Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Digi 24 HD.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5068 replies to this topic

#37
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005
daca aduc filme bune 2008.2009, 2007, concursuri gen " roata norocului, seriale bune gen "the simpson si altele, eu cred ca vor avea succes. vom vedea..

#38
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

 a_d_y, on 1st December 2010, 17:53, said:

daca aduc filme bune 2008.2009, 2007, concursuri gen " roata norocului, seriale bune gen "the simpson si altele, eu cred ca vor avea succes. vom vedea..
Sunt de acord cu tine. Trebuie să aducă filme care nu au mai fost difuzate. Dacă vor aduce aceleași filme, degeaba s-au investit bani în acest proiect. 

#39
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,829
  • Înscris: 11.01.2006
NU au cum sa aduca filme bune,filmele bune se difuzeaza in prime-time,or in prime -time este NASUL intre 20.00-23.30.
CAND sa difuzeze filmele?DUPA miezul noptii?
DUPA -amiaza?CINE se uita la ele?CEI de la RCS vor sa faca o strutocamila:o televiziune de talkshow-uri cu filme!EU nu am mai vazut asa ceva!
EU cred ca vorbesc prostii si ca va fi un esec!

#40
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004

 megafanro, on 1st December 2010, 18:01, said:

Sunt de acord cu tine. Trebuie să aducă filme care nu au mai fost difuzate. Dacă vor aduce acelea?i filme, degeaba s-au investit bani în acest proiect. 

din pacate, filmele au devenit nisa in romania, asa ca vor trebui sa produca continut. ori o tin serios vreo-un an cu filme serioase "sarite" de hbo, protv, etc in primetime or fac ce fac toti ieftin, recte talkshow, ca in asta exceleaza moraru.

avantajul cel mai mare este aparitie instantanee si stabila in toata tara.

io unu sunt foarte circumspect cu milioanele mnealor. si cu capacitatea de a face ceva care sa arate a televiziune, nu o gluma gen gesepeteve.

Edited by Centris, 01 December 2010 - 18:17.


#41
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

 Centris, on 1st December 2010, 18:16, said:

din pacate, filmele au devenit nisa in romania, asa ca vor trebui sa produca continut. ori o tin serios vreo-un an cu filme serioase "sarite" de hbo, protv, etc in primetime or fac ce fac toti ieftin, recte talkshow, ca in asta exceleaza moraru.

avantajul cel mai mare este aparitie instantanee si stabila in toata tara.

io unu sunt foarte circumspect cu milioanele mnealor. si cu capacitatea de a face ceva care sa arate a televiziune, nu o gluma gen gesepeteve.

Rar mai vezi un film în premieră. Ce vezi la TV? Fufe de doi bani, scandaluri, manele etc.   :thumbdown:  :thumbdown:

Edited by megafanro, 01 December 2010 - 19:24.


#42
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,747
  • Înscris: 10.05.2008

 megafanro, on 1st December 2010, 19:23, said:

Fufe de doi bani, scandaluri, manele etc.   :thumbdown:  :thumbdown:


cica asta cere publicul sa vada.

#43
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

 maistoru, on 1st December 2010, 23:05, said:

cica asta cere publicul sa vada.

Care public? Tu crezi în sondajele ale "de doi bani"?

#44
sharp_razor

sharp_razor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 28.06.2008

 megafanro, on 1st December 2010, 19:23, said:

Rar mai vezi un film în premieră. Ce vezi la TV? Fufe de doi bani, scandaluri, manele etc.   :thumbdown:  :thumbdown:

Acesta e modelul american numai ca e adaptat la piata noastra. In americane nu o sa vezi filme pe canalele generaliste, ci doar multe emisiuni si sitcomuri. Daca vrei filme bune ai de ales asa: te duci la cinema, cumperi dvd-uri (sau bluray-uri), te abonezi la canele de nisa care difuzeaza numai filme, comanzi un film daca operatorul de cablu are acest sistem interactiv (sigur il au) si cam astea is posibilitatile sa vezi un film bun fara sa incalci drepturile de proprietate. La noi inca mai difuzeaza ProTV, TVR 1,2;Antena 1 un film bun la ei nu mai exista acest fapt.

Edited by sharp_razor, 02 December 2010 - 11:30.


#45
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

 Centris, on 1st December 2010, 18:16, said:

din pacate, filmele au devenit nisa in romania, asa ca vor trebui sa produca continut. ori o tin serios vreo-un an cu filme serioase "sarite" de hbo, protv, etc in primetime or fac ce fac toti ieftin, recte talkshow, ca in asta exceleaza moraru.

De unde sa aiba bani RDS-ul sa bage filme ce nu au apucat sa fie difuzate pe HBO, cand:
1) aia in primul rand au un contract special cu studiourile ce nu le permite sa difuzeze vreun film mai devreme de 1 an de la lansare (cum credeti ca vor reusi cei de la RDS sa negocieze un contract mai bun cu studiourile decat HBO-ul?)
2) si in al doilea rand cati bani incaseaza HBO-ul sa difuzeze filmele respective (de unde sa scoata RDS atatia bani?)

Mai repede decat PROTV-ul e putin probabil , dar nu imposibil.

Edited by vasilemadalincristian, 02 December 2010 - 11:49.


#46
dimipc

dimipc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 22.09.2008

 Lyvyoo, on 30th November 2010, 23:40, said:

Din prima ar trebui sa avem trei noi posturi HD: 10TV HD, DigiFilm HD si Zeus TV HD.
10TV va emite ce trebuie din februarie si poate atunci va trece si in HD. La inceput doar filme si....Nasul :)
DigiPLay nu cred ca apare anul asta. Probabil ii mai asteapta pe Romtelecom sa se incurce in IPTV-ul lor.
DNews nu cred ca mai apare. A spus Radu Moraru astazi ca inca doua televiziuni de stiri se vor relansa (Vox si nu mai stiu cine) si ca a cincea televiziune de stiri nu prea isi mai are rostul!
Io cred ca ai auzit doar ce ai vrut tu sa auzi! Daca nu esti atent nu mai dezinforma! A spus ca sunt deja doua tv de stiri pe piata, in plin proces de relansare, adica RTV ai A3, si nu vede rostul altei tembeliziuni de stiri! O sa aiba rost in campania electorala, pana atunci nu mai arunca nimeni banii!

#47
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006

 vasilemadalincristian, on 2nd December 2010, 11:49, said:

De unde sa aiba bani RDS-ul sa bage filme ce nu au apucat sa fie difuzate pe HBO, cand:
1) aia in primul rand au un contract special cu studiourile ce nu le permite sa difuzeze vreun film mai devreme de 1 an de la lansare (cum credeti ca vor reusi cei de la RDS sa negocieze un contract mai bun cu studiourile decat HBO-ul?)
2) si in al doilea rand cati bani incaseaza HBO-ul sa difuzeze filmele respective (de unde sa scoata RDS atatia bani?)

Mai repede decat PROTV-ul e putin probabil , dar nu imposibil.
nu e tocmai exacta afirmatia ta :)

sunt canale de filme in lume ce dau filme noi mai repede decat HBO :)

chiar si la noi Digi Film 1 si 2 au dat filme ce au rulat pe HBO Romania abia peste cateva luni !

oricum nu ma astept la filme foarte noi pe 10 TV, filmele noi o sa ramana pe cele doua canale de filme ale RCS, Digi Film si Digi Film PPV !

#48
narcis90

narcis90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 07.07.2009
ma intreb cat au stat sa gandeasca numele ''10 TV''  ??? :confuzzled: :deadtongue: digi1 suna mai bine ;)

Edited by narcis90, 02 December 2010 - 15:03.


#49
dimipc

dimipc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 22.09.2008

 narcis90, on 2nd December 2010, 15:02, said:

ma intreb cat au stat sa gandeasca numele ''10 TV''  ??? :confuzzled: :deadtongue: digi1 suna mai bine ;)
Pentru tine poate! Mie mi se pare ca 10tv suna perfect pt un post de televiziune! Sa speram ca vor fi si de nota 10, desi la ce maseriasi in ale tembeliziunii sunt pe la noi prin romanica, ma cam indoiesc! O sa puna si aici sigle cat tot ecranul, genericele or sa fie de amatori, si asa mai departe! Sper sa ma insel!!!

#50
Miranda

Miranda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.01.2005

 narcis90, on 2nd December 2010, 15:02, said:

ma intreb cat au stat sa gandeasca numele ''10 TV''  ??? :confuzzled: :deadtongue: digi1 suna mai bine ;)
Si eu cred ca Digi1 Tv suna mai bine... dar sunt multe lucruri pe care nu le stim. Un lucru probabil ar fi ca avand numele de 10tv sa fie mai usor de introdus in alte retele (upc in principal) decat cu numele Digi1 tv.

#51
Lucian M

Lucian M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 12.04.2005
In Constanta au pus afise mari pe blocuri cu 10 TV. E o poza cu Nasul iar sloganul este "Nasul tine cu tine. Din 10 decembrie la 10TV in retelele DIGI tv" Logo-ul este un 10 argintiu boldat iar cuvantul tv mic in chenar in dreapta sus.

Edited by Lucian M, 04 December 2010 - 01:53.


#52
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

 Lucian M, on 4th December 2010, 01:45, said:

In Constanta au pus afise mari pe blocuri cu 10 TV. E o poza cu Nasul iar sloganul este "Nasul tine cu tine. Din 10 decembrie la 10TV in retelele DIGI tv" Logo-ul este un 10 argintiu boldat iar cuvantul TV mic in chenar in dreapta sus.

Nu poți să faci o poză și să o pui aici?

#53
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,939
  • Înscris: 18.09.2008
Daca prind prin iasi fac si eu o poza.

#54
estropy

estropy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 22.02.2010
preferam un logo in stilul ARD, TF1, France 2,3,4,5, RTL..adica discret si mic (gri, eventual semi-transparent)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate