Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Limak Atlantis de luxe Belek

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
viodor

viodor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 07.03.2007
ce parere aveti despre Limak Atlantis din Belek,noi am vrea sa mergem la inceputul lunii septembrie anul viitor doi adulti si doi copii ,unul de 14 ani si un infant.Orice parere conteaza!

http://forum.softped...tlantis-59.html

Edited by ferrellroo, 23 October 2011 - 20:32.


#2
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
pe holidaycheck.com grad de satisfactie 92%


e un resort fff mare, camerele au mobilier mai vechi dar destul de bine intretinut, turistii romani au fost multumiti in 2011, ce va fi in 2012 ne spui tu dupa ce te intorci de acolo

Edited by ferrellroo, 23 October 2011 - 20:32.


#3
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,684
  • Înscris: 17.01.2008
viodor
Recomand hotelul... din prisma turistului care a fost anul asta aici....
De retinut este un singur fapt, daca mergi cu masina, nu te grabi sa ajungi inainte de ora 16, ora la care se face check-in-ul....
Si inca ceva... fiind in formula descrisa de tine nu o sa primesti camera in corpul central ci in corpurile anexa (au camere mai mari in care intra al trei-lea pat si un patut)
Astfel de camere sunt si in corpul central.... dar pe bani mai multi (daca gresesc, Rott sa ma corecteze...)
Alte impresii....
Animatia e ok, mancarea la fel.
Poti alege loc la plaja, sau la piscine (rezervare dimineata devreme la sezlong...)

#4
viodor

viodor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 07.03.2007
Anul acesta nu a fost nimeni la Limak Atlantis?
Daca da, atunci asteptam impresii proaspete!

#5
danadt

danadt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 24.08.2007

View Postviodor, on 13th July 2012, 11:18, said:

Anul acesta nu a fost nimeni la Limak Atlantis?
Daca da, atunci asteptam impresii proaspete!

Noi ne-am intors pe 6 iulie de la Limak Atlantis.

In cateva cuvinte:
- Am fost doua familii, una cu un copil, cealalta cu doi copii.  Cei cu 2copii au avut rezervare facuta prin Alltour  in cladirea principala si acolo au primit camera!
Noi am avut rezervare prin Rezeda si am primit in corpul al treilea, ceea ce a fost foarte bine deoarece am avut o camera mare, spatioasa, cu o terasa mare - la etajul1. (dupa ce initial am primit la etajul 5, insa era fff cald pe holuri). Mentionez faptul ca suma platita de ei pt camera in cladirea principala fost doar cu 100 de euro mai mare, poate nici atat, in conditiile in care au 2 copii. Cladirile "anexa" cum le ziceti, sunt mult mai ok din punctul meu de vedere. Mi-a placut ca au plante la parter, vegetatie mai multa in jurul cladirilor...in sfarsit, e parerea mea.
- Mobilierul nu mi-i s-a parut chiar atat de vechi, arata chiar f bine
- Mancarea variata,  fara probleme
- Piscine suficiente, locuri suficiente atat la piscine , cat si la plaja
- In camera am avut o canapea extensibila si un fotoliu extensibil, asa ca...spatiu suficient. Noi am  folosit pentru cea mica fotoliul extensibil.
- Am mers cu masina. Am ajuns la ora 14.15 si ne-au cazat cam in jumatate de ora. Daca au camere te cazeaza cum ajungi.

Daca te intereseaza ceva in mod special, intreaba-ma.
Numai bine si vacante placute!

#6
viodor

viodor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 07.03.2007

View Postdanadt, on 13th July 2012, 16:24, said:

Noi ne-am intors pe 6 iulie de la Limak Atlantis.

In cateva cuvinte:
- Am fost doua familii, una cu un copil, cealalta cu doi copii.  Cei cu 2copii au avut rezervare facuta prin Alltour  in cladirea principala si acolo au primit camera!
Noi am avut rezervare prin Rezeda si am primit in corpul al treilea, ceea ce a fost foarte bine deoarece am avut o camera mare, spatioasa, cu o terasa mare - la etajul1. (dupa ce initial am primit la etajul 5, insa era fff cald pe holuri). Mentionez faptul ca suma platita de ei pt camera in cladirea principala fost doar cu 100 de euro mai mare, poate nici atat, in conditiile in care au 2 copii. Cladirile "anexa" cum le ziceti, sunt mult mai ok din punctul meu de vedere. Mi-a placut ca au plante la parter, vegetatie mai multa in jurul cladirilor...in sfarsit, e parerea mea.
- Mobilierul nu mi-i s-a parut chiar atat de vechi, arata chiar f bine
- Mancarea variata,  fara probleme
- Piscine suficiente, locuri suficiente atat la piscine , cat si la plaja
- In camera am avut o canapea extensibila si un fotoliu extensibil, asa ca...spatiu suficient. Noi am  folosit pentru cea mica fotoliul extensibil.
- Am mers cu masina. Am ajuns la ora 14.15 si ne-au cazat cam in jumatate de ora. Daca au camere te cazeaza cum ajungi.

Daca te intereseaza ceva in mod special, intreaba-ma.
Numai bine si vacante placute!
multumesc frumos danadt,m-ar interesa unde ar trebui sa cer cazarea tinand cont ca suntem 2 adulti si doi copii(unul destul de mare),plaja daca este ok,restaurantele a la carte sunt cu programare sau nu,mancarea (cat fel de baza,cat salate ,etc) tot ce ar trebui sa stiu,

#7
danadt

danadt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 24.08.2007
[quote name='viodor'
multumesc frumos danadt,m-ar interesa unde ar trebui sa cer cazarea tinand cont ca suntem 2 adulti si doi copii(unul destul de mare),plaja daca este ok,restaurantele a la carte sunt cu programare sau nu,mancarea (cat fel de baza,cat salate ,etc) tot ce ar trebui sa stiu,
[/quote]

Pe voucher-ul nostru scria camera standard.Nu am zis nimic la receptie doar am dat voucher-ul si pasapoartele(+ o mica atentie :-)). Pe voucherul celorlalti scria ca au dubla in cladirea principala si asa au primit.

Plaja este foarte lata, este chiar ok!

La restaurantele "a la carte"  nu am mancat dar stiu(ne-am interesat acolo) ca se facea rezervare de pe o zi pe alta, se plateste un comision de 7euro/pers din cauza intamplarilor nefericie deanii trecuti cand se faceau rezervari si nu mai apareau clientii la masa si ei ramaneau cu mancarea facuta!! Din toate restaurantele "a la carte"  doar la doua nu se plateste acel comision.

Mancare- aveau un fel de "zeama"(de regula creme de legume si spua de rosii- fff buna)la pranz si altul seara; carne aveau mereu trei (pui,curcan vita)(gratare mereu seara sau rotisor)  feluri in diverse forme gatite si mereu peste; garnituri de la legume chioare fierrte-pana la cartofi prajiti, orez , legume gratinate..paste....; salate - vreo 6-7 sortimente de salate; 5-6 sortimente de branzeturi; 3 feluri de masline; prajituri-  burta sa ai si cu gust mai toate..; fructe, vin apa, racoritoare.....

Altceva.... ce crezi ca mai vrei sa sti...

#8
viodor

viodor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 07.03.2007
[quote name='danadt' post='11736652' date='14th July 2012, 23:08'][quote name='viodor'
multumesc frumos danadt,m-ar interesa unde ar trebui sa cer cazarea tinand cont ca suntem 2 adulti si doi copii(unul destul de mare),plaja daca este ok,restaurantele a la carte sunt cu programare sau nu,mancarea (cat fel de baza,cat salate ,etc) tot ce ar trebui sa stiu,


Pe voucher-ul nostru scria camera standard.Nu am zis nimic la receptie doar am dat voucher-ul si pasapoartele(+ o mica atentie :-)). Pe voucherul celorlalti scria ca au dubla in cladirea principala si asa au primit.

Plaja este foarte lata, este chiar ok!

La restaurantele "a la carte"  nu am mancat dar stiu(ne-am interesat acolo) ca se facea rezervare de pe o zi pe alta, se plateste un comision de 7euro/pers din cauza intamplarilor nefericie deanii trecuti cand se faceau rezervari si nu mai apareau clientii la masa si ei ramaneau cu mancarea facuta!! Din toate restaurantele "a la carte"  doar la doua nu se plateste acel comision.

Mancare- aveau un fel de "zeama"(de regula creme de legume si spua de rosii- fff buna)la pranz si altul seara; carne aveau mereu trei (pui,curcan vita)(gratare mereu seara sau rotisor)  feluri in diverse forme gatite si mereu peste; garnituri de la legume chioare fierrte-pana la cartofi prajiti, orez , legume gratinate..paste....; salate - vreo 6-7 sortimente de salate; 5-6 sortimente de branzeturi; 3 feluri de masline; prajituri-  burta sa ai si cu gust mai toate..; fructe, vin apa, racoritoare.....

Altceva.... ce crezi ca mai vrei sa sti...[/quote]
inca odata multumesc frumos,o singura intrebare , daca sunt romani in resort si daca da ,cam cati?

#9
danadt

danadt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 24.08.2007
[quote name='viodor' d
inca odata multumesc frumos,o singura intrebare , daca sunt romani in resort si daca da ,cam cati?
[/quote


Dupa aprecierea mea cred ca romani sunt undeva cam la 15% din tottalul turistilor din resort. Cei mai multi sunt rusi si turci. Mai sunt nemti, francezi, belgieni...

Familiile de romani s-au inmultit spe finalul sejurului  nostru, adica dupa 1 iulie.

Vacanta placuta!

#10
carmenrebeca_31

carmenrebeca_31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 25.01.2014
Buna.
Oare stie cineva cum este intrarea in apa marii?
Este lină, adâncă?
Mulțumesc

#11
crisioana

crisioana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 03.04.2014
Intrarea in apa nu este foarte lina și este și cu ceva pietre .Noi am fost anul trecut .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate