Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Egreat R6S, R150, R200s, R300

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
3855 replies to this topic

#1225
dan b.

dan b.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 28.11.2005
da... denon! dar stii cat costa unul de clasa?... am dat si sufletul din mine pt ce am acum (plus kef-urile minunate!)... pb e ca nu e 3d ready si ca n-am 7.2... dar mai astept Posted Image oricum si HK de la 1500 in sus sunt scule de scule... mai am in atentie niste kiss-jamo dar n-am avut nimic in mana pana acum sa testez... da, onkyo mi-au trecut prin mana vreo 3 bucati... da, nu suna rau dar... nu e pt mine... nu stiu de ce... pioneer e consumer class, asa ca... sony? sa nu aud! astia nici tv-uri nu mai sunt in stare sa faca d-aapai scule axate pe audio... uite ca suntem pe aceeasi lungime de unda: denon rulz! Posted Image
AVR 265 zici, a? par ok din ce am mai citit... dar parca n-as trece pe Hk de la denon...

Edited by _DelSte_, 13 February 2013 - 01:13.
-SCOS CITAT INUTIL-


#1226
DY2

DY2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,702
  • Înscris: 13.11.2006
Am dat receiverul sony si am luat yamaha mai mult pentru conectica hdmi, dar oricum este peste sony la ani lumina.
Pentru continut media on-line si cateva blu-ray nu investesc mai mult de atat in sunet.
FC72 poate  ai posibilitatea sa testezi pe un hdd SSD, sau alt user, sunt curios daca merge jellyfish la 120 mb/s cursiv fara sacadari.
Pana la urma limitarea era data de mediu de stocare nu de player, este bine ca s-a discutat si aspectul audio.

#1227
danyxp

danyxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,030
  • Înscris: 12.12.2005
La mine a tinut setarile pentru subtitrare cu 2.8.3.0 (pe r6s), adica nu a mai schimbat encoding de fiecare data cand pui pauza. Nu il mai am acum sa incerc si alte fomate de film/sub, mergea f prost pe partea de retea.
M-am uitat si eu la HK cand am luat receiver, am ajuns la concluzia ca nu merita diferenta de pret fata de yamaha. Depinde foarte mult si de incinte, de camera unde le pui, m-a interesat si conectivitatea. Stiu ca sunt printre cei mai buni in domeniu, dar intr-un apartament sau o mansarda un sistem de 1500 de euroi suna cam la fel cu unul de 3000. La entry level diferentele de calitate a sunetului sunt f mici, isesizabile la o simpla auditie. Am testat la mine pentru un amic un hk avr 165 si denon avr 1713 si-a luat yamaha... nu pentru ca hk si denon sunt praf, pt ca nu a gasit justificare pentru diferenta de pret. Asta nu inseamna ca un hk265 (costa dublu, 7.1) suna la fel ca un yamaha 5.1, dar nici ca yamaha e praf...

#1228
pintenogu

pintenogu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 15.02.2007
Pentru cei ce au testat, o intrebare?
Ce FW pentru R300 este mai stabil si ofera cele mai multe facilitati la ora aceasta?
Multumesc

Edited by pintenogu, 13 February 2013 - 16:11.


#1229
DY2

DY2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,702
  • Înscris: 13.11.2006
Din ce am testat(cam toate), cel mai ok este ultimul bast castle, depinde si ce vrei de la el, sper ca nu android :)
Sa nu mai vorbim ca se poate ajusta de catre fiecare din noi, dupa propriile necesitati.
De exemplu, eu il folosesc mult pe vplay, asadar am adaugat un shortcut in meniul principal pentru a nu mai intra in atatea submeniuri pentru a ajunge la vplay.
Ii multumesc si pe aceasta cale lui CS pentru ajutor si modestia ce-l caracterizeaza.

Asa arata deocamdata shortcut-ul vplay la mine.

[ http://smeralda.ro/poze/r6stest.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1230
flo75ro

flo75ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.05.2009
Un tutorial cum se schimba poza de background..pt egreat r6s pe unde gasesc ..??Ma poate ajuta cineva pls..???


#1231
DY2

DY2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,702
  • Înscris: 13.11.2006
La fw mai vechi aveai posibilitatea din meniu sa schimbi fundalurile, la ultimul este pus default unul singur dar merge si acela schimbat.
Cand dezarhivezi imaginea, o sa gasesti un folder "Resurse" in care ai 6 poze (poti pune ce poze vrei ).
Este suficient sa schimbi numele si extensia la poza dorita : HomeMenu_BG.fsp
Intrii in "\root\usr\local\etc\DMD\home_menu\skin4\image" si pui poza cu numele si extensia schimbate.

#1232
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010

View Postpintenogu, on 13 februarie 2013 - 16:11, said:

Pentru cei ce au testat, o intrebare?
Ce FW pentru R300 este mai stabil si ofera cele mai multe facilitati la ora aceasta?
Multumesc
Am r 300 pro si am testat mai multe fw. Acum am instalat pe player varianta de fw 2.1.6.0 custom, de care sunt multumit.

Edited by testing1b, 13 February 2013 - 18:27.


#1233
desann

desann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 29.12.2012
which version? v1.9a or v1.9c?
Im looking for a most stable version too.

Edited by _DelSte_, 13 February 2013 - 21:16.
-SCOS CITAT INUTIL-


#1234
cristianstoica

cristianstoica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 20.12.2010

View Postflo75ro, on 13 februarie 2013 - 17:35, said:

Un tutorial cum se schimba poza de background..pt egreat r6s pe unde gasesc ..??Ma poate ajuta cineva pls..???

A. FW  eGreat xEgreat
1 se copiaza in radacina unui usb flash / hdd fisierul dori(.jpg, .png) in mybg.png
2 in menu misc / system se cauta Change background si se alege USB(mybg.png)

B. FW bast castle / xEgreat 2.6.5.5 / PNI / HiMedia
1 se creaza folderul Resource pe usb flash / hdd
2 se copiaza in folderul Resource ce doriti .jpg / .png
3 in menu system se cauta Change background si se alege fisierul dorit
Am atasat cum arata menu in cazul B xEgreat 2.6.5.5

@dydysoft
Metoda cu HomeMenu_BG.fsp nu este chiar safe, nu merge pe unele FW CS daca backgroundul a fost resetat la default
Respect CS

@densann
xEgreat-III-R200S-R300-2.1.6.0-by-CSv1.9c-DMD-XLCZ4.4

Edited by cristianstoica, 14 February 2013 - 00:09.


#1235
DY2

DY2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,702
  • Înscris: 13.11.2006

View Postcristianstoica, on 13 februarie 2013 - 23:59, said:

@dydysoft
Metoda cu HomeMenu_BG.fsp nu este chiar safe, nu merge pe unele FW CS daca backgroundul a fost resetat la default
Respect CS
M-am raportat la ultimul fw bast_castle_CS pe care-l tot testez si merge schimbata, mai ales ca nu exista modalitatea schimbarii din meniul playerului.
La celelalte fw-uri iti dau dreptate, deaia am si explicat ca despre ultimul fw este vorba.

A reusit cineva sa imperecheze dreambox cu engma1 pe egreat? Ceva idei pentru a face acest pas?
In retea, de pe orice device (android, pc, laptop) ruleaza fara probleme, cred ca ar merge si pe player.

#1236
cristianstoica

cristianstoica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 20.12.2010

View Postdydysoft, on 14 februarie 2013 - 01:33, said:

M-am raportat la ultimul fw bast_castle_CS pe care-l tot testez si merge schimbata, mai ales ca nu exista modalitatea schimbarii din meniul playerului.
...
Menu system in fw Bast_Castle_v1.02_CSv1.2.2_xLiveCZ6.2 arata asa, ceva imi scapa mai multe in PM.

Edited by cristianstoica, 14 February 2013 - 10:26.


#1237
DY2

DY2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,702
  • Înscris: 13.11.2006
Am pus pozele in folderul Resurce si acum permite schimbarea fundalurilor ca in versiunile precedente.
Ciudat ca era gol folderul, ai poza in pm, mersi pentru lamuriri.

#1238
ZaitzDucu

ZaitzDucu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 07.12.2008
Pentru Egreat R6S FW custom
1.Cum pot schimba imaginea din screensaver?  Acolo imi apare PhotoAlbum si Flickr. Desi am pe stick imagini nu le pot folosi. Vreo sugestie?
2.Cum ma pot deconecta de la net prin PPPoE fara a inchide aparatul?

Edited by ZaitzDucu, 14 February 2013 - 13:38.


#1239
andreimarcu85

andreimarcu85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.05.2010
Salut!

1.  Stie cineva daca este posibil ca R6S sa citeasca FULL SBS 3D (3140X1080) ???
In acest moment nu imi merge. Versiunea de soft este mai veche dar am fost multumit de ea 2.2.8.0_CS
In aceasta versiune de soft nu se pierd setarile la subtitrare...


2.  Imi poate spune cineva ce diferente sunt intre FW: 2.2.8.0_CS vs 2.6.8.0_CS si daca se merita update?


Va multumesc anticipat!


#1240
DY2

DY2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,702
  • Înscris: 13.11.2006
andrei, nu cred ca va merge vreodata, am fost si eu interesat de asa ceva, dar nicio sansa cu cipul acesta.

#1241
desann

desann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 29.12.2012

View Postcristianstoica, on 04 februarie 2013 - 22:50, said:

Pentru cine vrea sa vada ce mai face eGreat divizia pentru Vietnam.
HDlife V7-V9 - 3D- Karaoke
Atentie FW de pe hdlife.vn contin bootloader.
FW care se pot instala pe R200s, R300 gasiti aici .
(Se pot instala pe R6s, dar vfd display nu v-a functiona corect).
Sursa HDVietnam
Folositi pe propria raspundere(Use at your own risk).
Special thanks to developers Realtek, HDlife division and other contributors. CS


will be customised by DMD-CS, including XliveCZ?

Edited by desann, 14 February 2013 - 21:25.


#1242
korikmate

korikmate

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.02.2013
I have a problem with the torrent function: on the web control panel, it doesn't work. There is only a link, but it does nothing. My FW is the newest CS-BastCastle. Any solution?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate