma plictiseam in camin) si am facut si performanta...la un moment dat eram in Top 100 (cam pe locul 85) in conditiile in care il jucau 150.000 membri. Partea buna la un astfel de joc este ca ai posibilitatea de a intra intr-o alianta / comunitate / gilda / etc... si poti cunoaste noi indivizi cu care apoi sa ai si alte chestii de discutat in afara jocului...sau poti ajuta dezvoltand tot felul de softulete sau un forum...

Pot spune ca m-au ajutat in urmatorul fel - urcand pe scara ierarhiei intr-o alianta, am ajuns administrator de forum, am dezvoltat cu alti programatori niste software-uri de automatizare a jocului, iar cand am ajuns seful aliantei (da, am fost si asa ceva, si am urcat de jos, ca simplu membru) am avut de a face si cu redesignul forumului si al site-ului aliantei.

Astazi sunt designer / developer web...primele mele site-uri raman cele facute ca simplu amator/incepator pentru alianta pe care o conduceam.

#12
Diabolik_01

Diabolik_01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 17.09.2007
Mu Online

Tot prin 2003 , am ajuns de la un newb. care nu stia nimic la un Game Master, d0h old times.

Din 2007 incoace'  wow cat de cat dar nu-mi place cataclysm deci I quit.

#13
Kanghu

Kanghu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 20.03.2011
Sa fiu sincer, in ultimii 3 ani am jucat cam tot ce este popular pe piata MMORPG`urilor F2P, si nu am jucat hardcore nici unul si probabil nu voi face asta. Inca mai sunt jucator de ocazie si sincer, joc un joc 1-2 ore .. dupa devine chiar boring si repetitiv. Desigur, exista si jocuri pentru care joc mai mult(ex. Minecraft, idk why) dar exista lucruri mai bune de facut.

#14
stolennn1

stolennn1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.11.2011
mmorpg-uri care chiar m-au facut sa devin addicted au fost: aion (oficial) , forsaken world(f2p) si allods online(f2p)

#15
degitel

degitel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 23.12.2010
Cred ca orice jucator de mmorpg o sa-ti zica, la ceva timp dupa ce a scapat de dependenta creata de joc, ca regreta timpul pierdut. Ma rog, mai sunt si cazuri fericite, se pare, dar cu siguranta rare (felicitari, blue_wings!). :)

Eu am jucat cateva mmorpg-uri in decurs de 2 ani  (Metin 2, World of Kung Fu, WoW) si stiu de satisfactia de care ai parte cand le joci. Acest gen de joc se foloseste de dorinta omului de a fi superior in fata altora si iti ofera tot felul de item-uri si puteri care sa te tina in lant - lucruri care se obtin (sau nu) doar dupa nenumarate ore petrecute in fata calculatorului.

E important pentru jucatori sa inteleaga ca aceste jocuri nu/rareori le ofera educatie si ca socializarea online nu o poate inlocui pe cea din lumea reala. In plus, sedentarismul poate duce la un noian de probleme de sanatate.

Sfatul meu, pentru cei care inca nu s-au debarasat de aceasta experienta (aparent placuta dar atat de daunatoare), este sa inceapa sa o faca. Gasiti-va alta dependenta, mai putin periculoasa.

#16
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010
metin2,dar jucam cam 3 luni de zile,apoi pauza vreo 2, tot asa.
Wow am jucat ceva timp,nu ma captivat absolut deloc wotlk ,iar cand am trecut pe cataclysm mi-a placut noile update-uri dar nu mi-a placut ca pe private sunt foarte multe bug-uri si chestii naspa,daca as avea bani mi-as cumpara wow :D cataclysm e chiar super.
Counter strike am jucat o perioada maricica :)... gta san andreas multiplayer.
Dar nu cred ca am jucat vreodata vre-un joc pe o perioada mai mare de 5 luni,fara sa ma opresc.

#17
alwayshight

alwayshight

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.03.2014
Salutare,

Daca sunteti in cautare de un MMORPG frumos, va recomand Archlord. Jocul este free to play, il gasiti pe www.justac.net.
Va las un filmulet facut de mine ca sa aveti o idee cum arata jocul. Daca va place, un like & subscribe m-ar ajuta.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NcVTxzAVuBg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Enjoy !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate