Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 

Venter, Gastrofait, Sucralfat etc

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
costables

costables

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,406
  • Înscris: 01.01.2011
Nu mai gasesc de luni bune nici un medicament cu sucralfat. Aveti idee de ca nu se mai gasesc? Desigur exista inlocuitori dar eu pe astea le prefer. Daca importatorul face nazuri atunci ar trebui strans de coaie si sa i se ofere "optiunea" sa-si inchida definitiv toate  afacerile in Romania.

Edited by costables, 19 October 2011 - 22:35.


#2
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,911
  • Înscris: 31.03.2003
S-ar putea sa mai gasesti gastrofait. Mai cauta.
Ca sa mai lamurim din lucruri : import in Romania fac probabil cateva zeci de depozite. Cam greu de strans atatea coaie deodata.
Apoi, in Romania zilelor noastre, din cauza ca avem cele mia ieftine medicamente din UE, se intampla un fenomen care prejudiciaza accesul la medicatie a pacientilor nostri : importul paralel. Adica : depozitul importator cumpara medicamentele pentru Romania (la pret mic) si le vinde in Olanda, sa zicem (la pret mare).
Nu mai vorbim de faptul ca isi incaseaza banii in termene normale, nu apar chestii ridicole ca la noi cu plata in 12 luni sau mai rau.
Nu stiu care e cazul aici, sincer. Dar nefiind un medicament foarte cautat, nu m-am interesat. Trimite-mi un mesaj cu orasul unde locuiesti si incerc sa te ajut.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate