Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Antivirusi + Zone Alarm

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Magnum22

Magnum22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 28.12.2004
Nu stiu ce sa-i fac! Instalez un antivirus (Kaspersky 2006, Panda 2006, etc) si Zone Alarm. Totul OK pana aici! Am internet prin cablu si ma conectez prin username si password. Atunci cand vreau sa ma conectez la internet (avand antivirus + zone alarm) dupa ce verifica username-ul si password-ul, exact cand face logarea la internet , mi se restarteaza calculatorul (de fiecare data).  In acest moment am Kaspersky Internet Antivirus 2006 si vreau sa-mi instalez si ZoneAlarm, dar dak fac chestia asta, dupa cum am zis mi se restarteaza calc. De ce? Si ce as putea sa-i fac?

#2
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
sunt o suta de firewaluri tu numai pe ala il vrei care iti face probleme. un firewall e un firewall si atat nu va mai "atasati" atat de programele care va fac probleme.foloseste si tu un firewall mai "light" ca zone alarm e un piece of shit, desi ofera securitate, atatea probleme si buguri n-am mai vazut la nici un firewall.look'n'stop,tiny firewall, kerio,sygate sunt firewaluri in general fara probleme. recomand look'n'stop instaleaza-l, foloseste enhanced rules si gata nu ar trebui sa mai ai nici o problema.

#3
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 20.08.2004
si eu eram pana de curand fan ZoneAlarm, numai pe asta l-am folosit toata "viata" mea. pana am vazut ca Nod32 nu se mai updata automat. nod-ul incerca sa se updateze dar nu gasea serverul. am constatat ca era din cauza ZA (unde totul era setat bine). asa ca am renuntat la el (cu parere de rau, dar asta e...). alta problema cu ZA a fost ca imi intrerupea net-ul  (uneori, aleatoriu).

#4
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,636
  • Înscris: 13.10.2003
Eu am Nod32 si ZA si nu am problemele astea .Nodul se updateaza automat , ZA isi face treaba de firewall .

#5
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005
Eu am Kav, SP2 ca firewall si 2 anti-spyware. Si nu am nici o problema. De ce va chinuiti voi cu firewall-uri dastea smechere? Nu inteleg. Cred ca sunt mult mai bune decat SP2 dar nu vad folosinta lor la un utilizator home.  Daca ma insel loviti-ma .  :)

#6
Magnum22

Magnum22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 28.12.2004
Mie cel putin ZoneAlarmul mi se pare f bun si de asta tin neaparat sa il instalez pe langa un antivirus. Nu mi-a facut nici o problema cu update-uri la antivirusi sau alte programe, blocari de internet sau altele. Singura problema este ca nu merge cu un antivirus bun. Dak ar fi sa instalez un antivirus prost imi merge (normal, nu este imbunatatit antivirusul), dak instalez unu bun imi da acea restartare. Cat despre celelalte programe de firewall, NU M-AU INCANTAT.  Alte pareri ...


P.S.: 1. Pe mine ma intereseaza de ce face chestia asta (restartarea) ?

        2. Dak stie cineva cand apare varianta FINAL la Kaspersky Internet Security 2006

#7
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005
Zone Alarmul e si la servici la mine instalat. Foarte bun. Nimic de zis. Insa e incomod rau. Stresant as putea spune. Asta este insa o parere personala.
Varianta finala la Kav apare in noiembrie 2006 parca. La jumatatea lunii. S-ar putea sa ma insel, dar parca asa tin minte.

#8
Ageamiu

Ageamiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 05.10.2003
L-ati pus pe 6.0.667.000 ? Ma gandesc ca, fiind ultima versiune, o fi mai avansat si nu va  mai face problemele de mai sus. In plus, are si AV si Antispyware fiind mai complet, char nu mai e nevoie de nimic. Eu il folosesc, alternativ, cu Avast, AVG si Norton AV si e cuminte. Merge simultan cu AVG si The Cleaner. Poate va reimprietenesc cu ZA...  
El face pe nebunul daca setati, la Privacy, Mobile Code Control pe ON. Nu mai merge d/l si viata e amara. Fara aia, e alt... om.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate