Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Comanda Sportsdirect.com

- - - - -
  • Please log in to reply
374 replies to this topic

#271
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 02.07.2007

View PostEagle Raider, on 05 august 2018 - 23:15, said:

stai ca asta nu o inteleg, si Hugo Boss, Monclair. etc fac haine in Romania asta inseamna ca sunt sub licenta?

ce spui tu e altceva decat am spus eu. Tu vorbesti de produse fabricate in Romania, care se vand in magazinele fizice sau online ale brandului respectiv. Modele cu raspandire regionala sau worldwide. Eu am spus ca modelele de pierre cardin si lee cooper de pe sportsdirect nu le vei gasi in niciun magazin fizic sau online de-al brandului. Ele ies pe poarta unei fabrici ce produce diverse modele de la diverse branduri pentru sportsdirect, sub licenta. Aceste modele le gasesti doar pe site-ul sportsdirect si al site-urile lor partenere (usc, lilywhite etc; si de aici la diverse site-uri de bisnitari online). Dar nu le vei gasi niciodata in magazinele oficiale Lee Cooper/Pierre Cardin sau in cele cu parteneriat oficial cu brandul respectiv. Calitatea e mai scazuta, dar si preturile la fel (pe sports uneori se vand geci de iarna pierre cardin care costa cat un set de 3 perechi de sosete in magazinul fizic). Daca tot ai dubii, poti contacta unul din branduri si te vor lamuri. Posibil sa fie aceeasi situatie si la Kangol si Firetrap (dar aici parca din ce citisem, i-a cumparat SportsInternational, deci probabil pot practica preturi aproape de cele de producator).

Edited by Genesis, 19 October 2018 - 10:16.


#272
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
In cat timp ajunge o comanda de pe sportsdirect? Am dat recent o comanda de vreo 180 de euro si vad ca tot in procesare e.

#273
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Intre 1-4 saptamani.

#274
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Hai ma ce naiba, asa de greu din UK pana in RO Posted Image.. Daca era din China mai ziceam.. Posted Image
De pe ebay din UK a ajuns in 3 zile lucratoare.

Edited by -koss-, 29 October 2018 - 20:41.


#275
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Daca iei mai multe produse (creste si valoarea la transport), insa dureaza pana le culeg de prin toata anglia intr-un singur loc, ca apoi sa le trimita. Dureaza mult pana le trimit/pleaca, apoi vine in vreo 4-5 zile lucratoare din Anglia in Romania, la noi mai pierde cateva zile ca asa e normal... nu suntem romani daca nu stricam un lucru bun.
Poate sa vina cu dhl sau cargus... pe cargus din cate stiu nu prea merge bine awb-ul ala ce il primesti.

Edited by TruculMagic, 29 October 2018 - 20:53.


#276
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Pai am luat mai multe. niste adidasi nike odyssey react, o geaca kappa, un tricou puma si un hanorac adidas.. cocalar direct cu toate brandurile pe el.. jur ca le imbrac toate in acelasi timp Posted Image... ma tot intrebam eu de ce de cateva zile tot processing e comanda Posted Image)

Edited by -koss-, 29 October 2018 - 21:20.


#277
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Posted Image vezi ca unele o sa iti fie cam mari...

#278
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Am cui sa le dau. Am mai facut eu d'astea.. Posted Image) Le dau de pomana pe la rude Posted Image In General 80% din hainele luate de pe sportsdirect mi-au venit foarte bine cu mici exceptii.
Am fost tot timpul multumit de calitatea produselor de pe sportsdirect.. parca sunt mai calitative decat cele vandute prin Romania in magazine oficiale si mult mai ieftine. Am purtat adidasi, tricouri, hanorace de pe sportsdirect de le-am zapacit si sunt aproape ca noi.. Posted Image.. De la magazine din mall oficiale cand am luat ceva s-au facut ca dracu dupa cateva purtari si spalari.

Marimi mari am observat ca sunt pe la intersport si decathlon.. . Aia la intersport au Surile de zici ca sunt Luri.. Posted Image Eu cred ca le aduc direct din SUA... ce nu se vinde pe acolo.. eu le zic marimi de basketbalisti.. Posted Image

De pe sportsdirect cel mai mult am cumparat adidasi.. Am vreo 15 sau 16 perechi luate de pe sportsdirect si culmea niciuna nu s-a rupt desi le-am purtat non stop. S-au mai decolorat, s-a rupt meshul prin interior in special la calcai dar nu s-au rupt Posted Image. S-a tocit cauciul de pe talpa si talpa dar ai naiba daca s-au rupt vreunii Posted Image

Am luat 2 perechi de adidasi de la topsport Craiova... si in 6 luni s-au rupt amandoua.. deci.. clar calitate A.. calitate B la materiale 100% exista si nu este mit.

Cand o sa iasa UK din UE oficial.. o sa fiu putin trist dar asta e..

Edited by -koss-, 29 October 2018 - 21:42.


#279
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Deja am produsele pe curier prin wnDIrect..
Retailer: wnDirect
Carrier: Econt Express

Comenzile astea prin ce ajung in Romania prin Cargus?? Mi se pare trackingul cam aiurea.

Econt Express nu e companie bulgareasca de curierat?

Edited by -koss-, 01 November 2018 - 17:28.


#280
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Prin Cargus vine coletul.

#281
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017

View Post-koss-, on 29 octombrie 2018 - 19:08, said:

In cat timp ajunge o comanda de pe sportsdirect? Am dat recent o comanda de vreo 180 de euro si vad ca tot in procesare e.

Mi-a ajuns azi comanda de pe sportsdirect in fix 10 zile calendaristice Posted Image. A venit cu Urgent Cargus.

Edited by -koss-, 08 November 2018 - 15:33.


#282
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
E bine, dar daca comanzi de Craciun sau Anul Nou dureaza peste 15 zile

#283
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Cu mentiunea ca geaca comandata nu a fost conform pozei de pe site.. Posted Image Adica am primit alt model fata de poza desi codul se potriveste cu codul de pe site.. Posted Image
Adidasii au fost buni. perfect, am nimerit marimea.. La haine.. tricoul bunicel, hanoracul cam mare pentru S.. Geaca cam mare pentru S (am si dat-o altcuiva).
Concluzie: Ma fac rapper.

Edited by -koss-, 08 November 2018 - 20:29.


#284
alxxra

alxxra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 14.04.2007
Pentru cei care introduc parola 3-D Secure si nu pot trece mai departe, am reusit cu doua Tab-uri din tastatura dupa introducerea codului. Apoi "Continuare".

#285
antoneea

antoneea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 26.11.2018

 -koss-, on 29 octombrie 2018 - 19:08, said:

In cat timp ajunge o comanda de pe sportsdirect? Am dat recent o comanda de vreo 180 de euro si vad ca tot in procesare e.


in mod normal, cam in 2 saptmanai. acum in preajma sarbatorilor poate sa dureze si peste o luna, mai ales daca ai comandat si ceva gen precomanda

#286
Tipei

Tipei

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.12.2018

 antoneea, on 27 noiembrie 2018 - 18:26, said:



in mod normal, cam in 2 saptmanai. acum in preajma sarbatorilor poate sa dureze si peste o luna, mai ales daca ai comandat si ceva gen precomanda

Eu am plasat comanda în 7 decembrie, figurează că a fost predat de Wndirect la Econt în 10. 12.,  pe Econt Tracking scrie perioada de livrare 10.01  30.01.2019! Ce înseamnă asta? O fi vreo greşeală?

#287
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Probabil e aglomeratie de sarbatori.. si de aia au dat estimativ luna ianuarie 2019

#288
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
la mine a ajuns de 3 zile in bucuresti insa nu stiu nimic... nu mai gasesc nici trackingul :))

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate