Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Inlocuire parte audio dintr-un film

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
autoplayer

autoplayer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,485
  • Înscris: 08.01.2010
Am o inregistrare care nu are probleme la partea video dar la audio erau niste zgomote de fond deranjante. Asa ca am extras sunetul si am sters partea aia. Si am ajuns la partea in care ar trebui sa pun sunetul modificat de mine in locul celui original. Stie cineva cum pot face asta (si ce program as putea folosi la asa ceva) ca sa nu se modifice foarte mult dimensiunea initiala a video-ului (video-ul are 550 mB, iar sunetul 200 mB (mai poate fi redus spatiul ocupat de acesta daca e nevoie)) si nici  calitatea clipului sa nu scada foarte mult? Multumesc!

Edited by autoplayer, 28 October 2011 - 16:02.


#2
masterbeta

masterbeta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 08.07.2010

View Postautoplayer, on 28th October 2011, 17:01, said:

Am o inregistrare care nu are probleme la partea video dar la audio erau niste zgomote de fond deranjante. Asa ca am extras sunetul si am sters partea aia. Si am ajuns la partea in care ar trebui sa pun sunetul modificat de mine in locul celui original. Stie cineva cum pot face asta (si ce program as putea folosi la asa ceva) ca sa nu se modifice foarte mult dimensiunea initiala a video-ului (video-ul are 550 mB, iar sunetul 200 mB (mai poate fi redus spatiul ocupat de acesta daca e nevoie)) si nici  calitatea clipului sa nu scada foarte mult? Multumesc!
incearca asta in Adobe premier pro.. soft pentru montaj video cred ca o sa poti inlocui partea audio

#3
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,469
  • Înscris: 28.09.2011
daca inregistrarea e avi, foloseste virtualdubmod si dupa ce ai inlocuit+sters streamul respectiv, la save as sa nu uiti sa alegi direct stream copy.
daca e mkv sau poti salva ca mkv, indiferent de fisierul sursa, foloseste mkvmergegui. cel mai simplu e cu mkvmerge gui.
in ambele cazuri fisierul video e neatins si dureaza 2-3 minute toata chestia.

Edited by XrainX, 28 October 2011 - 16:13.


#4
autoplayer

autoplayer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,485
  • Înscris: 08.01.2010
Am niste probleme cu virtualdubmod (imi zice ca din cauza xvid (sau cv de genu') nu poate decoda si vrea sa schimbe ceva pe acolo (ceea ce nu stiu daca e bine asa ca mai bine nu schimb nimic)) -> fisierul e *.avi. Ma duc sa cumpar Adobe premier pro si revin cu rezultatul.

Edited by autoplayer, 28 October 2011 - 16:19.


#5
MaxDemian

MaxDemian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 02.01.2011

View Postautoplayer, on 28th October 2011, 17:01, said:

Am o inregistrare care nu are probleme la partea video dar la audio erau niste zgomote de fond deranjante. Asa ca am extras sunetul si am sters partea aia. Si am ajuns la partea in care ar trebui sa pun sunetul modificat de mine in locul celui original. Stie cineva cum pot face asta (si ce program as putea folosi la asa ceva) ca sa nu se modifice foarte mult dimensiunea initiala a video-ului (video-ul are 550 mB, iar sunetul 200 mB (mai poate fi redus spatiul ocupat de acesta daca e nevoie)) si nici  calitatea clipului sa nu scada foarte mult? Multumesc!

Windows Movie Maker, lipesti banda audio si setezi apoi volumul (video = 0, audio=10). Gata.

#6
autoplayer

autoplayer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,485
  • Înscris: 08.01.2010
Ieri am cumparat adobe premier pro si azi cand am incercat sa-l instalez am avut o surpriza: batranul meu laptop nu indeplineste cerintele minime de a-l rula. Asa ca am trecut la windows media player dar si aici am o problema: cand vreau sa salvez filmul, se blocheaza.

#7
autoplayer

autoplayer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,485
  • Înscris: 08.01.2010
Am reusit cu movie maker :D. Multumesc!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate