Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

ski austria

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
4rings

4rings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 07.04.2008
daca merg de anul nou (sau din 14 ianuarie) in Austria am garantia zapezii la peste 1000m sau ar trebui sa ma orientez spre ghetari.
mentionez ca nu am mai fost iarna si astept sfaturi si pareri
multumesc anticipat

#2
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006
In mod normal, daca sint pirtii, e si zapada, nu stau austriecii la mina naturii. Uita-te pe site-ul orasului/satului unde vrei sa mergi.

#3
Bazil-68

Bazil-68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 06.05.2008

 4rings, on 3rd October 2011, 21:55, said:

daca merg de anul nou (sau din 14 ianuarie) in Austria am garantia zapezii la peste 1000m sau ar trebui sa ma orientez spre ghetari.
mentionez ca nu am mai fost iarna si astept sfaturi si pareri
multumesc anticipat
Cel mai sigur e pe ghetari...o sa mai dezvoltam subiectul pe topicul care l-am deschis ( din pacate stau prost cu timpul !!) ,chiar daca e Austria nu poti avea garantia zapezii nici la 2000 m ,am patit-o tot in ianuarie odata la Zell am See si odata la Krimml ( Zillertal Arena )Colegul Abancor se inseala de data asta...de obicei sunt in asentimentul sau cand scrie ! :rolleyes:

#4
4rings

4rings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 07.04.2008
Dat fiind ca merg la ski prima data peste hotare nu m-as aventura pe ghetari (temperaturi foarte scazute , vant ,ceata , multe cabine de schimbat pana in varf) ;
m-ar interesa o statiune care sa aiba si piscina cu apa calda , nu neaparat termala ; deoarece vom fi 2 sau 3 familii , iar sotiile si copiii nu schiaza .

#5
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006
Nasol ce aud, io ma gindeam ca, daca e frig, e zapada, ca o fac ei la fata locului. Inteleg ca e totusi risc sa nu fie frig! Oricum, in ultimele 2 ierni am prins seceta, se vedea ca nu mai ninsese de peste o luna, dar de schiat se schia foarte bine.

#6
Bazil-68

Bazil-68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 06.05.2008

 4rings, on 5th October 2011, 20:43, said:

Dat fiind ca merg la ski prima data peste hotare nu m-as aventura pe ghetari (temperaturi foarte scazute , vant ,ceata , multe cabine de schimbat pana in varf) ;
m-ar interesa o statiune care sa aiba si piscina cu apa calda , nu neaparat termala ; deoarece vom fi 2 sau 3 familii , iar sotiile si copiii nu schiaza .
Ai sa gasesti in toate statiunile o piscina publica,daca insa doresti sa o ai la locul de cazare asta inseamna 4 stele si mana mai adanc bagata in buzunar.Daca vrei apa termala recomand Bad Gastein-Bad Hofgastein unde fiecare hotel dispune de ea...dar ma tem ca poti ajunge la cot!! :rolleyes:

#7
4rings

4rings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 07.04.2008
ne multumim cu un "ferienwohnung" si o piscina publica .

#8
4rings

4rings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 07.04.2008
Am ales Kaprunul pana la urma , datorita faptului ca am gasit in februarie si au si piscina publica plus ca am gasit un pret bun.Stiu ca nu e Solden sau Ischgl, dar pentru prima data la ski afara , avand in vedere ca nu suntem chiar avansati , sunt multumit .
Ce parere aveti despre ski-ul in Kaprun?

#9
alex_sho

alex_sho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 01.10.2008

 4rings, on 7th October 2011, 21:40, said:

ne multumim cu un "ferienwohnung" si o piscina publica .


http://en.kitzsteinh...ews/livecam.htm


gasesti unde sa schiezi chiar daca nu ninge

#10
Iahimardna

Iahimardna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 17.03.2010
Buna ziua,

Pentru schi in Austria.
Prietenii unui coleg nu mai pot sa mearga si au ramas 3 camere duble libere.
Perioada 14-21 ianuarie, pensiune in Langenfeld, aprox. 12km de Solden

Pret: 314 EUR / camera (cu mic dejun inclus)

Autobuz de schi pentru Sölden gratuit, iar statia se afla la  aproximativ 250 de metri de pensiune.

Edited by Iahimardna, 05 January 2012 - 14:10.


#11
vmaster

vmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 24.06.2009

 Iahimardna, on 5th January 2012, 15:09, said:

Buna ziua,

Pentru schi in Austria.
Prietenii unui coleg nu mai pot sa mearga si au ramas 3 camere duble libere.
Perioada 14-21 ianuarie, pensiune in Langenfeld, aprox. 12km de Solden

Pret: 314 EUR / camera (cu mic dejun inclus)

Autobuz de schi pentru Sölden gratuit, iar statia se afla la  aproximativ 250 de metri de pensiune.


Bun pretul!  Merita din plin banii! 314E / 7nopti = 44.85 E/noapte/camera x  4.3 = 193 lei pt 2 pers cu mic dejun. Deci sub 100 lei de persoana cu mic dejun austriac inclus e chiar foarte OK!

Sa nu se inteleaga gresit! N-am nici o legatura si nu e vreo reclama ascunsa. e o simpla constatare.
Eu merg 21-28 Ianuarie in alta parte.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate