Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

pareri AdSense

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#19
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005
Mie a sasea pozitie nu prima imi aduce cam 150-200 vizitatori pe zi in mare parte din US. E cam nasol MSN-ul asta. Il urasc.

Oricum ca sa nu mai zic, ca atunci cand o sa introduca MSN-ul searchul in Windows adica pe desktop, s-a cam zis co Google.




Referitor la CEC-urile AdSense.
Eu am primit. Cand ajungi pentru prima data la suma de 50$ Google iti trimite acasa prin posta un plic in care este cu cod PIN, si care trebuie validat la ei pe site. Abia dupa asta poti primi bani.

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

Referitor la CEC-urile AdSense.
Eu am primit. Cand ajungi pentru prima data la suma de 50$ Google iti trimite acasa prin posta un plic in care este cu cod PIN, si care trebuie validat la ei pe site. Abia dupa asta poti primi bani.

nu mi-a venit aºa ceva acasã... :w00t: asta înseamna cã nu pot primi caºcavalu' ? :death:

#21
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005
Daca ai cont la AdSense poti vedea ca atunci cand te loghezi iti apere un anunt rosu care zice ca 'Your payment is on hold..'.

Daca nu ai primit PIN-ul acasa si a trecut multe vereme de cand ai facut primii 50$ il mai poti cere odata la Google.

Fara PIN nu vezi bani  :)

#22
Dan55

Dan55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.12.2003

Quote

Mie a sasea pozitie nu prima imi aduce cam 150-200 vizitatori pe zi in mare parte din US. E cam nasol MSN-ul asta. Il urasc.

Oricum ca sa nu mai zic, ca atunci cand o sa introduca MSN-ul searchul in Windows adica pe desktop, s-a cam zis co Google


In primul rand da-mi voie sa nu te cred ca acel cuvant iti aduce 200 de vizitatori pe zi.
Si in al doilea rand, ce ai demonstrat cu asta?
Uite aici demonstratie:
Te duci pe orice site din trafic.ro care are peste 50.000 de vizitatori/zi si vei vedea ca google aduce de 10 ori mai multi vizitatori decat TOATE celelate motoare de cautare la un loc.
Acum spune-mi si mie de ce sa stau sa mai compar pe Google cu oricare din motoarele de cautare.

Iar chestia cu PIN-ul de la adsense vezi ca bagi oamenii in ceata.
Pin-ul sa introdus dupa o jumatate de an de cand a aparut adsense, daca ai facut inscrierea in acea jumatate de an atunci nu mai este nevoie de PIN si poti primii linistit banii si fara el.
Dupa introducerea PIN-ului intradevar este obligatoriu sa-l ai.

#23
mafone

mafone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.10.2005
M-am inregistrat special sa particip la discutia asta si zic:

1. MSN nu este ca Google dar daca esti top 10 pe cuvinte cheie importante iti aduce trafic de peste 100.

2. Am testat cuvantul 'online personals' al Adrianei cu Overture si are cam 14,000 cautari lunare doar pe Overture. Deci Dane, e posibil sa aiba traficul de care vorbeste. MSN nu este chiar atat de neinsemnat pe cat crezi tu. In US si UK este destul de utilizat.

3. @Dan. Tu cred ca bagi oamenii in ceata. Va rog pe restu webmasterilor care va faceti cont nou si ajungeti la 50$, va zice Google de PIN? Va zic eu ca sigura o sa va aminteasca de asta. Deci Dan, nu te mai da in spectacol, ca este evident ca vorbesti din filme, sau din auzite.

#24
Dan55

Dan55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.12.2003

Quote

M-am inregistrat special sa particip la discutia asta si zic:

Zic eu: ca ai legatura cu adianna

Quote

3. @Dan. Tu cred ca bagi oamenii in ceata. Va rog pe restu webmasterilor care va faceti cont nou si ajungeti la 50$, va zice Google de PIN? Va zic eu ca sigura o sa va aminteasca de asta. Deci Dan, nu te mai da in spectacol, ca este evident ca vorbesti din filme, sau din auzite.

Mai citeste odata ce am scris eu.
Mai spun odata si pentru tine:
Daca ai contul la adsense creat la inceputul programului ( de exemplu eu il am din 28 Februarie 2005) nu este nevoie de PIN deoarece acesta sa introdus dupa aceasta data.
Eu am spus acest lucru deoarece i0nutzb poate are contul creat in perioada de dinaintea introducerii PIN-ului si atunci nu mai are nevoie de el.
Dar cum am spus si pe ultimul rand al postului de dinainte, daca ai contul creat dupa aceea, intradevar este obligatoriu sa ai acel PIN.
Iar eu nu vorbesc din filme pentru ca sunt deja la al 5-lea cec ( tu la al catelea esti?) venit acasa fara sa am acel PIN.

Despre Msn si restul motoarelor de cautare nu are rost sa continuam discutia ca nu am cu cine.

#25
mafone

mafone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.10.2005
Nu zic la al catelea sunt ca oricum nu e nevoie.

Da iti dau un indiciu, cand o sa ajungi la nivelul meu, o sa vrei sa-ti faci si tu firma sa-ti iei masina in rate.  :D

Nu treb sa demonstrez la nimeni, ca stiu eu si atat, si e bine, chiar daca MSN-ul e asa de slab cotat, nu stiu de ce merge tocmai la mine.

Neshansa  :w00t:

#26
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003
Va certati ca orbii pe niste chichite.

Vizitatorii din MSN sunt extrem de putini dar aduc un CTR destul de mare, la mine cel putin cu un site aflat doar in MSN (in lenesul de Google probabil dureaza 2-3 luni sa capete un PR 4-5) am CTR de 5-10%. Chiar ma speriasem ca Google poate considera ca ii fraudez, peste 2% bate la ochi.  :D

#27
Royal Gigolos

Royal Gigolos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.10.2005
de la ce vine CTR si PR ?

#28
Bogdan123

Bogdan123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 09.06.2003
check this out :  http://www.google.co...se_weblogs.html Weblogs, Inc. grew blog ad revenue from $200 to $3000 a day with Google AdSense.  Sunt sigur ca altii fac de 10 ori mai mult pe zi.

Eu nu am primit nici un PIN si tot primesc cecuri lunar

Edited by Bogdan123, 21 October 2005 - 00:55.


#29
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005

View PostBogdan123, on Oct 21 2005, 01:58, said:

check this out :  http://www.google.co...se_weblogs.html Weblogs, Inc. grew blog ad revenue from $200 to $3000 a day with Google AdSense.  Sunt sigur ca altii fac de 10 ori mai mult pe zi.

Eu nu am primit nici un PIN si tot primesc cecuri lunar


Eu cand am zis ca sunt multi care fac si 2000$/zi zicea lumea ca-s nebun.

Na dovada confirmata de Google.

#30
zmith

zmith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,122
  • Înscris: 10.07.2002

View Postadrianna, on Oct 4 2005, 09:19, said:

da din pacate numai pe cec, si daca vrei sa-l primetsi mai repede te costa 20$.

dar au bagat acum si un sistem de plata direct in contul bancar  :coolspeak:

Unde e optiunea de "plata in cont bancar"? Cel putin eu nu o gasesc!!!
Merci.

#31
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005
exista dar nu e disponibila pentru Romania, momentan.

#32
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
in curand voi apela si eu serios la google ads ... voi da drumul la un site ce tinteste sa aiba trafic mai mult de afara.

merge si in romania .. dar f putine clickuri sunt contorizate.

#33
OKT

OKT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 23.01.2005
Foarte interesant ultimul blog postat la http://adsense.blogspot.com/ . Romanii isi fac simtita prezenta la Google. Nu m-ar mira ca pe viitorul apropiat sa inceapa sa intre in tara sume cu multe zero-uri provenind de la Google. Momentan sunt un utilizator al Adsense-ului si sper sa primesc in cateva zile plicul cu PIN .

#34
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005
Cate luni a durat pana la implinirea sumei 'fabuloase' de 100$?

Cat despre articolul de pe blogul Google. Ma bucura ca apare Romania. Asta e cel mai bine. Ne mai scoate si pe noi ceva in fata.  ;)

Ma intreb cine o fi?

Edited by adrianna, 08 January 2006 - 21:39.


#35
Mircea Alexandru

Mircea Alexandru

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 32
  • Înscris: 10.01.2006
Eu sunt.  :coolspeak:

Cat despre AdSense, numai de bine.

#36
OKT

OKT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 23.01.2005
In prima faza am citit numai textul italic si nu mi-am dat seama ca mail-ul e de la un roman insa cand am citit ca omul poarta un tricou cu "I love Google!" mi-am dat seama ca numai un compatriot poate face asa ceva  :D .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate