Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Digi 24 HD.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5068 replies to this topic

Koal

Koal

Senior Member

• Grup: Senior Members
Dacă aveau probleme cu obținerea licenței pentru noul post, puteau folosi oricum licența unuia din posturile TV pe care deja le operează (TVS, Digi Film, Digi Sport) pentru lansarea unei grile încă din 10 decembrie și pentru relansarea emisiunii Nașul.

Așa cum spuneți și voi, piesa de rezistență a noului post este emisiunea prezentată de Radu Moraru, care însă va avea un format nou, va fi o emisiune în principal de divertisment și nu una politică.

Aspru

Aspru

Active Member

• Grup: Members
Cat timp esti numarul 1 poti zice ca e succes total chiar daca e putin fortat. Depinde foarte mult din ce punct de vedere privesti. D.p.d.v numar de abonati platitori de abonament e numarul unu cumulat, asa ca restul sunt discutii punctuale.....sper ca ma fac inteles.

Acum, putem purta discutii de dragul discutiilor. Am inteles ca esti oarecum pregatit in domeniul asta pe care nu se da doi lei in Ro, numit marketig si asta datorita numerosilor insi care daca au un sac de struguri chiar cred ca sunt in stare sa faca vin si de cele mai multe ori iese un fel de otet dulce, citesc posturile tale super lungi care ma adorm in timpul lecturii pentru ca sunt sforaitoare si cam atat. Chiar ai impresia ca citeste cineva avizat de la RDS prostiile care le indrugam pe aici ?
Sau a venit forumu asta sursa de feedback pt RDS si sunt eu pe langa subiect.
Noi ne ocupam aici in timpul liber, pe care unii il au din belsug, de DACA si PARCA si ATAT, nimic oficial.

Leru-i ler  :coolspeak:

estropy

estropy

Active Member

Radu moraru e varza, rcs e varza, 1 OTV o sa fie varza.
Pofta buna de craciun 1 OTV pentru sarmalele dvs.

salve

salve

Member

estropy, on 7th December 2010, 18:49, said:

Da chair esti frustrat baiatule. Gata, nu mai sta. Aboneaza-te la Digi ca de atata ura fata de RCS s-ar putea sa o iei razna. :)

DIVX2006

DIVX2006

Guru Member

tot_iooo, on 7th December 2010, 15:07, said:

http://www.sky.com/shop/tv/hd/
dream on! :notangel:
eu vad ca e vreo 30 lire, bun halat, jos palaria!
150 Ron.....pomana curata la asemenea grila....

Yoda

Yoda

Eternal padawan

catalinman, on 7th December 2010, 14:44, said:

o sa ai o supriza frumoasa pana la sfarsitul acestui an ;)

yup... apare OTV HD 3D+.  Prima transmisiune holografica interplanetara: dezgroparea Elodiei, in exclusivitate pentru abonatii Digi Cablu !!!

GABBO

GABBO

Senior Member

Scandal la C.N.A. cu Radu Moraru pe tema acordarii licentei pentru 10 TV

Sedinta in care televiziunea trustului R.C.S&R.D.S - 10 TV - a obtinut licenta de emisie a fost un plina de tensiune, unul din membrii Consiliului National al Audiovizualului contrazicandu-se in repetate randuri cu trimisul postului, Radu Moraru.

Cristina Trepcea a fost deranjata de faptul ca 10 TV isi facea reclama ca va emite din data de 10 decembrie, desi nu avea inca licenta de emisie, relateaza Realitatea TV.

"Sunteti sigur ca luati astazi licenta? E plin orasul de bannere cum ca lansati televiziunea la data de 10 decembrie. Deci, ati mintit poporul cu televizorul. Daca nu aveti licenta, nu puteti difuza nimic. Deci, scopul scuza mijloacele. Este definitia minciunii in cel mai curent sens al ei, in momentul asta. Ideea este ca asta arata, cel putin pentru mine, care este raportarea dumneavoastra la adevar", a spus Cristina Trepcea.

Radu Moraru a obtinut licenta pentru noul post de televiziune 10TV

Radu Moraru s-a eschivat, explicand insa ca toata reclama in jurul postului are legatura cu atragerea unui investitor. In cele din urma, 10 TV a primit licenta de emisie din partea C.N.A.

Sursa: Ziare.com

Edited by megafanro, 07 December 2010 - 21:31.

kineceler

kineceler

witch king

Săraca Cristina Trepcea. O calcă interesele "superioare și oculte" în picioare... Într-adevăr s-a cam exagerat. Vorbă de sus să se dea licența dar nici chiar așa. Începe să mi se deformeze opinia despre companie, mai ales că se ocupă de chestii care mă lasă rece și poate chiar mă enervează.
P.S. Dacă televiziune generalistă înseamnă televiziune politică... S-ar putea să fac o mutare neașteptată pentru mine. Și așa grila rcs&rds este plină de bălăcăreală politică și am ajuns la concluzia că plătesc catv aiurea.

Edited by kineceler, 07 December 2010 - 21:57.

GABBO

GABBO

Senior Member

Avand in vedere ca in spatele canalului Zece TV se afla Radu Moraru, nu prea pot sa nu cred ca acest nou canal va fi altceva decat un Labe 1 in blana noua.

kineceler

kineceler

witch king

Politizarea rcs&rds = Moartea rcs&rds. Io spun EU lui "nea' Zoli". O moarte oribilă și zombificare. Moartea financiară este ceva mai frumos.

Edited by kineceler, 07 December 2010 - 21:59.

loadrunner

loadrunner

Member

GABBO, on 7th December 2010, 21:19, said:

Cristina Trepcea a fost deranjata de faptul ca 10 TV isi facea reclama ca va emite din data de 10 decembrie, desi nu avea inca licenta de emisie, relateaza Realitatea TV.
nu vad problema
de ce nu s-ar da licenta?
care sunt criteriile pe care se dau licente?

daca si-au facut temele si e totul in regula, obtinerea licentei ar trebui sa fie o formalitate
deci mi se pare corect sa presupui ca o primesti

Edited by loadrunner, 07 December 2010 - 22:49.

maistoru

maistoru

ex

mi-ar place sa vad pe 10TV o revenire in forta a celor de la vacantamare, sa se reinventeze cu un format nou cum a facut bendeac.
in weekend am vazut o reluare mondenii ( nu m-am mai uitat de la plecarea lui bendeac ) mi s-au parut de rahat, cel care il imita pe DD nu avea nici un haz.

Aspru

Aspru

Active Member

Sper ca umorul muncitoresc sa fie ratat tura asta....

doktorofsat

doktorofsat

Senior Member

• Grup: Banned

estropy, on 7th December 2010, 18:49, said:

FOARTE CORECT Estropy uite mai trece un an de zile si in Romania nu apare nici un post de televiziune generalista de calitate
Oricum am de gand sa deschid un chestionar pe forum sa vedem cine ce canale tv a urmarit in anul 2010

RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

*Pro-Digital*

• Grup: Moderators

Zece TV a obținut licența de la C.N.A. Liana Pătraș și Adrian Ardelean vor lucra alături de Radu Moraru

Zece TV, post deținut de R.C.S&R.D.S și coordonat de Radu Moraru, a obținut astăzi licența de funcționare de la Consiliul Național al Audiovizualului (C.N.A.), urmând ca în data de 10 decembrie să înceapă emisia, anunță www.paginademedia.ro.

Tot în ședința de azi de la C.N.A., Radu Moraru a anunțat doi oameni care vor lucra în echipa sa: Liana Pătraș (fostă prezentatoare la Realitatea TV) și Adrian Ardelean (prezentatorul emisiunii "România, în direct", de la Europa FM), amândoi urmând să facă parte din departamentul de știri.
"Vor fi mulți profesioniști din piață și noi avem un mic C.N.A. :w00t: pentru că avem oameni care sunt reporteri, oameni care scriu scenarii, oameni care au legătură cu baletul și cu teatrul, dar inclusiv oameni care au lucrat la BBC. Și acum am să spun în premieră că din echipa de știri vor face parte Liana Pătraș și Adrian Ardelean", a declarat Radu Moraru, în ședința de la C,N,A,, conform paginademedia.ro.
Sursa: http://www.evz.ro/de...ri-de-radu.html

Edited by megafanro, 08 December 2010 - 13:34.

keanustar

keanustar

Junior Member

si pentru 10 TV este necesar sa opreasca tot? Acum jumatate de ora mi-au picat toate canalele pe humax hd si nu mai gaseste nimic la o scanare nou.

Locatia: Crangasi, Buc.

**********Si-au revenit pana la urma, dar niciun canal nou nu a aparut in grila.

Edited by keanustar, 08 December 2010 - 03:29.

DIVX2006

DIVX2006

Guru Member

10TV este primul, urmează...
1 OTV  :lol:

Suzuki Wagon

Suzuki Wagon

Member

DIVX2006, on 8th December 2010, 06:47, said:

1 OTV  :lol:

Corect zis. Din 10 decembrie ar trebui sa apara un nou OTV. 1Otv cu lingaul lui Basescu zis Nasul si numit Radu Moraru in post de mare sef. Sa te tii oda, slava si marire PDL-ului ce o sa vedem. Macar daca ar avea bunul simt si nu ar depasi 2 ore pe zi cum faceau Ceausestii. Cel putin sper sa mai bage alte posturi HD odata cu asta. Si sa dea mai multe conserve HD / abonat.

Edited by Suzuki Wagon, 08 December 2010 - 08:40.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate