Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

cum configurez un telefon fix pentru rcs rds?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
stephanmaryuss

stephanmaryuss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.10.2011
Salut. Mai exact am un telefon fix siemens gigaset al140 cu sigla romtelecom pe el,implicit a functionat pe romtelecom. M am transferat la RCS RDS cu acest serviciu si cu un telefon cu fir care il aveam pe acasa. Ma rog, am decis azi sa pun acest siemens la lucru,l-am resetat(zic eu), si imi afiseaza data ora ,dar nu suna nici un numar si nici nu primeste. cand apas tasta de apel revine la meniul initial.la fel si cand incerc sa accesez din meniu mesageria vocala. cei de la rcs mi au spus ca nu e se poate sa fie codat sau ceva de genul pe romtelecom, si sa caut un buton sau optiune tone/pulse,dar nu are asa ceva. deci o solutie pls?

#2
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Io am unul (tot de la rtc - mi l-au dat ai mei) si a mers fara probleme. Ce-i drept nu a fost folosit nici-o secunda pe rtc, basca a mai stat si pe la mine vreo 3-4 ani in cutie... :console: L-am montat acu' vreo 3 luni - m-a lasat bateria la un cordless mai vechi. Acu este montat impreuna cu un alcatel dect - dat de rds si functioneaza ambele cu brio. Parca la inceput a scris ceva de inregistrare (serviciu cred)... Daca mai ai manualul, vezi pe acolo. Posibil sa fie necesara vreo resetare.

Edited by cristi0304, 05 October 2011 - 12:52.


#3
budrom

budrom

    Expert Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 21.07.2010

View Postcristi0304, on 5th October 2011, 13:47, said:

Io am unul (tot de la rtc - mi l-au dat ai mei) si a mers fara probleme. Ce-i drept nu a fost folosit nici-o secunda pe rtc, basca a mai stat si pe la mine vreo 3-4 ani in cutie... :console: L-am montat acu' vreo 3 luni - m-a lasat bateria la un cordless mai vechi. Acu este montat impreuna cu un alcatel dect - dat de rds si functioneaza ambele cu brio. Parca la inceput a scris ceva de inregistrare (serviciu cred)... Daca mai ai manualul, vezi pe acolo. Posibil sa fie necesara vreo resetare.


trebuie sa functioneze fara probleme
sigur n-ai facut tu legaturile?
oamenii rds suna dupa ce fac legatura, verifica conexiunea, pt a elimina ceea ce ai tu acum.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate