Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

rau platnic vreau credit

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#19
Radu_ro1985

Radu_ro1985

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.02.2017
Multumesc de raspuns pentru inceput.
Din cate cunosc in CRC se adauga doar debitorii cu datorii peste 20.000. Singura datorie a mea peste 20.000 fiind acea catre SRL. Deci SRL ul nu te poate adauga in CRC.
La un moment dat am avut 3 popriri: pentru credidul contractat in 2009, o poprire de 9700, pentru acel SRL 27.000 si catre fintante aproximativ 2700.
Datoria catre finante a fost achitata din salariu prin poprire. Datoria catre acel SRL inca se achita tot prin poprire. Si acum o alta mica problema. Din poprirea catre Kruk ramasesera 287 de lei neachitati. Desi din punctul de vedere al companiei la care lucrez s-a virat suma pt care a fost infiintata poprirea, executorul judecatoresc a spus ca mai ramasesera 287 de lei. Conform unei actualizari am aflat ca de fapt am de plata inca 2700 de lei pentru ca s-ar fi adaugat penalizari si dobanzi. Este vreo posibilitate sa scap de aceasta crestere. Mi se pare putin absurd pentru ca in felul acesta nu pot scapa niciodata daca nu merg eu personal sa achit tot.
Exista vreo baza de date unde pot fi inregistrat ca rau platnic de catre acel SRL?
Multumesc din nou.

Tocmai am facut o verificare a celor 2 baze de date mentionate de tine. La AEGRM nu am gasit nimic (probabil pentru ca nu am nici un bun mobil sau imobil pe numele meu care sa fi fost ipotecat) iar in portal just, ce am gasit eu apar doar dosarele de executare atat din partea kruk (inregistrat in 2009 cu ultima modificare in 2017) si cel cu acel SRL inregistrat in 2014 cu ultima modificare tot in 2017. Sa fiu sincer oricum nu stiu cu ce ajuta asta.
Multumesc din nou.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate