Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Romtelecom mareste tarifele din 01.11.2002

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
47 replies to this topic

#19
Sammy

Sammy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 26.11.2001
adica 7200 lei / ora noaptea???
jaf la drumu' mare...

#20
Sammy

Sammy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 26.11.2001
s-a zis la protv...
oficial...
internet, noaptea: cu 40% mai mult...
GRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

#21
cristi ()

cristi ()

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 02.08.2002
Se pare ca Romtelecom are propria perspectiva in ceea ce priveste piata telecomunicatiilor.
Are cineva informatii despre ofertele de servicii de telefonie fixa pregatite de ceilalti (viitori) operatori?

#22
Antaris

Antaris

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 04.01.2002
S-au anuntat si tarifele.Vor intra in vigoare de la 1-11-2002 inpreuna cu celelalte majorari.Tarifarea este urmatoarea:0.9 centi/min pina la ora 22 si 0.3 centi/min dupa ora 22 si simbata + duminica.Tariful este fara TVA.A disparut taxarea la 10 minute precum si reducerea de acces special internet.Daca veti calcula cit inseamna asta in lei veti vedea ca este totalmente dezavantajos.Mai pe romaneste o sa o lasam mai moale cu net-ul.

#23
Antaris

Antaris

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 04.01.2002
Gresit Geo 2001.Asa cum am scris si in thread-ul deschis de mine,tarifele la internet se calculeaza pe minut in $.Nu mai exista impulsuri.0.9 centi/min pina la ora 22 si 0.3 centi/min dupa.Simbata si duminica tot 0.3

#24
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
jaf ... bataie de joc !!!! :mad:  :mad:  :mad:
sper sa apara in cursul anului viitor ceva oferte de telefonie fixa iar rahatii aia de greci sa de faliment cat mai repede ...

#25
inu

inu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 31.05.2002
astia is tampiti !!!  :ciocan:  :ciocan:  :ciocan:  
practic la internet au dublat pretul ..:((

#26
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,636
  • Înscris: 28.11.2001
au umblat unde se foloseste mai mult, convorbiri interjudetene si net

#27
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,857
  • Înscris: 25.01.2002
ba da, se intimpla... si eu am patit asa ceva. RTC taxeaza apelul catre mobil indiferent daca se raspunde sau nu...

oricum, e inutil sa ma mai lamentez...

#28
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
teo reclamatia scrisa la RTC este sfanta, altfel ai dreptate, este inutil sa te lamentezi.

Greets,
Speedo

#29
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Iata tarifele corecte  pentru internet:

Zilnic 8-22   > 0.009$/min
0.009X1.19X33.600 = 359.85Lei/min
21.591,36 Lei/h cu TVA

Zilnic 22-08  > 0.003$/min
0.003X1.19X33.600 = 119.95Lei/min
7.197,12Lei/h cu TVA


Greets,
Speedo

#30
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
mda ...acestea sunt tarifele...eu am primit doar o foaie in care se specifica ca tariflele cresc cu 10 % si asa am facut calculele....oricum preturile la abonamente is cum am zis eu.

#31
ezekio

ezekio

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 07.01.2002
L-am dat dreq de RTC si m-am dezabonat. Asa ca raman cu mobilul. Iar pe partea de net imi fac abonamentul de GPRS la connex si scap destul de ieftin : 5$(abonament) + 5$(Internet GPRS)
So eat me RTC...  :ciocan:

#32
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Trebuie sa fii nebun sa faci asta, gandeste-te de 2 ori. Oricum acum esti pe Dial-Up.  :P

Greets,
Speedo

#33
hermetikos

hermetikos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 08.02.2002

Quote

Originally posted by ezekio
L-am dat dreq de RTC si m-am dezabonat. Asa ca raman cu mobilul. Iar pe partea de net imi fac abonamentul de GPRS la connex si scap destul de ieftin : 5$(abonament) + 5$(Internet GPRS)  
So eat me RTC...  :ciocan:

Tattaeee, ai facut vreodata trafic pe GPRS ca sa vezi cit te costa?
Pai eu am stat odata doar 2 minute (oricum, nu e vorba de timp aici, dar zic asha.. ca idee) shi am traficat 200K pentru a-mi verifica un mail. La scorurile Connex, asta vine 40c !!! Sa nu mai pomenim ca la RTC am stat o ora pe dialup shi am traficat vreo 3-4 MB, care, la tarifele Connex ar fi insemnat 6-8$, iar la RTC m-au costat citeva mii de lei. Diferentza zic eu ca e IMENSA!!!

Eu itzi urez sa faci cit mai mult trafic pe GPRS shi sa le plateshti la hotzomanii aia sute de parai doar ca sa-tzi vezi mailul zilnic :)) E clar ca lumina zilei ca ce zici tu cu scapatul ieftin e o mega-aberatzie: cred ca n-ai facut niciodata un calcul, nici macar estimativ, ce ar insemna sa te dai pe net prin GPRS. Ajung sa zic ca Monitox: mai bine cu Zappu, ca macar ai viteza ceva mai mare  :drac:

#34
Nemesys

Nemesys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 03.06.2002
uite-asa incep sa ma gandesc serios sa-mi pun cablu ...  :rolleyes:

#35
ezekio

ezekio

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 07.01.2002
Mda am mai sapat in problema cu GPRS si am ramas cu buza umflata ... Anyway la faza cu dezabonatul m-am grabit trebuie sa recunosc... O fi RTCul naspa dar mai naspa fara el .
Concluzia : think twice before u act  :OK:

#36
nperii

nperii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.10.2002
Nu stiu de unde va luati voi informatiile dar eu am descarcat documentul cu noile tarife de pe site de la RTC si din cate am vazut treaba cu internetul sta in felul urmator :
Luni - Duminica 8 -22 : 0.9 centi/minut
Luni - Dumnica 22-8 : 0.3 centi/minut
Asa ca s-a dus naibii si internetul ieftin ziua din weekend. Nu stiu cum sunt altii dar eu abia astept data de 1 ian. 2003.

Nick.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate