Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Ubuntu 12.04 LTS a.k.a. Precise Pangolin

- - - - -
  • Please log in to reply
961 replies to this topic

#955
bibic

bibic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 19.12.2013
Ideal ar fi sa se preia dezvoltarea unor distributii Linux de catre niste entitati guvernamentale, asa cum incepusera rusii cu Rosa. Ar fi singura sansa din partea unor distributii Linux europene sa reziste concurentei de peste ocean.

Edited by bibic, 12 January 2014 - 17:12.


#956
ovilix

ovilix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 01.08.2013
Nu trebuie sa preia nimic, doar sa aleaga o distributie si sa o sprijine in dezvoltare.
ROSA inca exista si se dezvolta.

#957
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Observ ca a fost blocat subiectul Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr. Eu m-am abtinut de la discutii in ultimele pagini ale topicului din cauza ca s-a facut mult offtopic. Speram sa se linisteasca apele de la sine...
Blocarea topicului nu era solutia cea mai potrivita (parerea mea). Nici crearea altui topic pe aceeasi tema nu are rost...
In fine, putem continua discutiile aici despre Ubuntu 14.04 LTS pana cand va fi lansat oficial (cu speranta ca se poate discuta si civilizat).

@rich1974
Spuneai ca Ubuntu 14.04 "va fi o versiune mai cosmetizata de 13.10, cu ceva bug-uri rezolvate si niste aplicatii aduse la zi in depozite". In ceea ce priveste versiunea Desktop probabil ca asa va fi, in schimb Ubuntu 14.04 LTS va aduce ceva nou, pentru ca se va lansa si in versiune "Touch" (aceasta fiind o premiera).
A incercat cineva Ubuntu Touch 14.04 (Trusty Tahr) Daily Build (pentru procesoare ARMv7 si superioare)?

#958
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005

View Post_-_, on 12 ianuarie 2014 - 19:29, said:

In fine, putem continua discutiile aici despre Ubuntu 14.04 LTS pana cand va fi lansat oficial (cu speranta ca se poate discuta si civilizat).

Eu zic sa nu se discute aici despre 14.04, pentru ca pana in 2017 o sa fie inchis si acest topic....
Sau macar sa nu va mai certati asemeni copiilor de 3-4-5-6 ani.....

#959
creatura85

creatura85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 19.07.2008

View Postxxvirusxx, on 14 ianuarie 2014 - 19:23, said:

...
Sau macar sa nu va mai certati asemeni copiilor de 3-4-5-6 ani.....
.
Este posibil sa vezi asta peste 3-4-5-6 ani, deci continua sa speri :)

#960
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View Postxxvirusxx, on 14 ianuarie 2014 - 19:23, said:

Eu zic sa nu se discute aici despre 14.04, pentru ca pana in 2017 o sa fie inchis si acest topic....
Sau macar sa nu va mai certati asemeni copiilor de 3-4-5-6 ani.....

Topicul celalalt nu a fost inchis din cauza mea. De altfel, eu am si parasit discutia cand am vazut ca s-a trecut la abuzuri verbale si mesaje offtopic. Mie imi pare rau ca s-a inchis pentru ca ma interesa sa urmaresc orice discutie ontopic relativ la Ubuntu 14.04 LTS la topicul cel mai potrivit pentru aceasta, nu pe la alte topicuri (pe care nu prea am timp sa le urmaresc)...

#961
Sakara

Sakara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,597
  • Înscris: 24.08.2010
Update la kernel 3.11 + update la Xorg de maine:
Ubuntu 12.04.4 LTS Arrives Tomorrow with the Linux Kernel from Ubuntu 13.10
http://news.softpedi...10-424171.shtml

#962
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
"The purpose of providing a newer kernel in the 12.04.4 point release is for hardware enablement." (https://wiki.ubuntu....ntu_Kernel_3.11)
Mai multe detalii, inclusiv despre instalare, aici: https://wiki.ubuntu....nablement_Stack
Oricum, mai este putin pana cand va fi lansata urmatoarea versiune LTS...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate