Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Bluetooth

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005
Nota:
Acest topic se adreseaza persoanelor care au cunostiinte tehnice despre profilele/layer-ele bluetooth precum si Linux (Android) !

De curand am avut nevoie sa transfer fisiere intre un Android 2.3 si un PC si am avut surpriza sa observ ca nu functioneaza chiar daca in setariile bluetooth este enabled FTP server.
Din ce observ nu suporta profilul OBEX si nici DUN sau SPP :(
Informatiile de pe net sugereaza ca problema (cel putin OBEX) ar fi fost rezolvata incepand cu Android 2.0...

Care este situatia la voi ?

#2
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011

View PostIgnition, on 20th October 2011, 19:22, said:

Nota:
Acest topic se adreseaza persoanelor care au cunostiinte tehnice despre profilele/layer-ele bluetooth precum si Linux (Android) !
ce ma enerveaza asta, adica ceva de genu "doar pentru cunoscatori"

sa trecem la subiect. folosesc bluetooth la transfer de fisiere mici, pana in 10mb si este ok. android 2.3.5 si macosX

#3
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
Si eu am transferat, asa cum ziceam si pe alt topic (de ce-o fi nevoie de X topice pe acelasi subiect ?  :huh:) fisiere intre Android si Windows, WM, Android...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate