Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bascula (si altele) For...

Problema anxioasa, e normal cum g...

Vitrina sucuri

F.Charm - La inalțime
 Marker de scris pe bidoane

Lecțiile trase de comandanti...

Recomandare telefon pt poze si ba...

Casa de paie
 Verificare baza de date a politiei

Xiaomi sub 1200 lei

programul Marțea Mastercard

Adaptare aspirator pe baterii, la...
 Resetare baterie Acer Aspire E5-575

AMD Ryzen 7800X3D - stuttering

Recomandare router 4G/5G

Ucigand cu cruzime in numele lui ...

Achizitie antena parabolica !

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

badea_ghio

badea_ghio

Junior Member

• Grup: Members

bog4u, on 27th October 2011, 17:58, said:

Am folosit candva un astfel de "amplificator" . Este ca o frectie la un  picior de lemn . Daca aveam semnal de 50 si calitate de 40 , imi ridica semnalul la 90-100 iar calitatea ramanea aceeasi. Daca aveam un canal la limita de receptie , nu imbunatatea cu nimic calitatea , insa aveam nivel semnal de 80% care nu ma ajuta cu nimic. Am renuntat de mult sa-l mai folosesc .

Ai cumparat antena? Cum merge?

cube21

cube21

New Member

Buna ziua

Ofer gratis antena de satelit de 90 cm  + LNB inverto + motor h-h Optibox DM 3800 , doar  livrare personala  in Timisoara. Am testat-o si inca este functionala dupa ceva timp in care nu a fost folosita, motorul   reactioneaza doar daca il setez pe go to zero sau se deplaseaza de la referinta spre satelitii dispre est  nu merge si spre vest,  nu stiu de ce dar probabil cine e pasionat  va rezerva  si aceasta problema  cu un reset  hard sau soft
Attached File  IMG_20230804_193503.jpg   166.14K   33 downloadsAttached File  IMG_20230805_172753.jpg   271.69K   34 downloads

cube21

cube21

New Member

antena +lnb s-au dat  , a mai ramas montura Optibox

Tonys96

Tonys96

New Member

Salutare la toata lumea. Ma intereseaza si pe  mine o antena cu montura polara de aluminiu de diametru de 2,4 m
Multumesc

serpiko33

serpiko33

Active Member

View PostTonys96, on 03 decembrie 2023 - 01:52, said:

Salutare la toata lumea. Ma intereseaza si pe  mine o antena cu montura polara de aluminiu de diametru de 2,4 m
Multumesc

M-ar interesa si pe mine una de 2,4m , dar trebuie sa o cauti second, dar nu prea se mai gasesc. Pentru ce satelit ai nevoie ?

balanel23

balanel23

New Member

Tonys96, on 03 decembrie 2023 - 01:52, said:

Multumesc
Daca găsiți o astfel de antena, cu ce o cărați, cu ce o transportați?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate