Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Digi 24 HD.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5068 replies to this topic

#4537
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,975
  • Înscris: 18.09.2008
Scuze pentru greseala de mai sus, dar sa revenim: Un jurnalist nu este ca un salariat oarecare, ci el este (teoretic) in slujba publicului pe care trebuie sa il informeze corect si impartial. Pana si Antena 3 a transmis cum il duceau pe Voiculescu la bulau, sigur, urland din toti rarunchii ca e Basescu de vina. Dar Digi, bastionul jurnalismului de calitate, nu a scos nici un cuvant. Cand a fost cu castigarea procesului de santaj, alocau spatii largi la condamnarea Cameliei Voiculescu si a lui Alexandrescu.

#4538
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
https://www.paginade...eresului-public

Se pare ca scandalul ia proportii...


Cred ca e timpul pentru o noua curatenie:
"Reversul onestității pe care o cere de la oameni este duritatea. Atunci când a aflat că în companie s-au făcut angajări pe principiului nepotismului, într-o singură săptămână s-a ocupat personal de curățirea organizației (legenda no. 4)."

http://m.adevarul.ro...39f9/index.html

Sa vedem cine zboara: Bendei, Prelipceanu &com sau Patraru &comp

#4539
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Din cauza asta a ajuns presa din Romania in halul asta pentru ca jurnalistii s-au vandut politicului crezand ca publicu nu o sa isi dea seama dar ce sa vezi publicu nu e asa de prost cum ar crede unii.

Digi24 la inceput a fost super ok dar pe parcurs au tot adus oameni dubiosi si au cam inceput sa o ia pe aratura DAR cu toate asta tot ramane cel mai decent de departe post de stiri din RO.

In ca am incredere ca lucrurile se vor schimba in bine.

#4540
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008
Cosmin Prelipceanu: Dacă Dragoş Pătraru nu prezintă lista acoperiţilor şi dovezile, îl vom da în judecată

"Într-un stil care nu face cinste jurnalismului, jurnalismul ar trebui să se bazeze pe informaţii, nu pe zvonuri, Dragoş Pătraru face o acuzaţie extrem de gravă. El spune că unii dintre jurnaliştii noştri sunt acoperiţi. Îl somăm public pe Dragoş Pătraru să prezinte lista, dacă o are şi dovezile aferente. În cazul în care nu o va face, îl vom da în judecată."

Sursa: digi24.ro

Edited by zeus1, 23 May 2017 - 20:13.


#4541
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
zicea labe unu ca nei-i arata el cu destu' la 22:30 , astazi

#4542
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,975
  • Înscris: 18.09.2008
A fost la b1 in direct?

#4543
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Presupunand prin absurd ca Patraru ar avea o asemenea lista daca ar face publica ar incalca legea deci prea cinstitul Prelipceanu ii cere lu Patraru sa incalce legea.

Prelipceanu nu cred ca a inteles ce a spus Patraru.

Edited by danielavram, 23 May 2017 - 22:20.


#4544
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Patraru nu se dezminte. Eu dacă făceam parte din conducerea Digi 24 m-as fi folosit de reactiile lui Dragos Patraru ca să arăt că postul este într-adevăr unul obiectiv. Restul discutiilor urmând să fie purtate în privat.

În altă ordine de idei, sper ca Starea Natiei să rămână pe post.

DP tocmai a anuntat că mai are 2 ani de contract cu Digi. Sii că postul nu i-a interzis niciodată vreun subiect.

Edited by WShow13, 24 May 2017 - 22:25.


#4545
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Mi se pare absolut corecta atitudinea lui Patraru si cred ca e benefica presei in general si aici ma refer la jurnalistii cinstiti care vor sa isi faca meseria cum scrie la carte.

#4546
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,793
  • Înscris: 04.04.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Gcs4lY9mnQg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XEylN-ikWCg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by cut3ryan, 25 May 2017 - 14:40.


#4547
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012
am inteles ca ctp, care le stie pe toate, l-a facut pe preliceanu in direct:))) asta e prelicene, uneori ti-o iei, nu intotdeauna poti sa faci la comanda :D

#4548
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Bine de tot l-a facut, practic i-a dat o lectie de jurnalism.

http://www.digi24.ro...-20-00-2-731565

In a doua parte a emisiunii la 1:00:00.

#4549
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012
las, ca nici ctp nu e usa de biserica. a lucrat enspe mii de ani cu bogdan chiriac, si cica, ctp-ul habar nu stia ce afacere invarte chiriac...Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#4550
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Cred ca singurul "liber" cu adevarat este Dragos pentru ca a dovedit-o.. Ceilalti sunt angajati Digi 24 si atat, ma intelegeti ce vreau sa spun. ;)

#4551
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012
dupa meciul lui halep vs svitolina, cei de la digisport au cerut parerea ctp-ului(omu le stie pe toate...Posted Image ) si in grafica folosita de zoli boys & girls, scria ca ctp e journalist digi24. sa inteleg ca ctp s-a mai calmat si face parte din gasca lui zoli  ? :D

#4552
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
CTP le stie pe toate, n-ai auzit de el? N-ai loc de sefu' CTP! :))

#4553
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006
Andreea Esca si CTP vor comenta finala de maine pe Pro TV. Deci cred ca nea CTP e cam cu fundul in 2 luntri :lol:

#4554
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Azi DIGI 24 a transmis o parte (cel puțin cât am urmărit eu, respectiv până la ora 12) ”dezbaterile” din Parlament și cu acel interpret al limbajului mimico-gestual, de obicei doar între 11:00 și 11:30 este intervalul de timp în care apare. În schimb, la Digi Matinal ”au dat cu bâta în baltă” afișând pe burtieră ”Traian Băsescu - președintele PSD”. :lol: mi-au făcut ziua mai frumoasă cu acest scenariu SF :) , nu am urmărit orele următoarele dacă au corectat pe parcurs.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate