Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

România TV HD.

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
1601 replies to this topic

#1405
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Au reusit performanta sa depaseasca si Antena 3 :D in corectitudinea informatiilor Posted Image Posted Image
Din pacate, extrem de multe persoane se uita la acest post.

#1406
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Au depasit Antena 3 cu mult...

#1407
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,527
  • Înscris: 30.04.2006
decat sa ma uit la romania tv si mai ales sa cred stirile emanate de ei mai bine lipsa...
starv...

#1408
smokke2

smokke2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 02.12.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dR14hBupYPI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Nu mai uit faza asta niciodată !!! Posted Image))Posted Image Posted Image
Cat curaj sa ai sa faci asta, nici daca as fi nebun rau de tot, nu as face, dar e foarte penala faza.

Edited by smokke2, 24 January 2017 - 02:18.


#1409
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Începe sa bata vântul pe la rtv. Deja multi si-au retras reclama de pe rtv. M-am uitat sa vad cata reclama mai dau; doar 4 minute!4!!! In conditiile in care ai voie 12 minute. 4minute publicitate +~10 minute teleshopping. De obicei aveau 12 pub si 8 teleshopping.
Haideti sa-i bagam in faliment, tot mai multa presiune asupra firmelor care-si fac reclama la rtv si antena 3!

#1410
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006
Alt spalat pe creier! E la moda.

Edited by zappaf, 10 February 2017 - 21:31.


#1411
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View Postzappaf, on 10 februarie 2017 - 21:31, said:

Alt spalat pe creier! E la moda.
Asta-i la fel de buna ca aia cu Victor ponta care vorbea despre televiziuni care manipulează si aici se referea la DIGI24!! DA, DIGI24 MANIPULEAZA!!.
Am mai văzut pe Bianca Drăgușanu care a distribuit o postare gen "Ne.am saturat de mizeriile de la tv"...

#1412
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
  

Inca o plecare de la Romania TV. Unul dintre matinali a parasit televiziunea


Florin Badea, care a prezentat știrile dimineții la postul de știri, a părăsit România TV după șase ani la televiziunea fondată de Sebastian Ghiță. El a făcut anunțul pe pagina personală de Facebook.

„Oficial, undeva, acolo, in capătul acestui hol, azi, las România tv, colegi si foarte mulți prieteni, după aproape 6 ani. Multă baftă, dragilor!”, a scris el. În paralel, Florin Badea este prezentator la emisiunea „Primele știri” de la Europa FM între orele 5.00 și 7.00.

Publicitate
Contactat de Paginademedia.ro, el a precizat că va reveni în curând la un alt post de televiziune.
Florin Badea nu mai este pe post de aproape două săptămâni și nici co-prezentatoarea Iulia Nagy, care este în concediu.AICI.

Concedieri si probleme cu salariile la Romania TV


UPDATE. Cătălin Popa, director editorial, mesaj către angajați: „Din cauza intarzierii incasarilor vom parcurge o perioada delicata din punct de vedere financiar. Cu toate eforturile depuse, salariile aferente lunii mai vor suporta intarzieri. Plata lor se va efectua in functie de incasari” Mesajul integral, în text. Publicitate
Probleme la România TV. Conducerea televiziunii de știri a luat mai multe decizii privind reduceri de personal, dar și plata în tranșe a salariilor către angajații rămași.


Din informațiile Paginademedia.ro, în ultimele zile cel puțin zece persoane au fost concediate, din zona de operatori, producători și IT.

Totodată, ieri, oamenii au fost anunțați că pe 15 iunie, data la care ar trebui să primească avansul din salariu, toată lumea va lua 1.000 de lei, indiferent de salariu. La finele lunii, la lichidare, angajații România TV urmează să primească jumătate din suma pe care o mai au de primit. Spre exemplu, un angajat care are salariu de 3.000 de lei, va primi 1.000 de lei la avans, iar la lichidare încă 1.000 de lei.

Ce se întâmplă cu restul banilor? Potrivit surselor paginademedia.ro, restul salariilor ar urma să fie plătite la toamnă.

UPDATE. Mesaj de la Cătălin Popa, directorul editorial al România TV:


„Asa cum v-au anuntat astazi sefii de sectii, din cauza intarzierii incasarilor vom parcurge o perioada delicata din
punct de vedere financiar.
Cu toate eforturile depuse, salariile aferente lunii mai vor suporta intarzieri. Plata lor se va efectua in functie de incasari.

Intrucat circula diverse variante privind aceasta problema, revin cu urmatoarele clarificari:

- salariile aferente lunii mai se vor plati integral.
- nu se taie vreun salariu.
- nu se permanentizeaza un mod de plata neregulat al salariilor.
- se platesc taxele la stat corespunzator salariilor integrale.
- tot in functie de incasari se va recupera perioada de intarzieri, urmand ca in toamna sa revenim la functionarea in schema 15 si 30 ale lunii.

În cursul zilei de azi vom face intalniri pe sectii/compartimente si vom raspunde intrebarilor voastre, cu participarea lui Catrinel.”

Reamintim că, în luna mai, pe fondul problemelor cu încasările din publicitate, conducerea România TV a decis ca plata angajaților să se facă după modelul avans și lichidare: două tranșe egale, una primită la 15 iunie, cealaltă la 30 iunie.
„După cum probabil știți, televiziunea a făcut eforturi majore să depășească situația generată în lunile februarie-martie-aprilie de scădere a publicității după scandalul ordonanței 13 și protestele de stradă. Procesul de revenire pe post a advertiserilor este încă în derulare, însă trendul este unul pozitiv. Cu toate acestea, încă ne aflăm la circa 70% din situația ideală, aceea de a avea maximum de minute de publicitate în fiecare oră de emisie”, le-a explicat angajaților Cătălin Popa, directorul editorial de la România TV, după cum Paginademedia.ro a scris AICI.

Parte din problemele financiare ale România TV vin și după ce o serie de advertiseri, printre care Coca-Cola, Pepsi și Procter & Gamble nu s-au mai regăsit în calupurile de publicitate ale România TV, în ianuarie și februarie. Cei mai mulți au stopat publicitatea la România TV (dar și la Antena 3), după reacțiile publice legate de modul în care cele două posturi au reflectat protestele din lunile ianuarie și februarie (detalii, AICI). La România TV s-a afirmat chiar că protestatarii ar fi fost plătiți cu 100 de lei de adult, 50 de lei de copil și 30 de lei de...câine.

Ca urmare a retragerii advertiserilor, reprezentanții România TV au trimis o scrisoare agențiilor de publicitate, la vremea respectivă:

„Vă rugăm să vă întrebați dacă nu cumva, în timpul uneia dintre cele mai tumultuoase perioade, nu sunteți victimele dezinformărilor și intoxicărilor menite să decredibilizeze postul de știri România TV, să destabilizeze activitatea sa până la suprimare", se arată în scrisoare postului TV, despre care Paginademedia.ro a scris AICI.


Edited by George78910, 26 June 2017 - 21:48.


#1413
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Cred că se va închide taraba...

#1414
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View Postmegafanro, on 27 iunie 2017 - 02:46, said:

Cred că se va Ă®nchide taraba...
Doamne ajuta!!!
Sa te auda bunul Dumnezeu sau Allah, Budha sau cine o fi acolo sus (daca e cineva)!
Totusi asta depinde si de noi, ar trebui sa punem presiune de firme sa nu-si mai faca reclame la ei.

#1415
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
De la Romania TV,la B1.Noua emisiune dupa demisia-bomba.
  
Florin Badea, prezentatorul TV care a plecat recent de la România TV, s-a angajat la B1.

Anunțul a fost făcut de ziarista Aneta Sîngeorzan.
"Please meet my new partener in crime, Florin Badea! De săptămâna viitoare, vom fi gazdele matinalului B1TV. Vă așteptăm, de luni până vineri, de la 8:00 la 11:00, la "Știrile dimineții"! Florin, welcome to B1 team!", a spus jurnalista.
Florin Badea a prezentat știrile dimineții la România TV. Ziaristul a lucrat timp de șase ani la acest post de televiziune.

Edited by George78910, 28 June 2017 - 22:13.


#1416
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmegafanro, on 27 iunie 2017 - 02:46, said:

Cred că se va închide taraba...

Eu nu cred, Realitatea TV este într-o situație proastă de ani buni și cumva supraviețuiește...

#1417
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016

View Postalfa_alfa, on 28 iunie 2017 - 23:26, said:


Eu nu cred, Realitatea TV este într-o situație proastă de ani buni și cumva supraviețuiește...

Este dar macar nu era cat sa fie inchisa, cum era Romania TV aproape ca din 19 ianuarie sa fie inchisa.

#1418
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017

View Postalfa_alfa, on 28 iunie 2017 - 23:26, said:



Eu nu cred, Realitatea TV este Ă®ntr-o situație proastă de ani buni și cumva supraviețuiește...

Asta vorbea si Badea marti seara pe Antena 3. Cum mai supravietuieste Realitatea.. ca e foarte dubioasa chestia.

#1419
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Realitatea are reclame spre deosebire de RTV.
Oricum e urata situatia la realitatea, daca nu gasesc un investitor in 2-3 ani cred ca se va inchide. E de prin 2010 in insolventa.

#1420
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
https://www.paginade...-trece-in-radio

Naspa...plecari multe!

In ritmul asta pana la toamna mai ramane doar ciutacu si cretuleasca in studio.

#1421
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Sa speram ca se inchide. Cu 1 post de prostit mai putin, cu 1 post 4:3 mai putin.

Edited by ronuquet, 01 July 2017 - 01:30.


#1422
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Daca se va inchide ar trebui sa dam o petrecere nationala.

Sau macar sa fie vandut unui proprietar mai ok.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate