Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Nokia Lumia 710

- - - - -
  • Please log in to reply
391 replies to this topic

#343
laurashgeo

laurashgeo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 16.05.2005
Eu am toate update-urile facute la win 7.8 insa nu am nici un update la Harti. Am dezinstalat si instalat din nou Maps si Drive si in continuare nu am autostrada Arad-Timisoara. Pe N8 am facut update la harti de vreo 2-3 saptamani si acum am bucata aia de autostrada.

#344
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,021
  • Înscris: 29.06.2011
Eu am dezinstalat doar harta, nu cred ca trebuie dezinstalata toata aplicatia, oricum este la fel ca inainte.

#345
razvan1503

razvan1503

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 19.04.2009

View Postlaurashgeo, on 05 aprilie 2013 - 12:34, said:

Eu am toate update-urile facute la win 7.8 insa nu am nici un update la Harti. Am dezinstalat si instalat din nou Maps si Drive si in continuare nu am autostrada Arad-Timisoara.
La mine apare autostrada cred ca dau drumul la update-ul pentru nokia drive cum fac cu update-ul la wp 7.8 in functie de seria telefonului ce mi se pare o prostie.
La mine pana nu am dezinstalat toata aplicatia nu a vrut in ruptul capului sa-si update-ze harta de cate ori stergeam harta tot aceeasi versiune imi instala.

Edited by razvan1503, 07 April 2013 - 08:24.


#346
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,021
  • Înscris: 29.06.2011
Si eu cred ca toate update-urile se fac dupa seria telefonului. De exemplu al sotiei care este luat cu cateva luni inainte a primit un update(am scris mai sus-pagina cealalta) iar al meu nu. Nu am incercat sa dezinstalez si aplicatia- nu am drum la Timisoara .

#347
laurashgeo

laurashgeo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 16.05.2005
Eu sunt sigur ca update-urile se fac in functie de codul telefonului si din cauza asta nu mi-au venit update-urile la harti, insa nu inteleg cum e posibil ca atunci cand ma uit pe harta on line a Romanie(nu o am download-ata in telefon) sa nu vad autostrada Arad-Timisoara.
Dar asta e...mai folosesc N8-ul pentru navigatie, chiar daca ar fi mai bine sa folosesc 710-le si sa pastrez N8-ul pentru poze pe traseu.

#348
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,021
  • Înscris: 29.06.2011
Am trecut si eu la 7.8 prin Zune.

#349
mpcb

mpcb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.11.2005
Buna ziua

Sunt posesorul unui LUMIA 710  si de doua zile incerc sa fac un update de harti dar cand intru pe marketplace din telefon, imi da cod de eroare 805ab406, apoi nu ma lasa sa comunic cu alte device-uri prin bluetooth.

Daca ati intampinat astfel de probleme va rog sa ma ajutati.

Va multumesc.

#350
mpcb

mpcb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.11.2005
Buna ziua,

Sunt posesorul unui Lumia 710 de numai 2 zile si tot de atatea ma chinui sa actualizez Nokia Drive si alte 3 aplicatii din Marketplace, lucrez numai dupa telefon, dar decate ori deschid Marketplace si merg mai departe sa inceapa actualizarile imi da cod de eroare 805ab406.
Mai mult nici transferul de fisiere, prin bluetooth, intre nokia asta si alt device nu este posibil.

Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi cum as putea sa remediez aceste probleme?

Va multumesc.

#351
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Ce varianta de WP ai pe telef ?? Daca ai 7,5 nu functioneaza bluetooth-ul decat cu acelasi device ca al tau, dar daca ai WP 7,8 descarci dupa marketplace bluetooth share de la Nokia si o sa-ti mearga transferul de fisiere...................sau daca tot ai erori in telef da-i o revenire la setarile de fabrica dar numai dupa ce ai agenda cu nr de telef, salvata. Daca mai ai nelamuriri , intreaba. Bft !!!

#352
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,021
  • Înscris: 29.06.2011
Confirm si eu ca numai pe 7.8 merge transferul de fisiere prin  bluetooth cu aplicatia  bluetooth share, pe 7.5 nu mergea. Daca nu ai facut nici-un update la WP sar putea ca din acest motiv sa nu poti updata nimic. Eu cand am luat telefonul intai am facut un update(nu la 7.8) si apoi am updatat Nokia Drive si ce mai era pe acolo de updatat.

#353
mpcb

mpcb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.11.2005
Buna ziua,

Am dat un reset sa revina la setarile de fabrica, dar daca ma uit sa vad ce varianta WP a ramas imi apare 7.8, ceea ce initial a fost 7.5.
Toate bune si frumoase l-am conectat iar la ZUNE s-a facut ca updateza nu stiu ce si cand merg la Marketplace tot imi da eroare.

Exista pe undeva un tutorial ceva care sa ma ajute?


Multumesc

#354
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,021
  • Înscris: 29.06.2011
Incearca aici : http://www.nokia.com...roductFAQSearch

#355
mpcb

mpcb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.11.2005
Buna seara,

Multumesc pentru ajutorul pe primit (GGDBZ), dupa cateva incercari am reusit sa setez telefonul astfel incat sa comunice cu Marketplace.
Alta problema care a aparut este ca nu pot sa descarc aplicatia de a comunica prin bluetooth cu alte device-uri.
Aveti vreo idee cum as putea rezolava aceasta problema?

Multumesc.

Edited by mpcb, 16 April 2013 - 18:13.


#356
a_cristian

a_cristian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 22.07.2008
pe ce tara ai pus id-ul de win live , aplicatia nu este disponibila ptr toate tarile

#357
mpcb

mpcb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.11.2005
Buna seara,

ID-ul a fost setat si pe Romania si pe USA si tot nu mi-a mers.

#358
mpcb

mpcb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.11.2005
Buna seara,

Ma poate ajuta cineva cu o informatie daca pe Lumia 710, abonament pe Orange, telefon luat la liber se poate instala Bluetooth Share?
Daca raspunsul este da va rog sa ma calauziti cum se face.
Cred ca in cele din urma ca acest telefon a fost facut pentru oameni cu studii supesuperioare.

Va multumesc.

Edited by mpcb, 20 April 2013 - 20:13.


#359
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
doar daca ai facut update-ul la versiunea 7.8.
daca nu, instaleaza zune si fa update.

#360
mpcb

mpcb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.11.2005
Buna ziua,

Va informez ca am softul actualizat si daca verific la Settings imi afiseaza ca am WP 7.8, OS version 7.10.8862.144.
Se poate reinstala softul si daca daca da cum procedez?


Va multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate