Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Dobrogea TV

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

Ordinea de zi a ședinței de joi, 3 noiembrie  2011, ora 10.30.

1. Solicitare  licență audiovizuală prin rețele de comunicații electronice:  
  • S.C. Media Consulta Internațional S.R.L. București pentru Dobrogea TV.
Sursa: C.N.A.

Edited by megafanro, 03 November 2011 - 16:40.


#2
musso

musso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 27.06.2005

 megafanro, on 3rd November 2011, 16:39, said:

licență audiovizuală prin rețele de comunicații electronice

adica prin internet???

#3
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006
Pe cablu/satelit.

PS Media Consulta astia nu sunt tot de la Elan citire? ca tot ei conduc si "celebra" Scoala de TV si film Tudor Vornicu (daca ar sti Vornicu la ce ii folosesc astia numele... :vampire: )

#4
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 pufonel, on 3rd November 2011, 17:27, said:

Pe cablu/satelit.

PS Media Consulta astia nu sunt tot de la Elan citire? ca tot ei conduc si "celebra" Scoala de TV si film Tudor Vornicu (daca ar sti Vornicu la ce ii folosesc astia numele... :vampire: )
Adica ?

#5
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006
Adica nu se mai face televiziune ca pe vremea lui Vornicu, si mi se pare nepotrivit sa folosesti numele lui pentru o scoala de televiziune cel putin dubioasa. Dar deja suntem cam pe langa topic.

#6
cristijuru

cristijuru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 22.03.2012
Am vazut postul de atunci de cand a fost initiat si cand tocmai ma inscrisesem la Scoala Tudor Vornicu. Nu am vrut sa itnru intr-o polemica fara sorti de izbanda mai ales ca habar nu aveam nici cine este Media Consulta, nu stiam mare lucru nici despre Elan. Vazusem doar lista d erpofesori si citisem si pe net, in alte locuri, lucruri bune despre ei.
Acum, dupa atata timp ma intorc si va raspund: nu trebuie sa dam cu pietre doar pe vorbe. Eu am terminat Scoala Tudor Vornicu si acum sunt cameraman la Pro Tv. Am avut profesori buni, am facut practica serioasa si diploma pe care am primit-o ne-a ajutat sa ne angajam, nu doar s-o punem in rama. Si eu si toti cei 300 de absolventi care s-au angajat in televiziune si companii media suntem pe site-ul scolii, cu nume, prenume si poza ca marturie a faptului ca scoala pe care am facut-o conteaza.
Ca nu iti garanteaza nimeni postul, asta este altceva. La nici o lat scoala nu iti garanteaza nimeni postul sau cheful de muncaPosted Image

#7
adrianbatran

adrianbatran

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 11.09.2013
Asa este CristiJuru, ce conteaza a cui este scoala si ce legatura are asta cu procesul de educatie. In sprijinul pledoariei tale vin si eu cu un exemplu: Si vecina noastra de strada, Cristina Stan , care acum este reporter la Prahova Tv a terminat Scoala de televiziune Tudor Vornicu. q.e.d

#8
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,461
  • Înscris: 17.06.2007
Dobrogea tv a fost achizitionata de miliardarul Comanescu, in acest fel iese de sub tutela Romania tv si devine independenta, atat din punct de vedere editorial cat si politic (scapa orasul Constanta de manevrele partidului rosu).  http://www.replicaon...ogea-tv-230855/

Edited by donmarinica, 13 July 2015 - 22:18.


#9
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Sa vedem ce interese apar acum :)

#10
SVI96

SVI96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,695
  • Înscris: 22.10.2018
O porcărie de televiziune. La banii patronului trebuia să fie ceva oau, când colo în afară de câteva știri, în rest reluări la greu. Nu înțeleg de ce mai emite.

#11
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,461
  • Înscris: 17.06.2007
La fel și Dotto tv. Reluări peste reluări. Cel puțin la Dobrogea TV mai vezi 2-3 misiuni în direct. La Dotto nimic.

#12
SVI96

SVI96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,695
  • Înscris: 22.10.2018

 donmarinica, on 10 ianuarie 2023 - 16:54, said:

La fel și Dotto tv. Reluări peste reluări. Cel puțin la Dobrogea TV mai vezi 2-3 misiuni în direct. La Dotto nimic.
Corect,  Dotto tv ca și Litoral tv împreună cu Dobrogea tv consuma curent degeaba. Sunt curios cam ce audiență au aceste posturi locale.

#13
popadanut1997

popadanut1997

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 12.11.2022
Ce se difuzeaza pe Dobrogea TV?
SVI96, ai reinviat un topic pe care nu s-a mai postat din 2015

#14
SVI96

SVI96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,695
  • Înscris: 22.10.2018

 danutpopa222, on 11 ianuarie 2023 - 13:21, said:

Ce se difuzeaza pe Dobrogea TV?
SVI96, ai reinviat un topic pe care nu s-a mai postat din 2015
Multe, foarte multe reluări ale unor emisiuni difuzate cu ani în urmă. Cum spunea și colegul în comentariul de mai sus, în afară de două, trei emisiuni de actualitate și câteva știri.

#15
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,461
  • Înscris: 17.06.2007
Litoral Tv nu a fost cumpărat de Mohamed Murad acum ceva timp și urma să fie transformat în canal regional, varianta HD? Dotto tv începuse bine dar acum e praf. Oricum sunt mult mai bune decât Alfa Media și Media tv, ambele din Medgidia. Acolo e jale mare fraților, începând de la calitatea transmisiei (cam cum emitea SOTI TV prin anii 90) până la emisiuni.

Edited by donmarinica, 11 January 2023 - 14:15.


#16
SVI96

SVI96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,695
  • Înscris: 22.10.2018

 donmarinica, on 11 ianuarie 2023 - 14:15, said:

Litoral Tv nu a fost cumpărat de Mohamed Murad acum ceva timp și urma să fie transformat în canal regional, varianta HD? Dotto tv începuse bine dar acum e praf. Oricum sunt mult mai bune decât Alfa Media și Media tv, ambele din Medgidia. Acolo e jale mare fraților, începând de la calitatea transmisiei (cam cum emitea SOTI TV prin anii 90) până la emisiuni.
Păi și la cumpărat degeaba, nu este nicio diferență față de ce era înainte la litoral tv, același calapod ca și la Dobrogea tv, patroni plini de bani, televiziuni mediocre, ca să nu spun penibile, efectiv nu ai ce să vezi pe cele trei televiziuni enumerate de mine. Cele de la Medgidia nici nu le am în grila de programe ale televizoarelor, știu cât de varză sunt și alea.

#17
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Pe Dotto TV am mai văzut câteva știri și emisiuni mai de actualitate, dar nu e cine știe ce post TV. Despre Alpha Media și Media TV, pot să zic că sunt praf, cel puțin din punct de vedere tehnic. Primul emite în 4:3, iar altul abia se chinuie să emită 16:9, dar ambele au o calitate aproape de VHS.

#18
SVI96

SVI96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,695
  • Înscris: 22.10.2018

 AndReW99, on 11 ianuarie 2023 - 15:46, said:

Pe Dotto TV am mai văzut câteva știri și emisiuni mai de actualitate, dar nu e cine știe ce post TV. Despre Alpha Media și Media TV, pot să zic că sunt praf, cel puțin din punct de vedere tehnic. Primul emite în 4:3, iar altul abia se chinuie să emită 16:9, dar ambele au o calitate aproape de VHS.
Totuși Neptun tv așa cum era,  nu se compara sub nicio formă cu actualele televiziuni locale, cel puțin din Constanța. Ăia aveau emisiuni diverse, multe în direct, știri de actualitate nu ca dotto tv care dă știri de acum două trei luni înregistrate și reluate la nesfârșit. Chiar nu înțeleg, să dai buletine de știri de dinainte de Crăciun...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate