Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

O intrebare..

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#37
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,825
  • Înscris: 01.11.2005

Quote

Prietenul meu are familia acolo, de aia nu stie detaliile.
Pai vezi mai prietene...ce nu ai spus asa de la inceput ? Asta schimba total situatia....deci defapt nu ai nici un prieten in Australia...asa cum afirmai prima data.

#38
nudaunume

nudaunume

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 13.10.2011

View Posttehnics, on 20th October 2011, 17:24, said:

sincer, nu toti norvegienii sunt cu creier si harnici...dar au ceva mult mai de pret care noua ne lipseste: respectul fata de ceilalti, sinceritatea, ambitia, patriotism, sunt conservatori si  multe altele.

Eu am intilnit si nespalati ......... dar nu pot spune ca nu vad padurea din cauza copacilor.
FF adevarat ce ai scris.
Am facut referire la "creier" pentru nivel macro si cred ca esti de acord.

#39
abel4jesus

abel4jesus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 08.09.2010

View Posttehnics, on 20th October 2011, 19:39, said:

Pai vezi mai prietene...ce nu ai spus asa de la inceput ? Asta schimba total situatia....deci defapt nu ai nici un prieten in Australia...asa cum afirmai prima data.
Ma omule el ii stabilit de mult acolo asa ca vine doar o data la 2,3 ani in vacanta.

#40
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Aha, deci australienii l-au invitat la ei, i-au spus "fă-te comod că de restul ne ocupăm noi. tu doar ce ai venit la noi în țară nu trebuie să-ți aglomerezi mintea cu mărunțisuri despre procesul de imigrare, vei primi actele prin curier acasă". Rămâne un mister cum a ajuns prietenul tău acolo. Nu îl poți invita și pe el pe acest topic ? Poate îi dăm de cap toți

#41
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,825
  • Înscris: 01.11.2005

Quote

Prietenul meu are familia acolo, de aia nu stie detaliile

Quote

Ma omule el ii stabilit de mult acolo
Te hotarasti care din variante este adevarata ???

#42
abel4jesus

abel4jesus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 08.09.2010
Ma fratilor intelegeti! Deci familia lui ii de mult plecata de mult in Australia si probabil ca au cetatenie.Pe la varsta de 13 ani lor luat si pe el in Australia. De atunci or venit in vacanta aici la bunici lui si asa am mai vorbit cu el.

#43
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Minți

#44
abel4jesus

abel4jesus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 08.09.2010
Sti ceva... Fiecare cu parerea lui. Credeti ce vreti! Eu nici nu mai zic nimic.

#45
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Of, când credeam că te-ai îndreptat la gramatică...

#46
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

View Postabel4jesus, on 22nd October 2011, 21:34, said:

Sti ceva... Fiecare cu parerea lui. Credeti ce vreti! Eu nici nu mai zic nimic.

  de cand te toti invarti pe aici,iti luai si tu pasaport unguresc si erai deja in Australia,nu plangeai pe forum de nebun....

#47
abel4jesus

abel4jesus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 08.09.2010

View Postady_77, on 22nd October 2011, 22:36, said:

de cand te toti invarti pe aici,iti luai si tu pasaport unguresc si erai deja in Australia,nu plangeai pe forum de nebun....
Dar ungurii ce au mai bun ca noi (in afara de autostrazi) de au mai mare prioritate?

#48
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Drepturi.

#49
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

View Postabel4jesus, on 24th October 2011, 17:05, said:

Dar ungurii ce au mai bun ca noi (in afara de autostrazi) de au mai mare prioritate?

In afara de autostrazi? pe ce lume traiesti? ai fost vreodata in Ungaria? pai salariul il au minim dublu decat romanii,au investitii straine de cateva ori mai multe decat romanii,toate marile companii sunt prezente in Ungaria( tesco,aldi,mediamarkt,euronics,decatlon...),cu pasaportul lor mergi oriunde in lume fara viza: canada,usa,noua zeelanda,australia... poti cu ala romanesc sa faci asa ceva?

#50
conrad1

conrad1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 06.02.2007
Pasaport unguresc ia numai daca parinti sau bunicii lui s-au nascut in Transilvania inainte de 1942.

#51
abel4jesus

abel4jesus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 08.09.2010

View Postady_77, on 26th October 2011, 19:28, said:

In afara de autostrazi? pe ce lume traiesti? ai fost vreodata in Ungaria? pai salariul il au minim dublu decat romanii,au investitii straine de cateva ori mai multe decat romanii,toate marile companii sunt prezente in Ungaria( tesco,aldi,mediamarkt,euronics,decatlon...),cu pasaportul lor mergi oriunde in lume fara viza: canada,usa,noua zeelanda,australia... poti cu ala romanesc sa faci asa ceva?
Uau! Da,ii adevarat ca ii o tara mai buna ca Romania, dar  si romanii au cu ce sa se laude. Turismul asa cum ii el, merge, dar daca sa-r investi mai multi bani am putea ajunge si noi la un standard mai ridicat. Oricum eu de chestia cu pasaportul nu stiam. :mellow:  Cum a-r putea un cetateam roman sa obtina pasaport unguresc? (fara ca un bunicii/parintii sa sa fi nascut inainte de 1942) Sau nu se poate altfel?

Edited by abel4jesus, 26 October 2011 - 21:02.


#52
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postabel4jesus, on 26th October 2011, 22:01, said:

Uau! Da,ii adevarat ca ii o tara mai buna ca Romania, dar na si romanii au cu ce sa se laude. Turismul asa cum ii el, merge, dar daca sa-r investi mai multi bani am putea ajunge si noi la un standard mai ridicat. Oricum eu de chestia cu pasaportul nu stiam. Cum ar putea un cetateam roman sa obtina pasaport unguresc? (fara ca un bunici/parinti sa sa fi nascut inainte de 1942) Sau nu se poate altfel?

Dacă na-r mai fi agramați ca tine în România am duce-o foarte bine.

#53
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

View Postconrad1, on 26th October 2011, 19:55, said:

Pasaport unguresc ia numai daca parinti sau bunicii lui s-au nascut in Transilvania inainte de 1942.

asta crezi tu ! pasaport unguresc iau toti cei care stiu sa se descurce!!!

#54
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,825
  • Înscris: 01.11.2005

Quote

Cum a-r putea
...cum ar putea...

Edited by tehnics, 27 October 2011 - 11:49.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate