Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 

Moartea domnului Lazarescu (2005)

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#37
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005

subsemnatu, on Oct 7 2005, 09:41, said:

Aici ai dreptate! Din pacate scenaristul  Mortii dlui Lazarescu nu a fost de aceeasi parere! :smoke:
Ai probleme de personalitate? Tu de ce postezi contra de fiecare data cand cineva sustine ca e de rahat? :blink:

Si chiar e de rahat! Asta ca sa stau on-topic pe threadul asta! B)
Subscriu, filmul asta sucks big time.. :death:  :death:  :death:
Nici macar de socat nu m-a socat am vazut eu altele si mai rele..

#38
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

subsemnatu, on Oct 7 2005, 10:41, said:

Ai probleme de personalitate? Tu de ce postezi contra de fiecare data cand cineva sustine ca e de rahat? :blink:
ma enerveaza genul de persoane (ca tine) care nu sunt in stare sa accepte ca sunt si alte pareri. poti sa spui ca nu ti-a placut si sa argumentezi, caz in care nu m-as supara, dar nu, nu e de nivelul tau.

:death:

gata, esti un troll si nu o sa-ti mai raspund pe threadul asta.

#39
subsemnatu

subsemnatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 934
  • Înscris: 21.07.2005

zuppy, on Oct 7 2005, 10:53, said:

ma enerveaza genul de persoane (ca tine) care nu sunt in stare sa accepte ca sunt si alte pareri. poti sa spui ca nu ti-a placut si sa argumentezi, caz in care nu m-as supara, dar nu, nu e de nivelul tau.

:death:

gata, esti un troll si nu o sa-ti mai raspund pe threadul asta.

<{POST_SNAPBACK}>

Pai eu mi-am spus parerea, am argumentat si am dat si niste exemple de idei! =>Sunt troll! :proud: Vino sa ma vezi Pollux! Ai fi mandru... :smoke:

Tu ai zis ca e misto filmu, n-ai argumentat dar "incerci" sa iti impui oarecum parerea(fara prea mare succes) => "zuperman"? :smoke:

Te enerveaza? Pai de ce? Ca nu-mi place filmu'? Incearca sa faci pe "zuperman" si deschde-mi ochii largi inchisi ca sa vad si eu arta... :lol:

#40
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Orice viitor atac la persoana (sau jignire) va fi urmat de o perioada destul de lunga de stat pe bara. Comentati filmul si nimic mai mult, fiecare este liber sa aibe parerea lui pe care o poti accepta sau nu FARA a va lua la harta.
This is your first and final warning! <_<

#41
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 03.06.2005

subsemnatu, on Oct 7 2005, 10:29, said:

A raspuns mufa inainte! :smoke:

- Imagine de cacao
- Dialoguri de rahat
- Subiect tampit
- Pariu ca s-au implicat si unele partide politice la finantarea filmului. :notangel:

Cam astea ma deranjeaza! :smoke:

<{POST_SNAPBACK}>


finantat de cine? nenea...dumneavoastra cand afirmati o chestie o ganditi inainte?
finantat de psd ca sa-l dea in timpu guvernarii pnl-pd?
finantat de pnl-pd ca sa-l dea in timpu guvernarii psd?

#42
subsemnatu

subsemnatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 934
  • Înscris: 21.07.2005

none, on Oct 7 2005, 11:45, said:

finantat de cine? nenea...dumneavoastra cand afirmati o chestie o ganditi inainte?
finantat de psd ca sa-l dea in timpu guvernarii pnl-pd?
finantat de pnl-pd ca sa-l dea in timpu guvernarii psd?

<{POST_SNAPBACK}>

Si lista de partide poate continua...  :coolspeak: Asta in caz ca nu s-au desfiintat celelalte!
Si oricum era o presupunere...mai raman 2% sanse sa nu fi fost finantat de un partid politic sau de cineva in interes politic... :smoke:

#43
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

subsemnatu, on Oct 7 2005, 11:10, said:

Pai eu mi-am spus parerea, am argumentat si am dat si niste exemple de idei! =>Sunt troll! :proud: Vino sa ma vezi Pollux! Ai fi mandru... :smoke:
ai argumentat pe naiba... ai zis doar ca e de rahat. (sau ceva in genul asta, nu conteaza formularea conteaza felul in care o spui). inteleg ca exista oameni care au o alta parere si o respect, dar respecta si tu celelalte pareri. tot ce ai facut tu e sa-ti arati dispretul fata de aceste pareri.

subsemnatu, on Oct 7 2005, 11:10, said:

Te enerveaza? Pai de ce? Ca nu-mi place filmu'? Incearca sa faci pe "zuperman" si deschde-mi ochii largi inchisi ca sa vad si eu arta... :lol:
esti o cauza pierduta oricum.

Edited by zuppy, 07 October 2005 - 12:22.


#44
subsemnatu

subsemnatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 934
  • Înscris: 21.07.2005

zuppy, on Oct 7 2005, 13:21, said:

ai argumentat pe naiba... ai zis doar ca e de rahat. (sau ceva in genul asta, nu conteaza formularea conteaza felul in care o spui). inteleg ca exista oameni care au o alta parere si o respect, dar respecta si tu celelalte pareri. tot ce ai facut tu e sa-ti arati dispretul fata de aceste pareri.
esti o cauza pierduta oricum.

<{POST_SNAPBACK}>

Am argumentat! Ia fa un loop aici! :smoke:

Si uite respect: "Ma bucur ca tie iti place filmul asta! Din pacate pentru mine este naspa!" :death:

Eu nu am dat la nimeni in cap ca de ce ii place...Si ai zis ca nu mai vorbesti cu mine! :smoke:

#45
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

subsemnatu, on Oct 7 2005, 14:06, said:

ai zis ca nu mai vorbesti cu mine! :smoke:
am mintit  :crying:

#46
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Ce iti spune cuvantul/cuvintele film independent? intrebarea adresata lui subsemnatul...
CUMva sponsorizat de partide politice...? Cu ce scop daca e asa cum spui tu?
Oricum "- Pariu ca s-au implicat si unele partide politice la finantarea filmului. :notangel: " ramane a huge dumă...

#47
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Deci, meritã sã dãm 60.000 pe bilet ca sã-l vedem? Cã posterul este unul foarte reuºit.. pe mine m-a convins sã-l vizionez, însã ce citesc pe aici,  nu prea..

#48
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

One of Them, on Oct 7 2005, 15:05, said:

Deci, meritã sã dãm 60.000 pe bilet ca sã-l vedem? Cã posterul este unul foarte reuºit.. pe mine m-a convins sã-l vizionez, însã ce citesc pe aici,  nu prea..

<{POST_SNAPBACK}>

asta e dupa decizia ta...nu te pot obliga sa mergi desi iti recomand daca esti un gurmand de filme romanesti cu probleme romanesti...dar daca nu...te rog sa nu mergi, ca apoi iar auzim "URASC filmul asta, dispretuiesc actorii, scenariul etc..." (fara intentie de a jigni pe cineva) ... ramane decizia ta...

#49
subsemnatu

subsemnatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 934
  • Înscris: 21.07.2005

M0n0, on Oct 7 2005, 15:48, said:

Ce iti spune cuvantul/cuvintele film independent? intrebarea adresata lui subsemnatul...
CUMva sponsorizat de partide politice...? Cu ce scop daca e asa cum spui tu?
Oricum "- Pariu ca s-au implicat si unele partide politice la finantarea filmului. :notangel: " ramane a huge dumă...

<{POST_SNAPBACK}>

Imi spune ca trebuia sponsorizat cumva... :smoke: Zeir iz za big problem! B) Intrebarea care mi-o pun e : "cine a data banii de sponsorizare si de ce?Doar de amorul artei?" De aici am ajuns la concluzia ca poate sponsorizarea a fost facuta de oameni politici. N-am zis ca sunt 100% sigur, ci doar am tras o concluzie.

Cu ce scop? Foloseste-ti imaginatia! Sa zicem pentru a sensibiliza! :blink:

Intr-adevar posterul este destul de reusit si te duce cu gandul la o comedie. Cand am vazut eu filmul, la asta ma asteptam. Nu citisem nici un review.

Dupa ce l-am vazut mi-o parut rau ca mi-am pierdut timpul! Sincer sa fiu nu demult am fost si eu la urgente si nu se purtau oamenii nici cu boschetarii raciti cum se purtau cu Lazarescu Dante Remus! Chiar ziceam ca ar trebui sa fie izolati, insa doctorii se temeau sa faca lucrul asta. Asa ca sistemul sanitar nu-i bas chiar asa! Si de aici nemultumirea mea fata de idee filmului. Sorry dar probabil nu impartasim aceleasi sentimente! :smoke:

#50
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 03.06.2005

M0n0, on Oct 7 2005, 16:55, said:

asta e dupa decizia ta...nu te pot obliga sa mergi desi iti recomand daca esti un gurmand de filme romanesti cu probleme romanesti...dar daca nu...te rog sa nu mergi, ca apoi iar auzim "URASC filmul asta, dispretuiesc actorii, scenariul etc..." (fara intentie de a jigni pe cineva) ... ramane decizia ta...

<{POST_SNAPBACK}>

lasa-l ma se se duca. doar nu se duce pe banii tai.
daca o sa-i placa sau nu asta o sa ne-o spuna dupa ce se va fi intors de la film.
vizionare placuta!

#51
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

subsemnatu, on Oct 7 2005, 16:22, said:

Imi spune ca trebuia sponsorizat cumva... :smoke: Zeir iz za big problem! B) Intrebarea care mi-o pun e : "cine a data banii de sponsorizare si de ce?Doar de amorul artei?" De aici am ajuns la concluzia ca poate sponsorizarea a fost facuta de oameni politici. N-am zis ca sunt 100% sigur, ci doar am tras o concluzie.

Cu ce scop? Foloseste-ti imaginatia! Sa zicem pentru a sensibiliza! :blink:

<{POST_SNAPBACK}>


Sa zicem ca au fost "sponsorizati" ... oricum cei mai multi bani au fost dati actorilor pentru prestatie...in nici un caz pe pelicula sau camera sau luminca...etc...
si film mai bun de atat oricum nu iesea...

Edited by M0n0, 07 October 2005 - 19:25.


#52
annie_7

annie_7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 24.07.2005

One of Them, on Oct 7 2005, 15:05, said:

Deci, merit&atilde; s&atilde; d&atilde;m 60.000 pe bilet ca s&atilde;-l vedem? C&atilde; posterul este unul foarte reu&ordm;it.. pe mine m-a convins s&atilde;-l vizionez, îns&atilde; ce citesc pe aici,  nu prea..

<{POST_SNAPBACK}>



http://www.outnow.ch.../infos/?m=42426


rating max pe unul  dintre cele mai bune site-uri de specialitate.

nu pt ca ar fi un film exotic sau cu o tema aparte pentru vestici, pentru ca ar fi mizerabil sau militant anti-sistem ci pt ca e un film binefacut. punct.

e un film bun care poate sa placa unora sau poate sa fie urat de altii, reusind sa le ramana tututor in minte

#53
Mr. Grumpy

Mr. Grumpy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 30.09.2002
M-a impresionat profund. Te trece prin toate starile de mila, apatie si frustrare. Are o atmosfera gri, apasatoare. Ca iubitor de animale n-am putut sa nu fiu miscat de singurele scene in care batranul Lazarescu este fericit, alaturi de pisicile sale... la care, desi terminat de durere si umilinta, se gandeste cu ingrijorare si cand este luat la spital.

Evident ca-i un film foarte atipic. Poate fi considerat chiar un documentar. In contextul in care multe din noile filme mi-au devenit gretoase, asta a fost cu adevarat un deliciu. Si e atat de ROMANESC! Trebuie sa recunosc totusi ca daca acelasi subiect era abordat intr-un film strain, nu mai avea atata savoare.

#54
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
Eu unul cred ca cu greu se va putea face un film mai nasol ca asta din toate punctele de vedere: imagione, sunet, subiect, final, titlu...
Practic daca stii din titlu ca ala o sa moara ce rost mai are sa mai vezi filmul ???[

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate