Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

PROFEȚIILE ÎMPLINITE DE ISUS DOVEDESC CĂ EL A FOST PROMISUL MESIA.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
108 replies to this topic

#1
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011
Care sunt profețiile împlinite de Isus, care confirmă faptul că el a fost promisul Mesia?

1)  Profeția: “Mesia avea să intre triumfător în Ierusalim“

(Zaharia 9:9) . . .Bucură-te foarte mult, fiica Sionului! Strigă triumfător, fiica Ierusalimului! Iată că regele tău vine la tine! El este drept, da, este salvat; umil și călare pe un măgar, pe mânzul unei măgărițe.

(Psalmul 118:26) . . .Binecuvântat să fie Cel ce vine în numele lui Iehova! Vă binecuvântăm din casa lui Iehova.

Împlinirea:  (Matei 21:4–9) . . .Aceasta s-a întâmplat ca să se împlinească ce se spusese prin profetul care a zis: 5 „Spune-i fiicei Sionului: «Iată că Regele tău vine la tine, blând și călare pe un măgar, da, pe un măgăruș, puiul unui animal de povar㻓. 6 Discipolii s-au dus și au făcut cum le poruncise Isus. 7 Au adus măgărița și măgărușul, și-au pus peste ei mantiile și el s-a așezat pe ele. 8 Cei mai mulți din mulțime și-au așternut mantiile pe drum, în timp ce alții tăiau ramuri din copaci și le așterneau pe drum. 9 Și mulțimile, cele care mergeau înaintea lui și cele care veneau în urmă, strigau: „Salvează-l, te rugăm, pe Fiul lui David! Binecuvântat este cel care vine în numele lui Iehova! Salvează-l, te rugăm, tu, care ești în înălțimi!“

Demn de remarcat este faptul că Isus nu ar fi putut să dirijeze acțiunile mulțimii, care și-a manifestat spontan bucuria prin strigăte de veselie și a împlinit astfel profeția biblică!


#2
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View PostEugen3, on 10th October 2011, 10:01, said:

Care sunt profețiile împlinite de Isus, care confirmă faptul că el a fost promisul Mesia?*
1)  Demn de remarcat este faptul că Isus nu ar fi putut să dirijeze acțiunile mulțimii, care și-a manifestat spontan bucuria prin strigăte de veselie și a împlinit astfel profeția biblică![/color]
Acum inteleg de ce nu a făcut mare brinza {sărată}. Era acolo o prea mare veselie.
Si dacă tot vorbim, am o intrebare:
Care a fost profeția biblică?
Mesia avea să intre triumfător în Ierusalim
Adica Isus triumfător în Ierusalim? Care era motivul triumfului? Altfel zis: pe ce chestie? A facut el ceva? Nici macar nu traia in Ierusalim, ci in CaperNahum.
Sa stii ca si eu intru mereu triumfator in Ierusalim si asta pt ca am fost soldat acolo. In 1967. Insa sa stii ca eu nu sunt Mesia, desi sunt din Yehuda.

Eugen
Ce parere ai sa cauti alte argumente?

Edited by Ben_Gal_1, 10 October 2011 - 11:22.


#3
ktulu22

ktulu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 21.04.2007
Daca citim cu atentie Vechiul Testamen, o sa vedem ca sunt peste 100 de profetii care s-au implinit in dreptul lui Isus Hristos... Dar nu are cine sa le studieze ca le stie el pe toate...

Incepand cu Geneza 3,15 Vechiul Testament face referiri clare la Isus Hristos...

#4
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011
2)  Profeția: “Mesia avea să fie trădat de un prieten“
(Psalmul 41:9) . . .Chiar omul care era în pace cu mine, în care aveam încredere și care mânca pâinea mea și-a ridicat călcâiul împotriva mea.

Împlinirea:   (Ioan 13:18–26) . . .Nu vorbesc despre voi toți. Îi cunosc pe aceia pe care i-am ales. Dar aceasta se întâmplă ca să se împlinească Scriptura: «Cel care se hrănea cu pâinea mea și-a ridicat călcâiul împotriva mea». 19 Vă spun acum, înainte să se întâmple, pentru ca, atunci când se va întâmpla, să credeți că eu sunt acela. 20 Foarte adevărat vă spun: Cine-l primește pe cel trimis de mine mă primește și pe mine. Iar cine mă primește pe mine îl primește și pe cel care m-a trimis pe mine“. 21 După ce a spus aceste lucruri, Isus s-a tulburat în spirit și a mărturisit, zicând: „Foarte adevărat vă spun că unul dintre voi mă va trăda“. 22 Discipolii se uitau unii la alții, neștiind despre cine vorbea. 23 Întins la masă, la sânul lui Isus, era unul dintre discipolii săi, pe care-l iubea Isus. 24 Atunci Simon Petru i-a făcut acestuia semn cu capul și i-a zis: „Spune, cine este cel despre care vorbește?“ 25 Și acesta s-a rezemat pe pieptul lui Isus și l-a întrebat: „Doamne, cine este?“ 26 Isus a răspuns: „Este cel căruia îi voi da bucățica pe care o înmoi“. Astfel, după ce a înmuiat bucățica, a luat-o și i-a dat-o lui Iuda, fiul lui Simon Iscariot.

Profeția lui David s-a împlinit când Iuda l-a trădat pe Isus!

Demn de remarcat este faptul că profeția din Psalmul 41:9 nu menționa pe nimeni cu numele.  Ar fi putut fi oricare dintre cei 12 apostoli pe care Isus i-a ales.





View PostBen_Gal_1, on 10th October 2011, 12:14, said:

Acum inteleg de ce nu a făcut mare brinza {sărată}. Era acolo o prea mare veselie.
Si dacă tot vorbim, am o intrebare:
Care a fost profeția biblică?
Mesia avea să intre triumfător în Ierusalim
Adica Isus triumfător în Ierusalim? Care era motivul triumfului? Altfel zis: pe ce chestie? A facut el ceva? Nici macar nu traia in Ierusalim, ci in CaperNahum.
Sa stii ca si eu intru mereu triumfator in Ierusalim si asta pt ca am fost soldat acolo. In 1967. Insa sa stii ca eu nu sunt Mesia, desi sunt din Yehuda.

Eugen
Ce parere ai sa cauti alte argumente?

Fii atent în continuare.  Urmărește acest subiect și vei vedea că argumentele vor continua să apară ....  ;)

#5
dulgherul

dulgherul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,463
  • Înscris: 28.02.2008

View PostEugen3, on 10th October 2011, 13:04, said:

Astfel, după ce a înmuiat bucățica, a luat-o și i-a dat-o lui Iuda, fiul lui Simon Iscariot.

Profeția lui David s-a împlinit când Iuda l-a trădat pe Isus!

Demn de remarcat este faptul că profeția din Psalmul 41:9 nu menționa pe nimeni cu numele.  Ar fi putut fi oricare dintre cei 12 apostoli pe care Isus i-a ales.
Deci Iisus PUTEA să aleagă pe oricare?
Ce la determinat să-l aleagă tocmai pe Iuda?

Și de ce nu ai continuat să spui că după ce la ales a și intrat diavolul în Iuda.
Deci Iisus putea să trimită diavolul în oricare? Sau numai în cel care mai bine nu s-ar fi născut? :console:

#6
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View PostEugen3, on 10th October 2011, 14:04, said:

Fii atent în continuare.  Urmărește acest subiect și vei vedea că argumentele vor continua să apară ....  ;)
Ai avur timp berechet pina acum. Nu uita thread-ul deschis de mine
Care sunt îndatoririle lui Mesia?
La
http://forum.softped...pic=803928'

SI NU AI FACUT NIMIC.

View PostEugen3, on 10th October 2011, 14:04, said:

Profeția lui David s-a împlinit când Iuda l-a trădat pe Isus!
Yehuda si nu Iuda

La sobect.
Astazi stim că zisa de mai sus este o aiureală popică, pardon, popească.

View Postdulgherul, on 10th October 2011, 14:28, said:

Și de ce nu ai continuat să spui că după ce la ales a și intrat diavolul în Iuda.
Stau si ma ...Scutul lui David-esc [cit pe ce sa scriu "crucesc"] ce prostii citesc aici.

View Postktulu22, on 10th October 2011, 11:22, said:

Daca citim cu atentie Vechiul Testamen, o sa vedem ca sunt peste 100 de profetii care s-au implinit in dreptul lui Isus Hristos... Dar nu are cine sa le studieze ca le stie el pe toate...

Incepand cu Geneza 3,15 Vechiul Testament face referiri clare la Isus Hristos...
Daca citesti Tanach-ul si nu Vechiul Testamen - lipseste "t", ai sa vezi ca sustii gogomanii perlate.

#7
dulgherul

dulgherul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,463
  • Înscris: 28.02.2008

View PostBen_Gal_1, on 10th October 2011, 13:40, said:

Stau si ma ...Scutul lui David-esc [cit pe ce sa scriu "crucesc"] ce prostii citesc aici.
Poi te poți cruci, stîlpui sau scutui dar așa scrie:
Ioan 13
26. Isus a răspuns: "Acela, căruia îi voi întinge bucățica, și i-o voi da." Și a întins o bucățică, și a dat-o lui Iuda, fiul lui Simon, Iscarioteanul.
27. Cum a fost dată bucățica, a intrat Satana în Iuda. Isus i-a zis: "Ce-ai să faci, fă repede."
Ioan 13
30. Iuda, după ce a luat bucățica, a ieșit afară în grabă. Era noapte.

Dar fiind noapte Iuda nu-l vedea pe satana. :rolleyes:

#8
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View Postdulgherul, on 10th October 2011, 14:52, said:

Poi te poți cruci, stîlpui sau scutui dar așa scrie:
Ioan 13
26. Isus a răspuns: "Acela, căruia îi voi întinge bucățica, și i-o voi da." Și a întins o bucățică, și a dat-o lui Iuda, fiul lui Simon, Iscarioteanul.
27. Cum a fost dată bucățica, a intrat Satana în Iuda. Isus i-a zis: "Ce-ai să faci, fă repede."
Ioan 13
30. Iuda, după ce a luat bucățica, a ieșit afară în grabă. Era noapte.

Dar fiind noapte Iuda nu-l vedea pe satana. :rolleyes:
Ai vreun verset din Tanach-ul lui Iisus?

Crezi ca Isus a stiut poanta cu bucățica ?

"Ce-ai să faci, fă repede."
VAD CA ISUS CHIAR A VRUT SA FIE SPINZURAT DE STILPUL DE TELEGRAPH.

#9
dulgherul

dulgherul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,463
  • Înscris: 28.02.2008

View PostBen_Gal_1, on 10th October 2011, 13:57, said:

Ai vreun verset din Tanach-ul lui Iisus?

Crezi ca Isus a stiut poanta cu bucățica ?

"Ce-ai să faci, fă repede."
VAD CA ISUS CHIAR A VRUT SA FIE SPINZURAT DE STILPUL DE TELEGRAPH.
Mă Galule,
Io nu știu ce a vrut Iisus. Puțini sînt care l-au înțeles.
Eu îi scriam lui Jenu ce scrie la Scriptură.
Povestea asta îi a voastră. A evreilor.
Dacă Adonai (Iehova) este Dumnezeul evreilor și Iisus, Fiul Său, este prin genealogie evreu,  rezultă că și satana este evreu, că doar sînt chestiuni de familie. Nu? :rolleyes:

#10
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View Postdulgherul, on 10th October 2011, 15:15, said:

Mă Galule,
Io nu știu ce a vrut Iisus. Puțini sînt care l-au înțeles.
Eu îi scriam lui Jenu ce scrie la Scriptură.
Povestea asta îi a voastră. A evreilor.
Dacă Adonai (Iehova) este Dumnezeul evreilor și Iisus, Fiul Său, este prin genealogie evreu,  rezultă că și satana este evreu, că doar sînt chestiuni de familie. Nu? :rolleyes:
Dupa moartea lui Isus, Satana s-a crestinat catolic, dar acum e ortodox, caci s-a indragostit de fiica popei din Gaunoasa..

Io nu știu ce a vrut Iisus. Puțini sînt care l-au înțeles

Nici cei 4 nuvelisti nu au inteles si i-au pus pe gheb tot ce au vrut ei.

#11
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

View Postdulgherul, on 10th October 2011, 15:28, said:

Deci Iisus PUTEA să aleagă pe oricare?
Ce la determinat să-l aleagă tocmai pe Iuda?

Și de ce nu ai continuat să spui că după ce la ales a și intrat diavolul în Iuda.
Deci Iisus putea să trimită diavolul în oricare? Sau numai în cel care mai bine nu s-ar fi născut? :console:

Dulghe, te rog să nu mai sucești ceea ce am vrut să afirm ....
Nu e "creștinește" modul în care gândești ....

Eu nu am afirmat prostiile postate de tine!  ;)


View PostBen_Gal_1, on 10th October 2011, 15:40, said:

Ai avur timp berechet pina acum. Nu uita thread-ul deschis de mine
Care sunt îndatoririle lui Mesia?
La
SI NU AI FACUT NIMIC.

Mi-am dat seama că nu are rost ....
Ar merita discuția cu o persoană care este sinceră și ar accepta dovezile care se aduc.  


Urmărește, dacă vrei subiectul acesta, și poate că vei găsi și răspunsul la întrebarea ta ....  ;)


3)  Profeția: “Trădătorul lui Mesia avea să primească 30 de arginți, prețul unui sclav“

(Zaharia 11:12–13) . . .Atunci le-am zis: „Dacă este bine în ochii voștri, dați-mi plata, dacă nu, nu mi-o dați“. Și mi-au dat plata: treizeci de arginți. 13 Dar Iehova mi-a zis: „Aruncă în trezorerie prețul fabulos la care m-au evaluat“. Am luat deci cei treizeci de arginți și i-am aruncat în trezoreria casei lui Iehova.

Împlinirea: (Matei 26:14–16) . . .Atunci unul dintre cei doisprezece, cel numit Iuda Iscariot, s-a dus la preoții principali 15 și a zis: „Ce-mi dați ca să-l dau în mâinile voastre?“ Ei i-au stabilit treizeci de arginți. 16 Și, începând de atunci, el căuta o ocazie potrivită ca să-l dea în mâinile lor.
Citând cuvintele din Zaharia 11:12, 13, Matei a arătat că Isus a fost trădat pentru o sumă derizorie. De ce a spus Matei că aceste cuvinte fuseseră prezise prin profetul Ieremia?  Se pare că, în secolul I, cartea Ieremia era prima dintr-o culegere de scrieri inspirate din care făcea parte și cartea Zaharia (compară cu Luca 24:44).

#12
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View PostEugen3, on 11th October 2011, 11:42, said:

3) Profeția: “Trădătorul lui Mesia avea să primească 30 de arginți, prețul unui sclav“
De ce ma indulci cu mititei de hirtie? profetia aia nu se refera la Mesia. Insusi faptul ca bietului popa-rabin i-au facut asa si pe dincolo, arata ca tipul nu era Mesia. Oricum, "profetia" asta e apa de ploaie, caci, prea invatate Eugen, care de mult ce buchisesti, habar nu mai ai pe ce lume traiesti - menirea principala a unui Mesia e sa adune pe evrei in tara lor. Fara sa spui asta, nu faci decit sa bati apa in pive. Oricum, este vorba de evrei si nu de crestini, asa ca mai bine treci la alt subiect.

#13
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011
4)  Profeția: “Discipolii lui Mesia urmau să fie împrăștiați“

(Zaharia 13:7) . . .. „Lovește păstorul și oile turmei să fie împrăștiate; și îmi voi îndrepta mâna spre cei neînsemnați.“

Împlinirea: La 14 nisan 33 e.n., Isus le-a spus discipolilor: (Matei 26:31) . . .Atunci Isus le-a zis: „Toți vă veți poticni în mine în noaptea aceasta, căci este scris: «Voi lovi păstorul și oile turmei vor fi împrăștiate».  Exact așa s-a și întâmplat.  (Matei 26:56) . . .Dar toate acestea s-au întâmplat ca să se împlinească lucrurile scrise de profeți“. Atunci toți discipolii l-au părăsit și au fugit.

#14
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View PostEugen3, on 11th October 2011, 13:38, said:

4)  Profeția: “Discipolii lui Mesia urmau să fie împrăștiați“

(Zaharia 13:7) . . .. „Lovește păstorul și oile turmei să fie împrăștiate; și îmi voi îndrepta mâna spre cei neînsemnați.“

Împlinirea: La 14 nisan 33 e.n., Isus le-a spus discipolilor: (Matei 26:31) . . .Atunci Isus le-a zis: „Toți vă veți poticni în mine în noaptea aceasta, căci este scris: «Voi lovi păstorul și oile turmei vor fi împrăștiate».  Exact așa s-a și întâmplat.  (Matei 26:56) . . .Dar toate acestea s-au întâmplat ca să se împlinească lucrurile scrise de profeți“. Atunci toți discipolii l-au părăsit și au fugit.



Dar toate acestea s-au întâmplat ca să se împlinească lucrurile scrise de profeți

Domnule Eugen
Ce parere ai sa mai pui si ceva logica in toata pasta asta habotnica. Acest s-au întâmplat ca să se împlinească suna ca s-a dus ca se se intoarca. In loc sa scrii chestii irelevante, mai binne sa ne spui care a fost rostul profetiei si de care profeti este vorba.

View PostEugen3, on 11th October 2011, 13:38, said:

[Atunci toți discipolii l-au părăsit și au fugit.
Toti astia au fost sanctificati?

#15
dulgherul

dulgherul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,463
  • Înscris: 28.02.2008

View PostEugen3, on 11th October 2011, 09:42, said:

Dulghe, te rog să nu mai sucești ceea ce am vrut să afirm ....
Nu e "creștinește" modul în care gândești ....

Eu nu am afirmat prostiile postate de tine!  ;)
Mă Jenule,
Eu nu am sucit nimic. Citește ce ai scris și vezi. Dacă ai ochi!
Și ce prostii am postat eu ca să le afirmi tu?

Mă tu dormi, sau mi-se pare mie?

#16
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011
5)  Profeția: “ Mesia avea să fie judecat și condamnat“

(Isaia 53:8) . . .El a fost luat prin împiedicarea judecății cuvenite. Pe cine îl vor interesa amănuntele originii sale? Fiindcă a fost îndepărtat din țara celor vii. A fost lovit pentru fărădelegea poporului meu.

Împlinirea:  În zorii zilei de 14 nisan, Sanhedrinul s-a întrunit și a ordonat ca Isus să fie legat și predat guvernatorului roman Ponțiu Pilat.  Deoarece nu i-a găsit nicio vină, Pilat a vrut să-l elibereze dar mulțimea i-a cerut să-l țintuiască pe stâlp și să-l elibereze pe Baraba.  

(Marcu 15:1–15) . . .La revărsatul zorilor, preoții principali cu bătrânii și cu scribii, da, tot Sanhedrinul, au ținut sfat. Apoi l-au legat pe Isus și l-au dus și l-au predat lui Pilat. 2 Atunci Pilat l-a întrebat: „Ești tu regele iudeilor?“ Răspunzându-i, el a zis: „Chiar tu o spui!“ 3 Dar preoții principali au început să-l acuze de multe lucruri. 4 Și Pilat l-a întrebat din nou: „Nu răspunzi nimic? Iată câte învinuiri ți se aduc“. 5 Dar Isus n-a mai răspuns nimic, astfel că Pilat se mira. 6 La fiecare sărbătoare el obișnuia să le elibereze un deținut pe care îl cereau ei. 7 Pe atunci, un om numit Baraba, era în lanțuri cu rebelii care, în rebeliunea lor, comiseseră un omor. 8 Mulțimea a urcat și a început să ceară să le facă așa cum le făcea el de obicei. 9 Pilat le-a răspuns, zicând: „Vreți să vi-l eliberez pe regele iudeilor?“ 10 Căci știa că din invidie îl predaseră preoții principali. 11 Dar preoții principali au instigat mulțimea ca să-l determine să li-l elibereze mai degrabă pe Baraba. 12 Pilat a vorbit din nou, zicându-le: „Atunci ce să fac cu cel pe care îl numiți regele iudeilor?“ 13 Ei au strigat din nou: „Pe stâlp cu el!“ 14 Dar Pilat le-a spus: „Bine, dar ce rău a făcut?“ Însă ei strigau și mai tare: „Pe stâlp cu el!“ 15 Atunci Pilat, dorind să facă pe plac mulțimii, li l-a eliberat pe Baraba și, după ce a pus să-l biciuiască pe Isus, l-a dat să fie țintuit pe stâlp.

#17
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View PostEugen3, on 12th October 2011, 12:05, said:

5) Profeția: “ Mesia avea să fie judecat și condamnat“

(Isaia 53:8) . . .El a fost luat prin împiedicarea judecății cuvenite. Pe cine îl vor interesa amănuntele originii sale? Fiindcă a fost îndepărtat din țara celor vii. A fost lovit pentru fărădelegea poporului meu.

Împlinirea: În zorii zilei de 14 nisan, Sanhedrinul s-a întrunit și a ordonat ca Isus să fie legat și predat guvernatorului roman Ponțiu Pilat. Deoarece nu i-a găsit nicio vină, Pilat a vrut să-l elibereze dar mulțimea i-a cerut să-l țintuiască pe stâlp și să-l elibereze pe Baraba.
Dupa cum am mai scris de citeva ori, termenul "Mesia" are un inteles dual. Moise, Saul, David, Solomon,... au fost "unsi", adica au fost alesi sa fie regi, au fost Mesia in sens restrins, aka "anointed".
Altfel va fi cu Mesia cel de dupa razboiul Gog si Magog.
Isaia se refera la un serv "uns". Atit.

#18
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011
6)  Profeția: “ Martori falși aveau să depună mărturie împotriva lui Mesia“

(Psalmul 35:11) . . .Niște martori violenți se ridică, mă întreabă ce nu știu.

Împlinirea: Așa cum se profețise, „preoții principali și întregul Sanhedrin căutau o mărturie mincinoasă împotriva lui Isus ca să-l omoare” (Matei 26:59).  
(Marcu 14:56) . . .Mulți depuneau mărturie mincinoasă împotriva lui, dar mărturiile lor nu se potriveau. . .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate